Kilpailu 10.12.2016 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Medi 3] [Mini 3]

Maksi 3, kello 12:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 37, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 38,53 4,46 -10,47 0 -10,47  
2 41 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA 40,18 4,28 -8,82 0 -8,82  
3 17 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 45,84 3,75 -3,16 0 -3,16 SERT-A
4 22 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 43,83 3,92 -5,17 15 15  
  1 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  2 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL  
  3 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  4 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  6 auspai Perla Kariluodon Aroviiriäinen Heini-Maria Uusikauppila KSKY         HYL  
  7 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  8 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         HYL  
  10 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  11 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  12 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  13 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT         HYL  
  16 shelam Ykä Svarzekoks Kind Of K 9 Heli Kalves TAMSK         HYL  
  18 belpam Rotta Suhteellisen Karu Sonja Paavola TSAU         HYL  
  19 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  23 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  24 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  25 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  27 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Aarnio TSAU         HYL  
  28 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW         HYL  
  29 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU         HYL  
  30 borcol Bolt Something Like Extra Power Sanni Muurmäki RAUMA         HYL  
  32 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT         HYL  
  33 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  35 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  37 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  38 borcol Riesa Bearpon's Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  39 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Sori TSAU         HYL  
  40 borcol Teema Tending Quantum Maria Savonen TASSU         HYL  
  43 borcol Vip Vii Bearpon's Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  44 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko TSAU         HYL  
  45 borcol Veeti Bearpon's Veeti Milla Laitila ACTIV         HYL  
  46 borcol Roc Be Angel Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  47 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  9 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma PCTEAM         POIS  
  14 borcol Dini Garth Hero Katja Ruokolainen KAT         POIS  
  15 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Janika Karenmaa RAUMA         POIS  
  20 auskel Demi Didaktic's Beyoncé Noora Harjula YLÖKK         POIS  
  26 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         POIS  

Medi 3, kello 13:25, tuomari Henri Luomala, koirakoita 28, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 37,41 4,60 -11,59 0 -11,59  
2 105 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 42,29 4,07 -6,71 0 -6,71 SERT-A
3 123 brater Gizmo Billowhiz Lascar Stefan Fagerström AGIAX 44,32 3,88 -4,68 0 -4,68  
4 107 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 45,96 3,74 -3,04 0 -3,04  
5 103 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 47,09 3,65 -1,91 0 -1,91  
6 100 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 42,19 4,08 -6,81 5 5  
7 130 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT 48,84 3,52 -0,16 5 5  
8 122 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK 50,20 3,43 1,20 5 6,20  
9 120 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA 40,91 4,20 -8,09 10 10  
10 126 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK 49,52 3,47 0,52 10 10,52  
  101 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  102 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski JAU         HYL  
  104 shelam Leevi Black Classiel's Seville Katariina Kuiro POKS         HYL  
  108 espves Reima Caraydan Gustnado Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  109 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen KIRSUT         HYL  
  111 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  112 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  113 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  114 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  115 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         HYL  
  116 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  118 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  119 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  125 shelam Roope New Spices Chili Con Carne Katariina Kuiro POKS         HYL  
  128 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  129 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  131 x-rotu Rosa Rosa Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  132 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Inga-Britt Lindholm ÅBSK         HYL  
  121 borcol MiG Aisknekht Vanquish Jaakko Suoknuuti LAW         POIS  
  124 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAMSK         POIS  

Mini 3, kello 14:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 21, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 39,86 4,32 -9,14 0 -9,14  
2 206 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY 40,78 4,22 -8,22 0 -8,22  
3 203 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 41,55 4,14 -7,45 0 -7,45  
4 224 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 41,72 4,12 -7,28 0 -7,28  
5 211 kääsna Minttu Raven's Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 51,28 3,35 2,28 5 7,28  
6 208 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT 51,36 3,35 2,36 5 7,36  
7 225 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 49,40 3,48 0,40 10 10,40  
8 216 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT 55,45 3,10 6,45 10 16,45  
  201 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  205 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  207 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU         HYL  
  209 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD         HYL  
  210 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  213 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  219 x-rotu Sofie Sofie Annu Keränen YLÖKK         HYL  
  220 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  221 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  223 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         HYL  
  227 espves Ebba Bonachón Ebba Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  228 ventol Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Tauriainen TSKK         HYL  
  229 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  218 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo TSAU         POIS  
  222 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         POIS