Kilpailu 10.12.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Medi 3] [Mini 3]

Maksi 3, kello 11:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 40, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU 26,91 5,54 -13,09 0 -13,09  
2 29 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU 28,89 5,16 -11,11 0 -11,11 SERT-H
3 41 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA 28,93 5,15 -11,07 0 -11,07  
4 46 borcol Roc Be Angel Czech Fan Janita Leinonen LAW 29,28 5,09 -10,72 0 -10,72  
5 38 borcol Riesa Bearpon's Via Verrari Nina Saarentaa TSAU 29,56 5,04 -10,44 0 -10,44  
6 28 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 30,37 4,91 -9,63 0 -9,63  
7 32 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT 30,84 4,83 -9,16 0 -9,16  
8 3 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 30,86 4,83 -9,14 0 -9,14  
9 47 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 30,94 4,82 -9,06 0 -9,06  
10 30 borcol Bolt Something Like Extra Power Sanni Muurmäki RAUMA 31,03 4,80 -8,97 0 -8,97  
11 31 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 35,67 4,18 -4,33 0 -4,33  
12 8 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 30,61 4,87 -9,39 5 5  
13 25 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 28,31 5,26 -11,69 10 10  
14 5 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 29 5,14 -11,00 10 10  
15 17 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 29,15 5,11 -10,85 10 10  
16 10 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 30,79 4,84 -9,21 10 10  
17 36 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS 32,49 4,59 -7,51 10 10  
18 4 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX 32,82 4,54 -7,18 10 10  
19 22 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 35,53 4,19 -4,47 10 10  
20 19 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 36,92 4,04 -3,08 10 10  
21 1 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 30,82 4,84 -9,18 15 15  
22 23 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 40,41 3,69 0,41 15 15,41  
23 24 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 29,60 5,03 -10,40 20 20  
  2 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL  
  6 auspai Perla Kariluodon Aroviiriäinen Heini-Maria Uusikauppila KSKY         HYL  
  7 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  12 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  14 borcol Dini Garth Hero Katja Ruokolainen KAT         HYL  
  16 shelam Ykä Svarzekoks Kind Of K 9 Heli Kalves TAMSK         HYL  
  18 belpam Rotta Suhteellisen Karu Sonja Paavola TSAU         HYL  
  21 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino LAW         HYL  
  27 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Aarnio TSAU         HYL  
  35 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  37 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  39 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  40 borcol Teema Tending Quantum Maria Savonen TASSU         HYL  
  42 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  43 borcol Vip Vii Bearpon's Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  44 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko TSAU         HYL  
  45 borcol Veeti Bearpon's Veeti Milla Laitila ACTIV         HYL  
  9 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma PCTEAM         POIS  
  15 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Janika Karenmaa RAUMA         POIS  
  20 auskel Demi Didaktic's Beyoncé Noora Harjula YLÖKK         POIS  
  26 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         POIS  

Medi 3, kello 11:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 25, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 115 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 30,45 4,89 -9,55 0 -9,55  
2 105 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 32,48 4,59 -7,52 0 -7,52  
3 107 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 34,06 4,38 -5,94 0 -5,94  
4 123 brater Gizmo Billowhiz Lascar Stefan Fagerström AGIAX 35,74 4,17 -4,26 0 -4,26  
5 103 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 36,54 4,08 -3,46 0 -3,46  
6 102 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski JAU 30,09 4,95 -9,91 5 5  
7 130 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT 40,43 3,68 0,43 5 5,43  
8 121 borcol MiG Aisknekht Vanquish Jaakko Suoknuuti LAW 38,77 3,84 -1,23 10 10  
  100 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  101 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  104 shelam Leevi Black Classiel's Seville Katariina Kuiro POKS         HYL  
  106 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  108 espves Reima Caraydan Gustnado Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  116 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  117 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  118 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  119 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  120 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  125 shelam Roope New Spices Chili Con Carne Katariina Kuiro POKS         HYL  
  126 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  127 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  128 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  129 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  131 x-rotu Rosa Rosa Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  132 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Inga-Britt Lindholm ÅBSK         HYL  
  124 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAMSK         POIS  

Mini 3, kello 12:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 23, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 31,82 4,68 -8,18 0 -8,18  
2 224 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 31,83 4,68 -8,17 0 -8,17  
3 203 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 32,80 4,54 -7,20 0 -7,20  
4 225 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 32,96 4,52 -7,04 0 -7,04  
5 223 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT 38,42 3,88 -1,58 0 -1,58  
  200 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen RFF         HYL  
  201 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  204 shelam Kessu Taimitarhan Keisari Eetu Rajala SHELT         HYL  
  205 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  206 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  207 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU         HYL  
  213 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  215 shelam Pumba Sleepless Hickory Dickory Dock Sofia Stens PAWS         HYL  
  215 shelam Pumba Sleepless Hickory Dickory Dock Sofia Stens PAWS         HYL  
  216 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT         HYL  
  217 x-rotu Robin Robin Jenni Tiihonen YLÖKK         HYL  
  219 x-rotu Sofie Sofie Annu Keränen YLÖKK         HYL  
  220 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  221 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  226 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  227 espves Ebba Bonachón Ebba Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  228 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen RFF         HYL  
  229 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  218 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo TSAU         POIS  
  222 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         POIS