Kilpailu 22.10.2016 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 12:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 10, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 popopl Tilda Sinacria Carnival Of Light Katja Äärilä RAUMA 46,62 3,58 -8,38 0 -8,38 SERT
2 10 shelam Worra Månvinden's Mustang Sally Dan Lindholm ÅBSK 47,44 3,52 -7,56 0 -7,56 SERT
3 6 lkmäyr Aamu Suvikasteen Ihana Aamu Tiina Ollonqvist ATT 52,04 3,21 -2,96 0 -2,96 LUVA
4 5 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT 41,15 4,06 -13,85 5 5  
5 3 kääsna Kössi Imagine Des Diables D'ebene Jenni Helander WUH 72,65 2,30 17,65 20 37,65  
  1 lägpys Viima Kompiaisen Draamaa Tarjolla Elisa Haatainen RAUMA         HYL  
  8 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  9 x-rotu Ella Ella Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  11 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  12 x-rotu Mökö Mökö Elina Uski LSKK         HYL  
  7 cavspa Lenni Giggling Cheerful Chili Tino Grönholm NODO         POIS  

Medi 1, kello 12:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 11, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 cocspa Lysti Puvepapan Coc-o Chanel Emmi Virtanen ATT 46,09 3,62 -8,91 0 -8,91 LUVA
2 31 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT 40,57 4,12 -14,43 10 10  
3 36 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT 50,09 3,33 -4,91 10 10  
4 40 borcol Indy Aisknekht Vista Indigo For Leader Natalja Garastsenko (EST) 33,60 4,97 -21,40 20 20  
  30 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  32 kesvil Echo Woolly Bohemia's Jar Jar Binks Sofia Knuts TSAU         HYL  
  33 kääsna Edi Imbrez All Required Ella Sarkula FORPK         HYL  
  35 kääsna Amos Willy Lee Pepper Love Affair Maarit Huhti ATT         HYL  
  38 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA         HYL  
  42 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  43 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT         HYL  

Maksi 1, kello 12:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 33,98 4,91 -21,02 0 -21,02 LUVA
2 62 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT 51,43 3,25 -3,57 15 15  
  60 borcol Olliepop Fil's Oliver North Emily Hurt (USA)         HYL  
  63 borcol Enda Pythagoraan Silver Spell Salla Siiskonen WECA         HYL  
  65 x-rotu Riku Richard Roosa Koski HARJA         HYL  
  74 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU         HYL  
  67 tsepai Miiru Divoska Z Malého Údolí Tia Lenkkeri ATT         POIS  
  69 pumi Artemis Fifikus Becker Johanna Tikkanen TASSU         POIS  
  71 porves Myy Gotcha Tiger Lily Petra Pippingsköld ATT         POIS  

Mini 2, kello 16:35, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 60,94 2,77 8,94 5 13,94  
  100 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  101 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU         HYL  
  106 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU         HYL  
  107 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  110 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK         HYL  
  109 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK         POIS  

Medi 2, kello 12:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 133 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 43,34 3,90 -8,66 5 5  
2 129 borcol Queenne Aisknekxt Victoria Queen Svetlana Tumanova (RUS) 42,59 3,97 -9,41 15 15  
  130 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         HYL  
  131 skette Crina Vorondo Luthien Carola Björkqvist ÅBSK         HYL  
  132 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  136 cocspa Donna Raccoon's Hot Kiss Mia Karlsson TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 12:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 15, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 173 belpam Pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6 39,20 4,31 -12,80 0 -12,80 LUVA
2 177 borcol Rene Dekart Rene Quick Angel Svetlana Tumanova (RUS) 33,28 5,08 -18,72 5 5  
3 172 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU 37,77 4,47 -14,23 10 10  
  160 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  162 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT         HYL  
  163 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Mia Koivisto RAUMA         HYL  
  164 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta TSAU         HYL  
  165 borcol Enzo Enzo Hendl Natalja Garastsenko (EST)         HYL  
  167 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  169 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  170 slapko Kiisa Lapinpeikon Just Hyvä Johanna Laiholahti ATT         HYL  
  175 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  179 x-rotu Jaajo Jaajo Jenni Mäki WECA         HYL  
  180 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY         HYL  
  182 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA         HYL  
  178 auspai Make Easy Make My Day Milja Kunnas-Grönholm NODO         POIS  
  183 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU         POIS