Kilpailu 25.9.2016 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 12:15, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 22, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 36,53 4,84 -11,47 0 -11,47  
2 22 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU 37,61 4,71 -10,39 0 -10,39  
3 2 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 47,43 3,73 -0,57 0 -0,57  
4 17 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT 53,07 3,34 5,07 5 10,07  
5 8 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen RFF 57,62 3,07 9,62 15 24,62  
6 7 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 41,85 4,23 -6,15 25 25  
  1 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  3 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  4 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  5 shelam Sumu Sleepless Amazing Race Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  6 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo TSAU         HYL  
  10 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU         HYL  
  11 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  13 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  14 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  15 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  21 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  25 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         HYL  
  26 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  27 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  28 shelam Usva Qtamon Meadow Pipit Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  30 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         HYL  

Medi 3, kello 12:55, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 30, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 mudi Didi Mustantassun Penelope Elsi Pulli ACE 36,72 4,82 -11,28 0 -11,28  
2 51 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 38,18 4,64 -9,82 0 -9,82  
3 44 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA 38,74 4,57 -9,26 0 -9,26  
4 32 kromfo Cinco Krumme Furche Festina Lente Annariina Kulmala FPUKO 38,83 4,56 -9,17 0 -9,17  
5 31 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 47,89 3,70 -0,11 0 -0,11  
6 57 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 35,92 4,93 -12,08 5 5  
7 41 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH 37,05 4,78 -10,95 5 5  
8 47 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 37,37 4,74 -10,63 5 5  
9 48 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT 37,50 4,72 -10,50 5 5  
10 38 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK 38,88 4,55 -9,12 5 5  
11 64 koohon Rex Tuulikaislan Gilderoy Zapphire Anitta Kerminen WECA 44,67 3,96 -3,33 5 5  
12 60 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 45,59 3,88 -2,41 10 10  
13 59 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 50,57 3,50 2,57 10 12,57  
14 42 novnou Rooa Hämäjärven Are You Ready Mari Kattainen TAMSK 55,65 3,18 7,65 15 22,65  
  36 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK         HYL  
  37 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen RFF         HYL  
  43 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  45 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta WECA         HYL  
  46 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE         HYL  
  50 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  52 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  55 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         HYL  
  61 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  62 amecoc Mike Exclamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU         HYL  
  63 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  65 novnou Cara Siipiveikon Tahtoo Tarpoa Mari Kattainen TAMSK         HYL  
  66 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  67 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE         HYL  
  68 mudi Yrtti Abrandos Ibolya Tuisku Virolainen HAU         HYL  
  159 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT         HYL  
  33 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         POIS  
  53 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen KIRSUT         POIS  

Maksi 3, kello 15:10, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 34, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 32,82 5,39 -15,18 0 -15,18  
2 74 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Esa Lehdistö ATT 34,00 5,21 -14,00 0 -14,00  
3 70 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU 36,85 4,80 -11,15 0 -11,15  
4 99 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 38,89 4,55 -9,11 0 -9,11  
5 77 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU 39,28 4,51 -8,72 0 -8,72  
6 87 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Anne Linsuri TSAU 42,35 4,18 -5,65 0 -5,65  
7 86 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 43,82 4,04 -4,18 0 -4,18  
8 94 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 46,12 3,84 -1,88 0 -1,88  
9 93 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT 35,41 5,00 -12,59 5 5  
10 84 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT 42,77 4,14 -5,23 10 10  
11 83 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg RFF 45,44 3,89 -2,56 10 10  
12 92 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU 46,69 3,79 -1,31 10 10  
  69 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  71 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  73 belpam Riko No-How Eye Of The Tiger Liisa Elo TVA         HYL  
  75 borcol Teema Tending Quantum Maria Savonen TASSU         HYL  
  78 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää TSAU         HYL  
  80 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  81 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT         HYL  
  82 lyhcol Donna Asandzan Cathella Riikka Heiskanen TSAU         HYL  
  85 dalmat Pippa Pinewater's Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  88 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  89 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  90 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         HYL  
  91 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  95 auspai Dex Black Zone's Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  96 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  97 borcol Roc Be Angel Czech Fan Tiina Järvinen ATT         HYL  
  100 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  101 borcol Jope Microvenator Lotta Tervo ÄETSÄ         HYL  
  102 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  103 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  104 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         HYL  
  105 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  72 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         POIS  
  79 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola ATT         POIS  
  98 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         POIS