Kilpailu 22.10.2016 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU 43,84 3,31 -7,16 0 -7,16 LUVA
2 8 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 51,33 2,83 0,33 5 5,33  
3 16 popopl Tilda Sinacria Carnival Of Light Katja Äärilä RAUMA 54,08 2,68 3,08 10 13,08  
4 3 kääsna Kössi Imagine Des Diables D'ebene Jenni Helander WUH 61,07 2,37 10,07 15 25,07  
  1 lägpys Viima Kompiaisen Draamaa Tarjolla Elisa Haatainen RAUMA         HYL  
  2 schipp Nixi Bilgepump's Nixi Maria Salonen ATT         HYL  
  9 x-rotu Ella Ella Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  10 shelam Worra Månvinden's Mustang Sally Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  12 x-rotu Mökö Mökö Elina Uski LSKK         HYL  
  13 pkkämä Ruu Täystuhon Unexpected Kiss Noora Suomi ATT         HYL  
  14 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA         HYL  
  15 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU         HYL  

Medi 1, kello 10:00, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 borcol Indy Aisknekht Vista Indigo For Leader Natalja Garastsenko (EST) 30,19 4,80 -20,81 0 -20,81 LUVA
2 39 espves Hoppu Ygeia Designed By Zorrazos Eija Virtanen ATT 41,02 3,54 -9,98 0 -9,98 SERT
3 43 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT 39,52 3,67 -11,48 5 5  
4 31 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT 49,16 2,95 -1,84 5 5  
5 36 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT 45,74 3,17 -5,26 15 15  
  37 cocspa Lysti Puvepapan Coc-o Chanel Emmi Virtanen ATT         HYL  
  38 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA         HYL  

Maksi 1, kello 10:35, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 pumi Artemis Fifikus Becker Johanna Tikkanen TASSU 37,65 3,85 -13,35 0 -13,35 SERT
2 73 auspai Tintti Wirneen Ilmiliekki Sari Koivunen TSAU 39,41 3,68 -11,59 5 5  
3 60 borcol Olliepop Fil's Oliver North Emily Hurt (USA) 40,52 3,58 -10,48 15 15  
4 63 borcol Enda Pythagoraan Silver Spell Salla Siiskonen WECA 41,88 3,46 -9,12 15 15  
5 72 kihnou Unto Juhellus Roller Coaster Jemina Suonpää TSAU 52,75 2,75 1,75 15 16,75  
  61 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  62 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  68 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  
  70 unkviz Lili Kallioalanteen Anna Reea Viljanen TSAU         HYL  
  71 porves Myy Gotcha Tiger Lily Petra Pippingsköld ATT         HYL  
  74 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU         HYL  
  75 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  67 tsepai Miiru Divoska Z Malého Údolí Tia Lenkkeri ATT         POIS  

Mini 2, kello 15:50, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 6, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 110 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 53,96 3,26 -2,04 5 5  
2 112 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 63,64 2,77 7,64 5 12,64  
3 101 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 69,38 2,54 13,38 0 13,38  
  100 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  106 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU         HYL  
  107 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  108 shelam Toffee Huisin Summernight Sun Tarja Rostén ATT         POIS  
  109 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK         POIS  

Medi 2, kello 15:50, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 8, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 129 borcol Queenne Aisknekxt Victoria Queen Svetlana Tumanova (RUS) 43,14 4,08 -12,86 5 5  
2 130 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU 54,96 3,20 -1,04 5 5  
3 135 kääpin Max Sakeros Madmax Nina Tuominen ATT 68,77 2,56 12,77 0 12,77  
  131 skette Crina Vorondo Luthien Carola Björkqvist ÅBSK         HYL  
  132 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  133 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  134 shelam Sulo Golden Rose Northern King Katja Virtanen ÄETSÄ         HYL  
  136 cocspa Donna Raccoon's Hot Kiss Mia Karlsson TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 16:30, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 16, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 165 borcol Enzo Enzo Hendl Natalja Garastsenko (EST) 36,62 4,81 -19,38 0 -19,38 LUVA
2 175 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT 36,90 4,77 -19,10 0 -19,10 SERT
3 181 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU 39,38 4,47 -16,62 0 -16,62 LUVA
4 177 borcol Rene Dekart Rene Quick Angel Svetlana Tumanova (RUS) 40,13 4,39 -15,87 5 5  
5 171 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 60,81 2,89 4,81 5 9,81  
6 176 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki WECA 52,20 3,37 -3,80 10 10  
  160 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  162 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT         HYL  
  163 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Mia Koivisto RAUMA         HYL  
  164 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta TSAU         HYL  
  166 auspai Leevi Hazelmoor Zeppo Pia Korpisaari TAMSK         HYL  
  172 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  173 belpam Pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6         HYL  
  174 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK         HYL  
  180 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY         HYL  
  182 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA         HYL  
  161 lagrom Sylvi Foogel Cloe Cantante Tuula Kotiranta HARJA         POIS  
  178 auspai Make Easy Make My Day Milja Kunnas-Grönholm NODO         POIS  
  183 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU         POIS