Kilpailu 20.11.2016 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:10, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 24, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 32,70 4,95 -12,30 0 -12,30  
2 24 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 35,50 4,56 -9,50 0 -9,50  
3 8 parson Hilde Jackville Mimosa Milja Silvasti AGRY 39,68 4,08 -5,32 0 -5,32  
4 10 toyvil Kiwi Pudelpower's I'm On Fire Susanna Hagman ÅBSK 42,30 3,83 -2,70 0 -2,70  
5 6 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 35,38 4,58 -9,62 5 5  
6 33 koohon Asta Lucky Nana's Cara Ti Amoris Satu Halmela KOOHO 37,47 4,32 -7,53 5 5  
7 21 phalen Frey Lead-Star's Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA 38,34 4,22 -6,66 5 5  
8 31 toyvil Pinja Pudelpower's Quickstep Susanna Hagman ÅBSK 39,13 4,14 -5,87 5 5  
9 26 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 39,23 4,13 -5,77 5 5  
10 35 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT 44,04 3,68 -0,96 5 5  
  4 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW         HYL  
  5 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  7 toyvil Doris Pudelpower's Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  17 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  18 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  19 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  20 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  22 käävil Näpsä Sarahill Everlasting Love Justiina Mahlamäki KSKY         HYL  
  23 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  25 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  27 shelam Milla Shet Up Qamomilla Raija Småträsk ATT         HYL  
  28 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  29 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW         HYL  
  32 koohon Rianna Bullbenz Kooi Nora Sade Anne Trygg ATT         HYL  

Medi 3, kello 10:50, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 25, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 4,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 borcol MiG Aisknekht Vanquish Jaakko Suoknuuti LAW 32,37 5,93 -12,63 0 -12,63  
2 69 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU 34,27 5,60 -10,73 0 -10,73  
3 71 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 34,29 5,60 -10,71 0 -10,71  
4 65 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 36,87 5,21 -8,13 0 -8,13  
5 43 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 41,08 4,67 -3,92 5 5  
6 42 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU 48,22 3,98 3,22 5 8,22  
7 66 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS 40,32 4,76 -4,68 10 10  
  40 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  41 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  44 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT         HYL  
  47 espves Flaxi Concurrido Inventiva Hanna Haataja ACTIV         HYL  
  58 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  59 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  61 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  62 koohon Mimmi Lentävän Luppakorvan Matami Mimmi Senni Tanttari TAMSK         HYL  
  67 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA         HYL  
  68 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  72 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  73 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  76 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  77 koohon Nova Burning Red's Amazing Number One Paula Lauanne KK-99         HYL  
  78 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  79 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  80 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  82 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  63 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         POIS  
  75 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK         POIS  
  81 espves Roo Caraydan Marocchino Carita Kuuskeri WECA         POIS  

Maksi 3, kello 17:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 25, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 35,32 5,49 -18,68 0 -18,68  
2 115 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 37,43 5,18 -16,57 0 -16,57  
3 109 borcol Jeriko Briskness Jack Daniel's Sabina Lähteenmäki TAMSK 44,85 4,33 -9,15 0 -9,15  
4 98 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 39,36 4,93 -14,64 5 5  
5 125 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 38,39 5,05 -15,61 10 10  
6 117 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 38,59 5,03 -15,41 15 15  
7 88 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 48,02 4,04 -5,98 15 15  
  89 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT         HYL  
  90 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko TSAU         HYL  
  101 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  105 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU         HYL  
  106 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  107 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää TSAU         HYL  
  108 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  111 borcol Riesa Bearpon's Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  112 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK         HYL  
  113 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  114 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  116 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  118 belpam Rotta Suhteellisen Karu Sonja Paavola TSAU         HYL  
  119 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  120 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  122 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  123 borcol Roc Be Angel Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  124 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  91 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         POIS  
  110 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         POIS  
  121 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         POIS