Kilpailu 25.9.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Medi 3] [Mini 3] [Maksi 3]

Medi 3, kello 10:10, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 25, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK 33,30 5,14 -13,70 0 -13,70  
2 55 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU 37,18 4,60 -9,82 0 -9,82  
3 49 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 39,53 4,33 -7,47 0 -7,47  
4 35 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 40,73 4,20 -6,27 0 -6,27  
5 39 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 41,06 4,16 -5,94 0 -5,94  
6 50 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU 41,12 4,16 -5,88 0 -5,88  
7 31 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 42,65 4,01 -4,35 0 -4,35  
8 63 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 44,58 3,84 -2,42 0 -2,42  
9 47 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 36,69 4,66 -10,31 5 5  
10 51 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 36,82 4,64 -10,18 5 5  
11 37 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen RFF 37,21 4,60 -9,79 5 5  
12 68 mudi Yrtti Abrandos Ibolya Tuisku Virolainen HAU 41,47 4,12 -5,53 5 5  
13 34 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 42,01 4,07 -4,99 5 5  
14 58 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU 46,14 3,71 -0,86 5 5  
15 44 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA 38,99 4,39 -8,01 10 10  
16 45 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta WECA 41,81 4,09 -5,19 10 10  
  48 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  56 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  57 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  59 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  61 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  62 amecoc Mike Exclamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU         HYL  
  64 koohon Rex Tuulikaislan Gilderoy Zapphire Anitta Kerminen WECA         HYL  
  66 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  67 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE         HYL  
  33 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         POIS  
  53 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen KIRSUT         POIS  
  54 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         POIS  

Mini 3, kello 10:45, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 27, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 35,41 4,83 -11,59 0 -11,59  
2 6 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo TSAU 36,46 4,69 -10,54 0 -10,54 SERT-A
3 26 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 36,61 4,67 -10,39 0 -10,39  
4 16 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT 37,07 4,61 -9,93 0 -9,93  
5 18 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 37,21 4,60 -9,79 0 -9,79  
6 13 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 39,46 4,33 -7,54 0 -7,54  
7 29 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI 40,23 4,25 -6,77 0 -6,77  
8 19 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK 46,00 3,72 -1,00 0 -1,00  
9 12 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT 49,83 3,43 2,83 0 2,83  
10 2 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 41,22 4,15 -5,78 5 5  
11 30 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT 46,50 3,68 -0,50 5 5  
12 7 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 37,72 4,53 -9,28 15 15  
  1 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  3 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  4 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  5 shelam Sumu Sleepless Amazing Race Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  8 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen RFF         HYL  
  14 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  17 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  20 schipp Jekku Luupään Elämän Ilo Elina Mäkinen TSAU         HYL  
  21 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  22 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU         HYL  
  23 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  24 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  25 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         HYL  
  27 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  28 shelam Usva Qtamon Meadow Pipit Sari Mikkilä LAGU         HYL  

Maksi 3, kello 17:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 25, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Esa Lehdistö ATT 33,13 5,16 -14,87 0 -14,87  
2 71 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 33,99 5,03 -14,01 0 -14,01  
3 70 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU 35,06 4,88 -12,94 0 -12,94  
4 100 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 35,59 4,80 -12,41 0 -12,41  
5 83 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg RFF 36,73 4,66 -11,27 0 -11,27  
6 90 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU 36,85 4,64 -11,15 0 -11,15  
7 88 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 37,78 4,53 -10,22 0 -10,22  
8 103 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 33,57 5,09 -14,43 5 5  
9 95 auspai Dex Black Zone's Crown Imperial Bror Svarfvar ATT 35,55 4,81 -12,45 5 5  
10 99 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 40,80 4,19 -7,20 5 5  
11 73 belpam Riko No-How Eye Of The Tiger Liisa Elo TVA 39,02 4,38 -8,98 10 10  
12 105 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 45,98 3,72 -2,02 10 10  
13 89 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 46,27 3,70 -1,73 15 15  
  69 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  77 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU         HYL  
  78 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää TSAU         HYL  
  80 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  84 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  85 dalmat Pippa Pinewater's Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  91 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  92 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  93 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT         HYL  
  96 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  97 borcol Roc Be Angel Czech Fan Tiina Järvinen ATT         HYL  
  101 borcol Jope Microvenator Lotta Tervo ÄETSÄ         HYL  
  72 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         POIS  
  87 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Anne Linsuri TSAU         POIS  
  98 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         POIS