Kilpailu 11.12.2016 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 1, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  3 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU         HYL  

Medi 1, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 tarupi Bruno Hejdalen's Bruno Päivi Koivisto KISA 40,77 3,63 -8,23 5 5  
2 4 slapko Nila Lapinpeikon Pikkulikka Katja Kastman ATT 48,88 3,03 -0,12 5 5  
3 10 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA 49,16 3,01 0,16 5 5,16  
4 9 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT 50,84 2,91 1,84 5 6,84  
  5 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  6 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  11 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  12 espves Andy Concurrido Doble Ace Riika-Maaria Kivisaari LAGU         HYL  
  14 parson Biitti Pitmywits Let The Beat Go On Emmi Hautala TSAU         HYL  
  15 espves Camu Concurrido Dado Minna Mertjärvi KAT         HYL  

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 19, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 lyhcol Pekko Dandinas Smooth Motion Mari Välikangas TSAU 37,62 3,93 -11,38 0 -11,38 LUVA
2 16 lyhcol Jarvinen Allegory Ivanhoe Aki Vuorentausta NPKH 39,21 3,78 -9,79 0 -9,79 SERT
3 33 borcol wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo VIRTA 44,12 3,35 -4,88 10 10  
4 40 lyhcol Varma Allegory Romilda Sari Torkkeli NPKH 51,14 2,89 2,14 10 12,14  
  17 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  18 borcol Wuki Something Like Cane Selvatico Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  19 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  20 kihnou Unto Juhellus Roller Coaster Jemina Suonpää TSAU         HYL  
  22 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  25 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN         HYL  
  26 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  28 auspai Tintti Wirneen Ilmiliekki Sari Koivunen TSAU         HYL  
  29 borcol Redi Weekasi Limited Edition Mia Koivisto RAUMA         HYL  
  31 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU         HYL  
  34 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         HYL  
  35 holpal Karu Kare-Saran Ai'kauhee Anri Saarinen TSAU         HYL  
  36 borcol Piina Something Like Extravagant Sanni Muurmäki JAT         HYL  
  38 borcol Iker Never Never Land D' Wolverine Jana Trepp (EST)         HYL  
  39 borcol Pingu Something Like Extreme Speed Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  21 auspai Mutku Ounou Näppärä Nato-ohjus Sanni Wahlroos ÄETSÄ         POIS  

Mini 2, kello 14:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 85 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 shelam Dina Blenmoon Midsummer Rose Jenni Nurmi TAMSK 43,94 4,28 -14,06 0 -14,06 SERT
2 204 jackru Putte Pearlfield's Gangnam Style Olivia Riiheläinen WALAT 51,41 3,66 -6,59 0 -6,59 LUVA
3 207 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU 52,48 3,58 -5,52 5 5  
4 210 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 58,15 3,23 0,15 5 5,15  
  203 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU         HYL  
  206 shelam Worra Månvinden's Mustang Sally Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  208 shelam Kiki LOONEY TOONIE'S JAKARANDA Jessica Tiljander TSAU         HYL  

Medi 2, kello 14:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 4, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 85 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 219 koohon Lenni Oorbellen Lenny Mari Parsama ATT 45,05 4,17 -12,95 0 -12,95 LUVA
2 212 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU 46,33 4,06 -11,67 5 5  
3 214 cocspa Lysti Puvepapan Coc-o Chanel Emmi Virtanen ATT 65,29 2,88 7,29 10 17,29  
  217 vehter Kiia Hellevillan Kastehelmi Liisa Niemeläinen RAUMA         HYL  
  211 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  213 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY         POIS  
  220 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen TASSU         POIS  

Maksi 2, kello 14:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 85 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 225 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 37,36 5,03 -20,64 0 -20,64 SERT
2 232 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 53,61 3,51 -4,39 0 -4,39 LUVA
3 223 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT 48,47 3,88 -9,53 10 10  
4 230 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU 40,07 4,69 -17,93 20 20  
  227 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta TSAU         HYL  
  233 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  234 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  224 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         POIS