Kilpailu 10.12.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Medi 3] [Mini 3]

Maksi 3, kello 10:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 39, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 34 5,18 -16,00 0 -16,00  
2 48 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 39,29 4,48 -10,71 0 -10,71  
3 45 borcol Veeti Bearpon's Veeti Milla Laitila ACTIV 42,20 4,17 -7,80 0 -7,80  
4 28 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 43,09 4,08 -6,91 0 -6,91  
5 34 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 45,75 3,85 -4,25 0 -4,25  
6 24 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 39,63 4,44 -10,37 5 5  
7 31 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 45,16 3,90 -4,84 5 5  
8 23 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 42,50 4,14 -7,50 10 10  
9 22 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 45,31 3,88 -4,69 15 15  
  1 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  2 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL  
  3 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  4 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  5 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  6 auspai Perla Kariluodon Aroviiriäinen Heini-Maria Uusikauppila KSKY         HYL  
  7 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  10 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  13 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT         HYL  
  15 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  17 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         HYL  
  18 belpam Rotta Suhteellisen Karu Sonja Paavola TSAU         HYL  
  19 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  21 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino LAW         HYL  
  25 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  27 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Aarnio TSAU         HYL  
  29 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU         HYL  
  30 borcol Bolt Something Like Extra Power Sanni Muurmäki RAUMA         HYL  
  32 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT         HYL  
  33 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  37 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  38 borcol Riesa Bearpon's Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  39 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  40 borcol Teema Tending Quantum Maria Savonen TASSU         HYL  
  41 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  42 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  43 borcol Vip Vii Bearpon's Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  44 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko TSAU         HYL  
  46 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  47 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  9 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma PCTEAM         POIS  
  20 auskel Demi Didaktic's Beyoncé Noora Harjula YLÖKK         POIS  
  26 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         POIS  

Medi 3, kello 15:25, tuomari Henri Luomala, koirakoita 18, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 37,85 4,65 -12,15 0 -12,15  
2 117 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 38,36 4,59 -11,64 0 -11,64  
3 131 x-rotu Rosa Rosa Taina Rantanen VEIKK 40,14 4,39 -9,86 0 -9,86  
4 126 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK 43,52 4,04 -6,48 0 -6,48  
5 119 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 51,80 3,40 1,80 0 1,80  
6 114 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT 37,09 4,74 -12,91 5 5  
7 118 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 41,38 4,25 -8,62 5 5  
8 111 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF 43 4,09 -7,00 10 10  
  102 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski JAU         HYL  
  105 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  110 shelam Anni Dreamlook Jolly Hooligan Raija Småträsk ATT         HYL  
  112 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  116 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  120 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  122 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK         HYL  
  123 brater Gizmo Billowhiz Lascar Stefan Fagerström AGIAX         HYL  
  128 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  132 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Inga-Britt Lindholm ÅBSK         HYL  
  121 borcol MiG Aisknekht Vanquish Jaakko Suoknuuti LAW         POIS  
  124 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAMSK         POIS  

Mini 3, kello 15:55, tuomari Henri Luomala, koirakoita 19, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 225 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 42,01 4,19 -7,99 0 -7,99 SERT-A
2 227 espves Ebba Bonachón Ebba Tanja Pitkänen RAUMA 44,93 3,92 -5,07 0 -5,07  
3 207 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU 45,50 3,87 -4,50 0 -4,50  
4 214 lägpys Terra Krösaskogens Teija Jouni Rokkonen HI-HA 49,17 3,58 -0,83 0 -0,83  
5 201 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 42,78 4,11 -7,22 5 5  
6 220 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 54,95 3,20 4,95 5 9,95  
7 211 kääsna Minttu Raven's Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 64,75 2,72 14,75 10 24,75  
  202 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  203 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU         HYL  
  206 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  208 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT         HYL  
  209 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD         HYL  
  210 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  212 shelam Tracey Pm Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  213 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  216 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT         HYL  
  219 x-rotu Sofie Sofie Annu Keränen YLÖKK         HYL  
  221 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  228 ventol Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Tauriainen TSKK         HYL  
  205 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         POIS  
  222 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         POIS