Kilpailu 24.9.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 4, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA 44,19 3,08 1,19 5 6,19  
2 8 kääsna Lego Ugly Duckling's Shadows Run Black Kirsti Kauppi PAWS 48,66 2,80 5,66 10 15,66  
  1 engkte Maddy Stonemeadow´s Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  2 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  

Medi 1, kello 11:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 espves Hoppu Ygeia Designed By Zorrazos Eija Virtanen ATT 28,10 4,84 -14,90 0 -14,90 LUVA
2 13 tarupi Bruno Heijdalen`s Bruno Päivi Koivisto KISA 29,83 4,56 -13,17 0 -13,17 LUVA
3 18 cocspa Lysti Puvepapan Coc-o Chanel Emmi Virtanen ATT 35,14 3,87 -7,86 0 -7,86 LUVA
4 20 espves Unna Cabravos Liljan Kukka Heidi Heikonen TSAU 28,51 4,77 -14,49 5 5  
5 16 engkte Vertti Stonemeadow´s Amandus Kaisa Karanko TSAU 35,50 3,83 -7,50 5 5  
6 11 koohon Breco Boodwijnbroke Säde Tuoreniemi KOOHO 47,86 2,84 4,86 5 9,86  
7 15 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU 40,54 3,36 -2,46 10 10  
  14 koohon Iita Lentävän Luppakorvan Neiti Näpsä Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  21 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA         HYL  

Maksi 1, kello 12:05, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 11, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 auspai Tintti Wirneen Ilmiliekki Sari Koivunen TSAU 29,29 4,64 -13,71 5 5  
2 39 whippe Lenni Encautom's Eros With Love Susanne Haanpää KOIVU 29,44 4,62 -13,56 5 5  
3 32 novnou Esta Aitoc's Avon Esta Est Kiara Sonja Pallaskorpi NU-PU 35,35 3,85 -7,65 5 5  
4 28 x-rotu Peppi Peppi Katri Salminen TSAU 51,19 2,66 8,19 5 13,19  
5 35 novnou Lumo Hedera's Just A Magic Star Jarno Latva HSKH 38,81 3,50 -4,19 15 15  
  22 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  24 parcol Donna Black Quebec's Lady Madonna Linda Virtanen RAUMA         HYL  
  29 slapko Pyry Menninkäisen Gummallinengoljatti Meri Mäntynen MYNSK         HYL  
  31 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  34 borcol Flap Funway Fkin Perfect Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  40 lyhcol Lyyli Black Elles Harmonic Magic Heini Siltainsuu SCY         HYL  
  42 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         POIS  

Mini 2, kello 13:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 2, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 46,56 3,09 3,56 0 3,56  
  46 shelam Toffee Huisin Summernight Sun Tarja Rostén ATT         HYL  
  45 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         POIS  

Medi 2, kello 13:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 6, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 espves Nemi Bonachon Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK 34,07 4,23 -8,93 0 -8,93 LUVA
2 59 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT 38,10 3,78 -4,90 5 5  
3 10 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen TSAU 41,00 3,51 -2,00 5 5  
4 54 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU 42,15 3,42 -0,85 5 5  
5 56 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU 45,52 3,16 2,52 5 7,52  
6 58 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi PAWS 54,27 2,65 11,27 10 21,27  

Maksi 2, kello 14:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 13, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 47,54 3,03 4,54 0 4,54  
2 68 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 49,08 2,93 6,08 0 6,08  
3 64 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 35,27 4,08 -7,73 10 10  
4 63 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU 35,84 4,02 -7,16 10 10  
5 67 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU 36,93 3,90 -6,07 10 10  
6 79 borcol Ilo Overdo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA 35,22 4,09 -7,78 15 15  
  62 borcol Quick Promillen Daiquiri Vappu Alatalo HAU         HYL  
  65 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  66 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU         HYL  
  70 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  72 briard Lasse Boondock's Last Call To Flight Tiina Sköönilä JAU         HYL  
  74 borcol Fizz Absinth Czech Fan Lotta Tervo ÄETSÄ         HYL  
  75 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA         HYL  
  76 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Tammisto TAMSK         POIS