Kilpailu 22.10.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU 45,00 3,36 -5,00 5 5  
2 13 pkkämä Ruu Täystuhon Unexpected Kiss Noora Suomi ATT 54,77 2,76 4,77 5 9,77  
  1 lägpys Viima Kompiaisen Draamaa Tarjolla Elisa Haatainen RAUMA         HYL  
  2 schipp Nixi Bilgepump's Nixi Maria Salonen ATT         HYL  
  3 kääsna Kössi Imagine Des Diables D'ebene Jenni Helander WUH         HYL  
  4 gribru Igor Mustamimmin Igor Merja Tapola LSKK         HYL  
  8 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  9 x-rotu Ella Ella Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  10 shelam Worra Månvinden's Mustang Sally Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  12 x-rotu Mökö Mökö Elina Uski LSKK         HYL  
  15 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU         HYL  
  16 popopl Tilda Sinacria Carnival Of Light Katja Äärilä RAUMA         HYL  

Medi 1, kello 10:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU 31,30 4,82 -18,70 0 -18,70 SERT
2 42 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 33,40 4,52 -16,60 5 5  
  30 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  31 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT         HYL  
  36 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT         HYL  
  37 cocspa Lysti Puvepapan Coc-o Chanel Emmi Virtanen ATT         HYL  
  38 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA         HYL  
  40 borcol Indy Aisknekht Vista Indigo For Leader Natalja Garastsenko (EST)         HYL  
  43 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT         HYL  
  39 espves Hoppu Ygeia Designed By Zorrazos Eija Virtanen ATT         POIS  

Maksi 1, kello 10:05, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 borcol Olliepop Fil's Oliver North Emily Hurt (USA) 32,88 4,59 -17,12 15 15  
  61 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  62 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  63 borcol Enda Pythagoraan Silver Spell Salla Siiskonen WECA         HYL  
  68 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  
  69 pumi Artemis Fifikus Becker Johanna Tikkanen TASSU         HYL  
  72 kihnou Unto Juhellus Roller Coaster Jemina Suonpää TSAU         HYL  
  74 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU         HYL  
  75 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  67 tsepai Miiru Divoska Z Malého Údolí Tia Lenkkeri ATT         POIS  

Mini 2, kello 14:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK 42,48 3,72 -6,52 0 -6,52 SERT
2 106 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 50,07 3,16 1,07 0 1,07  
3 112 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 51,67 3,06 2,67 0 2,67  
4 105 mittel Mizi Nugadogin Biccolo Päivi Seppälä-Lyly PORSK 56,02 2,82 7,02 0 7,02  
5 107 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 41,73 3,79 -7,27 15 15  
6 111 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 76,19 2,07 27,19 15 42,19  
  100 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  102 kleins Mimmi Gyanta's Edge Of Sanity Juulia Savolainen ATT         HYL  
  103 jackru Wili Maiaran Dragon Spirit Tiina Glumov NODO         HYL  
  110 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK         HYL  
  108 shelam Toffee Huisin Summernight Sun Tarja Rostén ATT         POIS  

Medi 2, kello 14:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 132 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU 36,24 4,36 -12,76 0 -12,76 LUVA
2 130 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU 40,04 3,95 -8,96 0 -8,96 LUVA
3 129 borcol Queenne Aisknekxt Victoria Queen Svetlana Tumanova (RUS) 37,53 4,21 -11,47 10 10  
4 134 shelam Sulo Golden Rose Northern King Katja Virtanen ÄETSÄ 42,47 3,72 -6,53 10 10  
  131 skette Crina Vorondo Luthien Carola Björkqvist ÅBSK         HYL  
  133 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  

Maksi 2, kello 14:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 17, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 170 slapko Kiisa Lapinpeikon Just Hyvä Johanna Laiholahti ATT 41,75 3,78 -7,25 0 -7,25 LUVA
2 183 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU 43,31 3,65 -5,69 0 -5,69 SERT
3 161 lagrom Sylvi Foogel Cloe Cantante Tuula Kotiranta HARJA 47,57 3,32 -1,43 0 -1,43 SERT
4 177 borcol Rene Dekart Rene Quick Angel Svetlana Tumanova (RUS) 31,17 5,07 -17,83 5 5  
5 165 borcol Enzo Enzo Hendl Natalja Garastsenko (EST) 32,17 4,91 -16,83 5 5  
6 168 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 50,14 3,15 1,14 5 6,14  
7 169 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 34,50 4,58 -14,50 10 10  
8 160 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA 36,43 4,34 -12,57 10 10  
9 173 belpam Pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6 39,52 4,00 -9,48 10 10  
10 179 x-rotu Jaajo Jaajo Jenni Mäki WECA 52,09 3,03 3,09 20 23,09  
  162 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT         HYL  
  163 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Mia Koivisto RAUMA         HYL  
  164 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta TSAU         HYL  
  166 auspai Leevi Hazelmoor Zeppo Pia Korpisaari TAMSK         HYL  
  172 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  180 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY         HYL  
  182 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA         HYL  
  178 auspai Make Easy Make My Day Milja Kunnas-Grönholm NODO         POIS