Kilpailu 25.9.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Medi 3] [Mini 3] [Maksi 3]

Medi 3, kello 12:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 31, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 33,63 4,61 -10,37 0 -10,37 SERT-H
2 51 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 33,94 4,57 -10,06 0 -10,06  
3 35 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 34,50 4,49 -9,50 0 -9,50  
4 44 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA 35,22 4,40 -8,78 0 -8,78  
5 45 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta WECA 36,18 4,28 -7,82 0 -7,82  
6 63 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 42,11 3,68 -1,89 0 -1,89  
7 55 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU 35,33 4,39 -8,67 5 5  
8 62 amecoc Mike Exclamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU 39,69 3,90 -4,31 5 5  
9 59 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 40,57 3,82 -3,43 5 5  
10 52 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA 33,01 4,70 -10,99 10 10  
  31 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  32 kromfo Cinco Krumme Furche Festina Lente Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  34 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  36 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK         HYL  
  37 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen RFF         HYL  
  38 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  39 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         HYL  
  41 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  42 novnou Rooa Hämäjärven Are You Ready Mari Kattainen TAMSK         HYL  
  43 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  46 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE         HYL  
  47 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  48 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  50 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  56 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  57 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  64 koohon Rex Tuulikaislan Gilderoy Zapphire Anitta Kerminen WECA         HYL  
  65 novnou Cara Siipiveikon Tahtoo Tarpoa Mari Kattainen TAMSK         HYL  
  66 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  67 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE         HYL  
  68 mudi Yrtti Abrandos Ibolya Tuisku Virolainen HAU         HYL  
  33 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         POIS  
  53 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen KIRSUT         POIS  
  54 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         POIS  

Mini 3, kello 12:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 22, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 32,51 4,77 -11,49 0 -11,49 SERT-H, FI AVA-H
2 28 shelam Usva Qtamon Meadow Pipit Sari Mikkilä LAGU 33,80 4,59 -10,20 0 -10,20  
3 14 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 34,07 4,55 -9,93 0 -9,93  
4 27 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 34,93 4,44 -9,07 0 -9,07  
5 15 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT 38,06 4,07 -5,94 0 -5,94  
6 16 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT 36,33 4,27 -7,67 5 5  
7 11 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT 41,48 3,74 -2,52 5 5  
8 12 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT 75,61 2,05 31,61 15 46,61  
  1 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  2 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  4 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  5 shelam Sumu Sleepless Amazing Race Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  6 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo TSAU         HYL  
  8 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen RFF         HYL  
  9 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  10 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU         HYL  
  17 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  20 schipp Jekku Luupään Elämän Ilo Elina Mäkinen TSAU         HYL  
  21 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  22 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU         HYL  
  25 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         HYL  
  30 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         HYL  

Maksi 3, kello 14:15, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 31, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 30,45 5,48 -13,55 0 -13,55 SERT-H
2 80 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA 31,38 5,32 -12,62 0 -12,62  
3 100 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 31,45 5,31 -12,55 0 -12,55  
4 74 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Esa Lehdistö ATT 31,48 5,30 -12,52 0 -12,52  
5 101 borcol Jope Microvenator Lotta Tervo ÄETSÄ 32,88 5,08 -11,12 0 -11,12  
6 96 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA 33,84 4,93 -10,16 0 -10,16  
7 73 belpam Riko No-How Eye Of The Tiger Liisa Elo TVA 34 4,91 -10,00 0 -10,00  
8 87 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Anne Linsuri TSAU 34,32 4,87 -9,68 0 -9,68  
9 69 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 34,52 4,84 -9,48 0 -9,48  
10 86 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 35,67 4,68 -8,33 0 -8,33  
11 94 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 39,79 4,20 -4,21 0 -4,21  
12 97 borcol Roc Be Angel Czech Fan Tiina Järvinen ATT 31,54 5,30 -12,46 5 5  
13 89 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 34,03 4,91 -9,97 5 5  
14 82 lyhcol Donna Asandzan Cathella Riikka Heiskanen TSAU 43,52 3,84 -0,48 5 5  
15 103 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 31,29 5,34 -12,71 10 10  
16 70 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU 33,23 5,03 -10,77 10 10  
17 90 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU 36,71 4,55 -7,29 10 10  
18 95 auspai Dex Black Zone's Crown Imperial Bror Svarfvar ATT 36,67 4,55 -7,33 15 15  
19 102 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW 37,29 4,48 -6,71 15 15  
  71 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  77 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         HYL  
  78 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää TSAU         HYL  
  81 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT         HYL  
  84 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  85 dalmat Pippa Pinewater's Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  88 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  91 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  92 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  93 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT         HYL  
  99 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  104 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         HYL  
  72 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         POIS  
  79 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola ATT         POIS  
  98 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         POIS