Kilpailu 11.12.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 1, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Roosa Örling KISA         HYL  

Medi 1, kello 11:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 kääsna Amos Willy Lee Pepper Love Affair Maarit Huhti ATT 31,66 4,80 -15,34 0 -15,34 SERT
2 8 mudi Å Vimmatun Varsinväkkärä Tintti Heinonen HSKH 29,01 5,24 -17,99 5 5  
3 9 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT 37,51 4,05 -9,49 10 10  
4 14 parson Biitti Pitmywits Let The Beat Go On Emmi Hautala TSAU 40,14 3,79 -6,86 10 10  
5 5 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT 50,72 3,00 3,72 10 13,72  
6 15 espves Camu Concurrido Dado Minna Mertjärvi KAT 44,94 3,38 -2,06 15 15  

Maksi 1, kello 11:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 17, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 borcol Wuki Something Like Cane Selvatico Janika Karenmaa RAUMA 27,58 5,51 -19,42 0 -19,42 LUVA
2 36 borcol Piina Something Like Extravagant Sanni Muurmäki JAT 32,67 4,65 -14,33 5 5  
3 25 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN 34,88 4,36 -12,12 5 5  
4 37 lyhcol Pekko Dandinas Smooth Motion Mari Välikangas TSAU 38,77 3,92 -8,23 10 10  
5 34 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 37,65 4,04 -9,35 20 20  
6 33 borcol wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo VIRTA 37,53 4,05 -9,47 25 25  
  19 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  21 auspai Mutku Ounou Näppärä Nato-ohjus Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  22 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  26 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  27 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  
  28 auspai Tintti Wirneen Ilmiliekki Sari Koivunen TSAU         HYL  
  29 borcol Redi Weekasi Limited Edition Mia Koivisto RAUMA         HYL  
  32 espves Nemo Concurrido Exquisito Finlandes Taru Vänttinen RAUMA         HYL  
  35 holpal Karu Kare-Saran Ai'kauhee Anri Saarinen TSAU         HYL  
  38 borcol Iker Never Never Land D' Wolverine Jana Trepp (EST)         HYL  
  40 lyhcol Varma Allegory Romilda Sari Torkkeli NPKH         HYL  
  16 lyhcol Jarvinen Allegory Ivanhoe Aki Vuorentausta NPKH         POIS  
  23 whippe Mervi Mei Dan Florida Panter Anette Lindell TASSU         POIS  
  24 parcol Esko Topikan Explorer Of Highland Johanna Laakkio SSKH         POIS  
  39 borcol Pingu Something Like Extreme Speed Janika Karenmaa RAUMA         POIS  

Mini 2, kello 13:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 205 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA 34,39 4,24 -9,61 0 -9,61 LUVA
2 209 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 50,62 2,88 6,62 5 11,62  
  206 shelam Worra Månvinden's Mustang Sally Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  207 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  208 shelam Kiki LOONEY TOONIE'S JAKARANDA Jessica Tiljander TSAU         HYL  

Medi 2, kello 13:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 216 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT 28,48 5,13 -15,52 0 -15,52 LUVA
2 221 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA 28,87 5,06 -15,13 0 -15,13 LUVA
3 218 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU 30,20 4,83 -13,80 0 -13,80  
4 219 koohon Lenni Oorbellen Lenny Mari Parsama ATT 39,15 3,73 -4,85 0 -4,85  
5 217 vehter Kiia Hellevillan Kastehelmi Liisa Niemeläinen RAUMA 42,81 3,41 -1,19 0 -1,19  
  211 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  215 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU         HYL  
  220 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen TASSU         POIS  

Maksi 2, kello 13:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 229 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä TSAU 32,47 4,50 -11,53 5 5  
2 232 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 48,69 3,00 4,69 5 9,69  
3 234 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU 33,35 4,38 -10,65 10 10  
4 231 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT 39,27 3,72 -4,73 15 15  
  228 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL  
  230 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  233 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         HYL