Kilpailu 22.10.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:55, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 9, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU 36,47 4,20 -14,53 0 -14,53 LUVA
2 16 popopl Tilda Sinacria Carnival Of Light Katja Äärilä RAUMA 45,44 3,37 -5,56 5 5  
3 4 gribru Igor Mustamimmin Igor Merja Tapola LSKK 53,58 2,86 2,58 5 7,58  
  1 lägpys Viima Kompiaisen Draamaa Tarjolla Elisa Haatainen RAUMA         HYL  
  2 schipp Nixi Bilgepump's Nixi Maria Salonen ATT         HYL  
  5 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  8 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  10 shelam Worra Månvinden's Mustang Sally Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  13 pkkämä Ruu Täystuhon Unexpected Kiss Noora Suomi ATT         HYL  
  7 cavspa Lenni Giggling Cheerful Chili Tino Grönholm NODO         POIS  

Medi 1, kello 11:55, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 31,21 4,90 -19,79 5 5  
2 33 kääsna Edi Imbrez All Required Ella Sarkula FORPK 59,33 2,58 8,33 10 18,33  
  32 kesvil Echo Woolly Bohemia's Jar Jar Binks Sofia Knuts TSAU         HYL  
  34 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  35 kääsna Amos Willy Lee Pepper Love Affair Maarit Huhti ATT         HYL  
  36 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT         HYL  
  38 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA         HYL  
  40 borcol Indy Aisknekht Vista Indigo For Leader Natalja Garastsenko (EST)         HYL  
  41 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU         POIS  

Maksi 1, kello 12:35, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 borcol Olliepop Fil's Oliver North Emily Hurt (USA) 33,40 4,58 -17,60 5 5  
2 73 auspai Tintti Wirneen Ilmiliekki Sari Koivunen TSAU 33,96 4,51 -17,04 5 5  
3 62 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT 42,88 3,57 -8,12 5 5  
  63 borcol Enda Pythagoraan Silver Spell Salla Siiskonen WECA         HYL  
  64 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         HYL  
  70 unkviz Lili Kallioalanteen Anna Reea Viljanen TSAU         HYL  
  75 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  66 auspai Sasu Hazelmoor Vice Versa Milja Kunnas-Grönholm NODO         POIS  
  67 tsepai Miiru Divoska Z Malého Údolí Tia Lenkkeri ATT         POIS  

Mini 2, kello 13:55, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 34,57 4,60 -15,43 0 -15,43 LUVA
2 103 jackru Wili Maiaran Dragon Spirit Tiina Glumov NODO 38,75 4,10 -11,25 0 -11,25 LUVA
3 111 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 44,12 3,60 -5,88 0 -5,88  
4 105 mittel Mizi Nugadogin Biccolo Päivi Seppälä-Lyly PORSK 49,78 3,19 -0,22 0 -0,22  
5 109 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK 40,75 3,90 -9,25 5 5  
6 106 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 46,31 3,43 -3,69 5 5  
  102 kleins Mimmi Gyanta's Edge Of Sanity Juulia Savolainen ATT         HYL  
  104 x-rotu Wimmu Wimmu Roosa Koski HARJA         HYL  
  108 shelam Toffee Huisin Summernight Sun Tarja Rostén ATT         POIS  

Medi 2, kello 13:55, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 133 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 31,86 4,99 -18,14 0 -18,14 LUVA
2 129 borcol Queenne Aisknekxt Victoria Queen Svetlana Tumanova (RUS) 37,98 4,19 -12,02 5 5  
3 130 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU 40,73 3,90 -9,27 5 5  
4 135 kääpin Max Sakeros Madmax Nina Tuominen ATT 55,49 2,87 5,49 0 5,49  
5 134 shelam Sulo Golden Rose Northern King Katja Virtanen ÄETSÄ 46,98 3,38 -3,02 10 10  
6 131 skette Crina Vorondo Luthien Carola Björkqvist ÅBSK 49,25 3,23 -0,75 10 10  
  132 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 14:35, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 165 borcol Enzo Enzo Hendl Natalja Garastsenko (EST) 32,33 4,92 -17,67 0 -17,67 LUVA
2 169 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 36,64 4,34 -13,36 0 -13,36 LUVA
3 166 auspai Leevi Hazelmoor Zeppo Pia Korpisaari TAMSK 38,51 4,13 -11,49 0 -11,49 LUVA
4 182 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA 41,12 3,87 -8,88 0 -8,88  
5 160 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA 31,42 5,06 -18,58 5 5  
6 167 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 33,95 4,68 -16,05 5 5  
7 163 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Mia Koivisto RAUMA 37,52 4,24 -12,48 5 5  
8 177 borcol Rene Dekart Rene Quick Angel Svetlana Tumanova (RUS) 37,06 4,29 -12,94 10 10  
9 176 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA 45,34 3,51 -4,66 10 10  
10 172 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU 34,62 4,59 -15,38 20 20  
11 181 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU 36,75 4,33 -13,25 20 20  
  168 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  171 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         HYL  
  173 belpam Pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6         HYL