Kilpailu 11.12.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 2, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU 44,20 3,21 1,20 0 1,20  
  2 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI         HYL  

Medi 1, kello 10:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 9, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA 45,15 3,14 2,15 0 2,15  
2 12 espves Andy Concurrido Doble Ace Riika-Maaria Kivisaari LAGU 46,10 3,08 3,10 5 8,10  
3 11 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT 42,75 3,32 -0,25 10 10  
4 13 tarupi Bruno Hejdalen's Bruno Päivi Koivisto KISA 53,33 2,66 10,33 5 15,33  
5 4 slapko Nila Lapinpeikon Pikkulikka Katja Kastman ATT 53,06 2,68 10,06 10 20,06  
  5 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  6 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  9 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT         HYL  
  15 espves Camu Concurrido Dado Minna Mertjärvi KAT         HYL  

Maksi 1, kello 10:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 19, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 borcol Pingu Something Like Extreme Speed Janika Karenmaa RAUMA 35,06 4,05 -7,94 0 -7,94 SERT
2 35 holpal Karu Kare-Saran Ai'kauhee Anri Saarinen TSAU 38,64 3,67 -4,36 0 -4,36 LUVA
3 18 borcol Wuki Something Like Cane Selvatico Janika Karenmaa RAUMA 40,45 3,51 -2,55 0 -2,55 LUVA
4 24 parcol Esko Topikan Explorer Of Highland Johanna Laakkio SSKH 44,82 3,17 1,82 0 1,82  
5 34 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 35,38 4,01 -7,62 5 5  
6 26 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 38,92 3,65 -4,08 5 5  
7 21 auspai Mutku Ounou Näppärä Nato-ohjus Sanni Wahlroos ÄETSÄ 39,91 3,56 -3,09 5 5  
8 32 espves Nemo Concurrido Exquisito Finlandes Taru Vänttinen RAUMA 46,68 3,04 3,68 5 8,68  
9 33 borcol wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo VIRTA 41,36 3,43 -1,64 15 15  
10 29 borcol Redi Weekasi Limited Edition Mia Koivisto RAUMA 56,13 2,53 13,13 20 33,13  
  17 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  19 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  22 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  25 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN         HYL  
  31 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU         HYL  
  36 borcol Piina Something Like Extravagant Sanni Muurmäki JAT         HYL  
  37 lyhcol Pekko Dandinas Smooth Motion Mari Välikangas TSAU         HYL  
  38 borcol Iker Never Never Land D' Wolverine Jana Trepp (EST)         HYL  
  40 lyhcol Varma Allegory Romilda Sari Torkkeli NPKH         HYL  

Mini 2, kello 13:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 10, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 shelam Dina Blenmoon Midsummer Rose Jenni Nurmi TAMSK 40,02 3,95 -5,98 0 -5,98 LUVA
2 205 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA 43,54 3,63 -2,46 0 -2,46 LUVA
3 204 jackru Putte Pearlfield's Gangnam Style Olivia Riiheläinen WALAT 47,20 3,35 1,20 0 1,20  
4 207 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU 47,54 3,32 1,54 0 1,54  
5 208 shelam Kiki LOONEY TOONIE'S JAKARANDA Jessica Tiljander TSAU 46,63 3,39 0,63 10 10,63  
6 210 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 57,56 2,74 11,56 5 16,56  
7 201 kääpin Hertta Baron Castle Queen Of Hearts Satu Savolainen ATT 56,81 2,78 10,81 20 30,81  
  200 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  206 shelam Worra Månvinden's Mustang Sally Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  209 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU         HYL  

Medi 2, kello 13:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 211 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 37,14 4,25 -8,86 0 -8,86 SERT
2 216 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT 39,45 4,01 -6,55 0 -6,55 SERT
3 215 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU 39,96 3,95 -6,04 5 5  
4 217 vehter Kiia Hellevillan Kastehelmi Liisa Niemeläinen RAUMA 53,08 2,98 7,08 10 17,08  
  212 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU         HYL  
  214 cocspa Lysti Puvepapan Coc-o Chanel Emmi Virtanen ATT         HYL  
  218 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU         HYL  
  221 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA         HYL  
  213 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY         POIS  
  220 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen TASSU         POIS  

Maksi 2, kello 13:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 13, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 233 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA 35,02 4,51 -10,98 0 -10,98 LUVA
2 224 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH 40,80 3,87 -5,20 0 -5,20 SERT
3 222 slapko Kiisa Lapinpeikon Just Hyvä Johanna Laiholahti ATT 47,85 3,30 1,85 0 1,85  
4 230 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU 35,60 4,44 -10,40 5 5  
5 227 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta TSAU 38,65 4,09 -7,35 5 5  
6 231 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT 51,38 3,08 5,38 5 10,38  
7 232 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 57,05 2,77 11,05 0 11,05  
  223 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT         HYL  
  225 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  226 x-rotu Manja Manja Kristiina Vuori TSAU         HYL  
  228 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL  
  229 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä TSAU         HYL  
  234 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  16 lyhcol Jarvinen Allegory Ivanhoe Aki Vuorentausta NPKH         POIS