Kilpailu 20.11.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Medi 3] [Mini 3] [Maksi 3]

Medi 3, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 40, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK 30,14 4,91 -8,86 0 -8,86  
2 60 borcol MiG Aisknekht Vanquish Jaakko Suoknuuti LAW 30,20 4,90 -8,80 0 -8,80  
3 76 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 31,39 4,72 -7,61 0 -7,61 SERT-H, H-AVA
4 41 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 32,20 4,60 -6,80 0 -6,80  
5 43 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 33,12 4,47 -5,88 0 -5,88  
6 46 koohon Elvis Estaika's Elpidus Anette Fagerholm JKF 33,50 4,42 -5,50 0 -5,50  
7 54 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 34,09 4,34 -4,91 0 -4,91  
8 52 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 35,25 4,20 -3,75 0 -3,75  
9 70 koohon Bono Tuulikaislan Yang Prisca Janne Fagerholm JKF 38,30 3,86 -0,70 0 -0,70  
10 68 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 38,40 3,85 -0,60 0 -0,60  
11 83 koohon Prince Dixmix Beauty Boys Bonsai Anette Fagerholm JKF 38,52 3,84 -0,48 0 -0,48  
12 44 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT 40,86 3,62 1,86 0 1,86  
13 71 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 31,35 4,72 -7,65 5 5  
14 55 espves Reima Caraydan Gustnado Hanna Häkkinen ATT 31,40 4,71 -7,60 5 5  
15 73 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 38,20 3,87 -0,80 5 5  
16 40 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU 44,71 3,31 5,71 5 10,71  
17 59 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT 37,44 3,95 -1,56 20 20  
  37 koohon Peter Cirtap's Unique Peter Van Unika-K Anne Trygg ATT         HYL  
  39 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  45 koohon Rex Tuulikaislan Gilderoy Zapphire Anitta Kerminen WECA         HYL  
  47 espves Flaxi Concurrido Inventiva Hanna Haataja ACTIV         HYL  
  48 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK         HYL  
  49 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  50 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  53 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  56 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         HYL  
  57 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  58 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  61 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  62 koohon Mimmi Lentävän Luppakorvan Matami Mimmi Senni Tanttari TAMSK         HYL  
  65 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  66 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS         HYL  
  67 espves Naga Bonachón Morich Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  69 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU         HYL  
  74 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  77 koohon Nova Burning Red's Amazing Number One Paula Lauanne KK-99         HYL  
  78 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  79 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  80 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  82 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  51 espves Åsa Tulimaan Onerva Emma Velling ATT         POIS  
  63 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         POIS  
  81 espves Roo Caraydan Marocchino Carita Kuuskeri WECA         POIS  

Mini 3, kello 13:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 21, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 32,11 4,61 -6,89 0 -6,89  
2 26 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 33 4,49 -6,00 0 -6,00 SERT-H
3 18 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 33,48 4,42 -5,52 0 -5,52  
4 13 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 35,20 4,20 -3,80 0 -3,80  
5 21 phalen Frey Lead-Star's Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA 36,16 4,09 -2,84 0 -2,84  
6 7 toyvil Doris Pudelpower's Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 36,54 4,05 -2,46 0 -2,46  
7 10 toyvil Kiwi Pudelpower's I'm On Fire Susanna Hagman ÅBSK 36,76 4,03 -2,24 0 -2,24  
7 11 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo TSAU 36,76 4,03 -2,24 0 -2,24  
9 9 kääsna Minttu Raven's Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 38,94 3,80 -0,06 0 -0,06  
10 2 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT 40,75 3,63 1,75 0 1,75  
11 15 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU 32,28 4,59 -6,72 5 5  
12 5 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU 32,29 4,58 -6,71 5 5  
13 14 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 58,74 2,52 19,74 5 24,74  
  8 parson Hilde Jackville Mimosa Milja Silvasti AGRY         HYL  
  12 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  19 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  20 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  22 käävil Näpsä Sarahill Everlasting Love Justiina Mahlamäki KSKY         HYL  
  27 shelam Milla Shet Up Qamomilla Raija Småträsk ATT         HYL  
  28 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  30 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  1 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  

Maksi 3, kello 15:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 35, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää TSAU 28,12 5,30 -9,88 0 -9,88  
2 87 borcol Syke Welshriverdee You Go Girl Mikko Aaltonen ACTIV 28,22 5,28 -9,78 0 -9,78 SERT-H
3 97 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 28,85 5,16 -9,15 0 -9,15  
4 115 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 28,90 5,16 -9,10 0 -9,10  
5 114 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA 29,81 5,00 -8,19 0 -8,19  
6 101 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 30,66 4,86 -7,34 0 -7,34  
7 104 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 32,05 4,65 -5,95 0 -5,95  
8 116 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 32,53 4,58 -5,47 0 -5,47  
9 109 borcol Jeriko Briskness Jack Daniel's Sabina Lähteenmäki TAMSK 32,56 4,58 -5,44 0 -5,44  
10 120 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT 32,64 4,57 -5,36 0 -5,36  
11 103 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki WECA 33,38 4,46 -4,62 0 -4,62  
12 113 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 27,94 5,33 -10,06 5 5  
13 125 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 28,27 5,27 -9,73 5 5  
14 93 borcol Ilpo Eyewitness Mighty Good Man Reetta Rounaja ACTIV 29,89 4,99 -8,11 5 5  
15 108 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 30,78 4,84 -7,22 5 5  
16 118 belpam Rotta Suhteellisen Karu Sonja Paavola TSAU 38,92 3,83 0,92 5 5,92  
17 110 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU 39,14 3,81 1,14 5 6,14  
18 99 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 30,66 4,86 -7,34 10 10  
19 112 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK 31,88 4,67 -6,12 10 10  
20 98 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 38,37 3,88 0,37 10 10,37  
21 111 borcol Riesa Bearpon's Via Verrari Nina Saarentaa TSAU 30,77 4,84 -7,23 15 15  
  84 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU         HYL  
  86 belpag Hanni Marmara Ukulele Cecilia Jungarå KKK         HYL  
  88 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  90 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko TSAU         HYL  
  92 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL  
  94 borcol Pirkko Velociraptor Anette Lindell TASSU         HYL  
  95 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  102 auskel Hu Árkosligeti Magic Eyes Kea Mari Kaplas ACTIV         HYL  
  105 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU         HYL  
  106 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  117 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  119 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  122 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  123 borcol Roc Be Angel Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  85 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino LAW         POIS  
  91 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         POIS