Kilpailu 10.12.2016 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 9:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 39, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK 32,46 5,18 -15,54 0 -15,54  
2 30 borcol Bolt Something Like Extra Power Sanni Muurmäki RAUMA 34,83 4,82 -13,17 0 -13,17  
3 25 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 37,01 4,54 -10,99 5 5  
4 48 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 33,75 4,98 -14,25 10 10  
5 23 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 42,55 3,95 -5,45 10 10  
6 32 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT 33,96 4,95 -14,04 15 15  
  1 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  3 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  4 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  5 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  6 auspai Perla Kariluodon Aroviiriäinen Heini-Maria Uusikauppila KSKY         HYL  
  7 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  10 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  11 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  12 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  15 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  17 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         HYL  
  19 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  20 auskel Demi Didaktic's Beyoncé Noora Harjula YLÖKK         HYL  
  21 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino LAW         HYL  
  22 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU         HYL  
  24 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  27 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Aarnio TSAU         HYL  
  28 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW         HYL  
  29 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU         HYL  
  31 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  33 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  34 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  37 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  38 borcol Riesa Bearpon's Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  39 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Sori TSAU         HYL  
  40 borcol Teema Tending Quantum Maria Savonen TASSU         HYL  
  41 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  42 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  43 borcol Vip Vii Bearpon's Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  44 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko TSAU         HYL  
  45 borcol Veeti Bearpon's Veeti Milla Laitila ACTIV         HYL  
  46 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  47 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  9 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma PCTEAM         POIS  
  26 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         POIS  

Mini 3, kello 13:35, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 25, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 224 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 36,49 4,47 -10,51 0 -10,51  
2 201 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 36,98 4,41 -10,02 0 -10,02  
3 212 shelam Tracey Pm Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK 42,93 3,80 -4,07 0 -4,07  
4 229 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 41,08 3,97 -5,92 5 5  
5 227 espves Ebba Bonachón Ebba Tanja Pitkänen RAUMA 42,50 3,84 -4,50 5 5  
6 225 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 43,50 3,75 -3,50 5 5  
7 214 lägpys Terra Krösaskogens Teija Jouni Rokkonen HI-HA 45,30 3,60 -1,70 5 5  
8 203 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 43,82 3,72 -3,18 10 10  
9 211 kääsna Minttu Raven's Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 48,82 3,34 1,82 10 11,82  
10 209 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 50,13 3,25 3,13 10 13,13  
  200 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen RFF         HYL  
  202 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  205 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  206 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  207 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU         HYL  
  213 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  215 shelam Pumba Sleepless Hickory Dickory Dock Sofia Stens PAWS         HYL  
  216 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT         HYL  
  217 x-rotu Robin Robin Jenni Tiihonen YLÖKK         HYL  
  219 x-rotu Sofie Sofie Annu Keränen YLÖKK         HYL  
  220 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  221 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  223 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         HYL  
  226 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  228 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen RFF         HYL  
  218 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo TSAU         POIS  
  222 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         POIS  

Medi 3, kello 14:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 20, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 35,79 4,55 -11,21 0 -11,21  
2 119 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 42,63 3,82 -4,37 0 -4,37  
3 122 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK 42,65 3,82 -4,35 5 5  
4 128 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 45,65 3,57 -1,35 5 5  
5 101 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 35,02 4,65 -11,98 10 10  
6 123 brater Gizmo Billowhiz Lascar Stefan Fagerström AGIAX 41,91 3,89 -5,09 10 10  
7 110 shelam Anni Dreamlook Jolly Hooligan Raija Småträsk ATT 53,82 3,03 6,82 10 16,82  
8 104 shelam Leevi Black Classiel's Seville Katariina Kuiro POKS 46,97 3,47 -0,03 20 20  
  102 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski JAU         HYL  
  105 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  109 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen KIRSUT         HYL  
  112 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  116 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  118 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  120 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  125 shelam Roope New Spices Chili Con Carne Katariina Kuiro POKS         HYL  
  126 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  127 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  131 x-rotu Rosa Rosa Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  132 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Inga-Britt Lindholm ÅBSK         HYL  
  121 borcol MiG Aisknekht Vanquish Jaakko Suoknuuti LAW         POIS  
  124 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAMSK         POIS