Kilpailu 20.11.2016 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 12:25, tuomari Timo Teileri, koirakoita 28, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 36,89 4,45 -10,11 0 -10,11  
2 20 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 37,21 4,41 -9,79 0 -9,79  
3 13 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 39,40 4,16 -7,60 0 -7,60  
4 10 toyvil Kiwi Pudelpower's I'm On Fire Susanna Hagman ÅBSK 40,45 4,05 -6,55 0 -6,55  
5 24 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 36,92 4,44 -10,08 5 5  
6 6 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 41,57 3,94 -5,43 5 5  
7 14 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 62,19 2,64 15,19 0 15,19  
8 9 kääsna Minttu Raven's Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 54,13 3,03 7,13 15 22,13  
  4 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW         HYL  
  5 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  7 toyvil Doris Pudelpower's Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  8 parson Hilde Jackville Mimosa Milja Silvasti AGRY         HYL  
  11 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo TSAU         HYL  
  12 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  15 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU         HYL  
  16 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  17 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  18 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  19 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  21 phalen Frey Lead-Star's Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  22 käävil Näpsä Sarahill Everlasting Love Justiina Mahlamäki KSKY         HYL  
  23 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  25 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Susanna Hagman ÅBSK         HYL  
  27 shelam Milla Shet Up Qamomilla Raija Småträsk ATT         HYL  
  28 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  29 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW         HYL  
  30 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  31 toyvil Pinja Pudelpower's Quickstep Susanna Hagman ÅBSK         HYL  
  1 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  

Medi 3, kello 13:20, tuomari Timo Teileri, koirakoita 31, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 97 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK 34,00 4,82 -13,00 0 -13,00  
2 70 koohon Bono Tuulikaislan Yang Prisca Janne Fagerholm JKF 42,50 3,86 -4,50 0 -4,50 SERT-A
3 54 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 43,09 3,81 -3,91 0 -3,91  
4 68 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 44,92 3,65 -2,08 0 -2,08  
5 52 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 40,54 4,05 -6,46 5 5  
6 49 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 41,67 3,94 -5,33 5 5  
7 53 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 47,51 3,45 0,51 5 5,51  
8 56 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 37,47 4,38 -9,53 10 10  
9 50 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK 41,03 4,00 -5,97 10 10  
10 73 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 46,43 3,53 -0,57 10 10  
  36 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA         HYL  
  38 shelam Tahvo Snowpaw Thunderball Marianne Ylitalo TSAU         HYL  
  39 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  40 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  41 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  43 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  45 koohon Rex Tuulikaislan Gilderoy Zapphire Anitta Kerminen WECA         HYL  
  47 espves Flaxi Concurrido Inventiva Hanna Haataja ACTIV         HYL  
  55 espves Reima Caraydan Gustnado Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  58 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  60 borcol MiG Aisknekht Vanquish Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  65 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  67 espves Naga Bonachón Morich Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  69 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU         HYL  
  74 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  76 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  78 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  79 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  80 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  82 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  83 koohon Prince Dixmix Beauty Boys Bonsai Anette Fagerholm JKF         HYL  
  51 espves Åsa Tulimaan Onerva Emma Velling ATT         POIS  
  81 espves Roo Caraydan Marocchino Carita Kuuskeri WECA         POIS  

Maksi 3, kello 14:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 35, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 97 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 31,33 5,24 -15,67 0 -15,67  
2 98 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 31,97 5,13 -15,03 0 -15,03  
3 88 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 35,07 4,68 -11,93 0 -11,93 SERT-A
4 105 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 35,85 4,57 -11,15 0 -11,15  
5 104 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 37,50 4,37 -9,50 0 -9,50  
6 109 borcol Jeriko Briskness Jack Daniel's Sabina Lähteenmäki TAMSK 37,54 4,37 -9,46 0 -9,46  
7 87 borcol Syke Welshriverdee You Go Girl Mikko Aaltonen ACTIV 38,00 4,32 -9,00 5 5  
8 106 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 38,06 4,31 -8,94 5 5  
9 122 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU 39,27 4,18 -7,73 5 5  
10 117 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 34,93 4,70 -12,07 10 10  
11 96 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU 35,43 4,63 -11,57 10 10  
  84 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU         HYL  
  86 belpag Hanni Marmara Ukulele Cecilia Jungarå KKK         HYL  
  90 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko TSAU         HYL  
  92 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL  
  93 borcol Ilpo Eyewitness Mighty Good Man Reetta Rounaja ACTIV         HYL  
  94 borcol Pirkko Velociraptor Anette Lindell TASSU         HYL  
  95 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  100 borcol Teema Tending Quantum Maria Savonen TASSU         HYL  
  101 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  102 auskel Hu Árkosligeti Magic Eyes Kea Mari Kaplas ACTIV         HYL  
  103 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki WECA         HYL  
  107 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää TSAU         HYL  
  108 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  110 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  111 borcol Riesa Bearpon's Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  112 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK         HYL  
  113 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  114 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  115 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  116 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  118 belpam Rotta Suhteellisen Karu Sonja Paavola TSAU         HYL  
  119 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  120 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  123 borcol Roc Be Angel Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  85 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino LAW         POIS  
  91 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         POIS