Kilpailu 24.9.2016 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 11:35, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 15, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 espves Lizzy Aquatic Lissette Tiina Ranne HAU 37,83 3,70 -6,17 0 -6,17 LUVA
2 34 borcol Flap Funway Fkin Perfect Taru Ruohonen TSAU 31,10 4,50 -12,90 5 5  
3 27 pumi Artemis Fifikus Becker Johanna Tikkanen TASSU 32,62 4,29 -11,38 5 5  
4 28 x-rotu Peppi Peppi Katri Salminen TSAU 49,29 2,84 5,29 0 5,29  
5 31 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA 33,99 4,12 -10,01 10 10  
6 23 borcol Hippi Durante Starlight Miia Kaplas ACTIV 34,22 4,09 -9,78 10 10  
7 32 novnou Esta Aitoc's Avon Esta Est Kiara Sonja Pallaskorpi NU-PU 44,54 3,14 0,54 10 10,54  
8 37 mudi Stara Mustapippurin Hullunhauska Anni Petäjoki ATT 41,98 3,34 -2,02 20 20  
9 40 lyhcol Lyyli Black Elles Harmonic Magic Heini Siltainsuu SCY 59,34 2,36 15,34 15 30,34  
  22 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  24 parcol Donna Black Quebec's Lady Madonna Linda Virtanen RAUMA         HYL  
  29 slapko Pyry Menninkäisen Gummallinengoljatti Meri Mäntynen MYNSK         HYL  
  30 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala RFF         HYL  
  35 novnou Lumo Hedera's Just A Magic Star Jarno Latva HSKH         HYL  
  39 whippe Lenni Encautom's Eros With Love Susanne Haanpää KOIVU         HYL  

Mini 1, kello 12:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 3, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 kääsna Lego Ugly Duckling's Shadows Run Black Kirsti Kauppi PAWS 50,28 2,78 6,28 5 11,28  
2 5 x-rotu Ella Ella Timo Latovehmas FPUKO 47,38 2,95 3,38 10 13,38  
  3 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA         HYL  

Medi 1, kello 12:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 5, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 espves Unna Cabravos Liljan Kukka Heidi Heikonen TSAU 33,95 4,12 -10,05 0 -10,05 SERT
2 13 tarupi Bruno Heijdalen`s Bruno Päivi Koivisto KISA 35,89 3,90 -8,11 0 -8,11  
3 11 koohon Breco Boodwijnbroke Säde Tuoreniemi KOOHO 43,85 3,19 -0,15 5 5  
  12 espves Nomi Caraydan Mochaccino Elke Eklöf TSAU         HYL  
  14 koohon Iita Lentävän Luppakorvan Neiti Näpsä Kaisa Jalava TAMSK         HYL  

Maksi 2, kello 15:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 15, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF 31,23 5,19 -14,77 0 -14,77 SERT
2 62 borcol Quick Promillen Daiquiri Vappu Alatalo HAU 29,23 5,54 -16,77 5 5  
3 72 briard Lasse Boondock's Last Call To Flight Tiina Sköönilä JAU 41,27 3,92 -4,73 5 5  
4 78 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT 39,28 4,12 -6,72 10 10  
5 69 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 45,92 3,53 -0,08 10 10  
6 66 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU 45,95 3,53 -0,05 10 10  
  63 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU         HYL  
  64 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  67 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  70 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  71 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Elina Jänesniemi TSAU         HYL  
  74 borcol Fizz Absinth Czech Fan Lotta Tervo ÄETSÄ         HYL  
  75 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA         HYL  
  77 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko TSAU         HYL  
  79 borcol Ilo Overdo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  76 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Tammisto TAMSK         POIS  

Mini 2, kello 16:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 52,61 3,08 6,61 0 6,61  
2 43 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 65,01 2,49 19,01 0 19,01  
3 49 jackru Tiltu Pearlfield's Galway Girl Kristina Jokio WALAT 69,57 2,33 23,57 5 28,57  
  44 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU         HYL  
  47 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  
  51 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU         HYL  
  48 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         POIS  

Medi 2, kello 16:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU 48,96 3,31 2,96 0 2,96  
2 55 espves Nemi Bonachon Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK 44,34 3,65 -1,66 5 5  
3 58 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi PAWS 64,35 2,52 18,35 5 23,35  
  53 shelam Seri Kilpop Thunder Minna Pikkarainen STAR         HYL  
  56 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU         HYL