Kilpailu 11.12.2016 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 12:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 1, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 48,72 2,91 5,72 0 5,72  

Medi 1, kello 12:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 4, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT 35,39 4,01 -7,61 0 -7,61 SERT
  5 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  11 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  15 espves Camu Concurrido Dado Minna Mertjärvi KAT         HYL  
  7 kääsna Amos Willy Lee Pepper Love Affair Maarit Huhti ATT         POIS  

Maksi 1, kello 12:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 18, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 parcol Esko Topikan Explorer Of Highland Johanna Laakkio SSKH 46,98 3,02 3,98 0 3,98  
2 33 borcol wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo VIRTA 39,34 3,61 -3,66 5 5  
3 17 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT 56,01 2,54 13,01 0 13,01  
  18 borcol Wuki Something Like Cane Selvatico Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  19 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  21 auspai Mutku Ounou Näppärä Nato-ohjus Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  21 auspai Mutku Ounou Näppärä Nato-ohjus Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  22 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  25 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN         HYL  
  26 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  27 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  
  29 borcol Redi Weekasi Limited Edition Mia Koivisto RAUMA         HYL  
  32 espves Nemo Concurrido Exquisito Finlandes Taru Vänttinen RAUMA         HYL  
  34 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         HYL  
  35 holpal Karu Kare-Saran Ai'kauhee Anri Saarinen TSAU         HYL  
  36 borcol Piina Something Like Extravagant Sanni Muurmäki JAT         HYL  
  38 borcol Iker Never Never Land D' Wolverine Jana Trepp (EST)         HYL  
  40 lyhcol Varma Allegory Romilda Sari Torkkeli NPKH         HYL  
  39 borcol Pingu Something Like Extreme Speed Janika Karenmaa RAUMA         POIS  

Mini 2, kello 15:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 7, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 jackru Putte Pearlfield's Gangnam Style Olivia Riiheläinen WALAT 44,50 3,55 -1,50 0 -1,50 SERT
2 203 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 49,78 3,17 3,78 0 3,78  
3 210 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 50,96 3,10 4,96 0 4,96  
4 208 shelam Kiki LOONEY TOONIE'S JAKARANDA Jessica Tiljander TSAU 43,68 3,62 -2,32 5 5  
5 201 kääpin Hertta Baron Castle Queen Of Hearts Satu Savolainen ATT 68,88 2,29 22,88 10 32,88  
  206 shelam Worra Månvinden's Mustang Sally Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  207 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  

Medi 2, kello 15:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 221 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA 46,36 3,41 0,36 5 5,36  
2 217 vehter Kiia Hellevillan Kastehelmi Liisa Niemeläinen RAUMA 54,56 2,90 8,56 0 8,56  
3 212 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU 41,64 3,79 -4,36 15 15  
  214 cocspa Lysti Puvepapan Coc-o Chanel Emmi Virtanen ATT         HYL  
  211 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  213 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY         POIS  

Maksi 2, kello 15:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 227 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta TSAU 41,24 3,83 -4,76 0 -4,76 SERT
2 222 slapko Kiisa Lapinpeikon Just Hyvä Johanna Laiholahti ATT 44,15 3,58 -1,85 0 -1,85 SERT
3 230 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU 39,06 4,05 -6,94 5 5  
4 232 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 61,24 2,58 15,24 5 20,24  
  223 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT         HYL  
  226 x-rotu Manja Manja Kristiina Vuori TSAU         HYL  
  229 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä TSAU         HYL  
  233 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  16 lyhcol Jarvinen Allegory Ivanhoe Aki Vuorentausta NPKH         POIS  
  225 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         POIS