Kilpailu 24.9.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:05, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 16, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala RFF 41,12 3,89 -8,88 0 -8,88 LUVA
2 35 novnou Lumo Hedera's Just A Magic Star Jarno Latva HSKH 44,60 3,59 -5,40 5 5  
3 36 porves Myy Gotcha Tiger Lily Petra Pippingsköld ATT 45,43 3,52 -4,57 5 5  
4 39 whippe Lenni Encautom's Eros With Love Susanne Haanpää KOIVU 52,19 3,07 2,19 5 7,19  
5 41 espves Lizzy Aquatic Lissette Tiina Ranne HAU 52,34 3,06 2,34 5 7,34  
6 34 borcol Flap Funway Fkin Perfect Taru Ruohonen TSAU 36,02 4,44 -13,98 10 10  
7 25 borcol Kerttu Qma Kerttu Sanna Ketola TASSU 37,84 4,23 -12,16 15 15  
8 37 mudi Stara Mustapippurin Hullunhauska Anni Petäjoki ATT 47,84 3,34 -2,16 15 15  
  22 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  26 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  27 pumi Artemis Fifikus Becker Johanna Tikkanen TASSU         HYL  
  31 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  32 novnou Esta Aitoc's Avon Esta Est Kiara Sonja Pallaskorpi NU-PU         HYL  
  33 lyhcol Pekko Dandinas Smooth Motion Mari Välikangas TSAU         HYL  
  40 lyhcol Lyyli Black Elles Harmonic Magic Heini Siltainsuu SCY         HYL  
  42 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  

Mini 1, kello 10:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 x-rotu Ella Ella Timo Latovehmas FPUKO 41,90 3,82 -8,10 10 10  
2 9 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT 40,41 3,96 -9,59 20 20  
3 8 kääsna Lego Ugly Duckling's Shadows Run Black Kirsti Kauppi PAWS 67,87 2,36 17,87 30 47,87  
  1 engkte Maddy Stonemeadow´s Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  2 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  4 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  7 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         HYL  
  6 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT         POIS  

Medi 1, kello 10:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 espves Hoppu Ygeia Designed By Zorrazos Eija Virtanen ATT 37,70 4,24 -12,30 0 -12,30 LUVA
2 11 koohon Breco Boodwijnbroke Säde Tuoreniemi KOOHO 52,83 3,03 2,83 5 7,83  
3 15 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU 45,53 3,51 -4,47 10 10  
  12 espves Nomi Caraydan Mochaccino Elke Eklöf TSAU         HYL  
  16 engkte Vertti Stonemeadow´s Amandus Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  20 espves Unna Cabravos Liljan Kukka Heidi Heikonen TSAU         HYL  
  21 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA         HYL  

Maksi 2, kello 13:25, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 16, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 borcol Ilo Overdo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA 34,82 4,88 -17,18 0 -17,18 LUVA
2 71 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Iida Rinne TSAU 37,36 4,55 -14,64 0 -14,64 LUVA
3 78 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT 39,71 4,28 -12,29 5 5  
4 73 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 49,38 3,44 -2,62 10 10  
5 61 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 57,44 2,96 5,44 5 10,44  
6 68 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 61,63 2,76 9,63 5 14,63  
7 64 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 40,13 4,24 -11,87 15 15  
8 75 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA 66,95 2,54 14,95 10 24,95  
  60 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF         HYL  
  62 borcol Quick Promillen Daiquiri Vappu Alatalo HAU         HYL  
  63 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU         HYL  
  65 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  70 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  72 briard Lasse Boondock's Last Call To Flight Tiina Sköönilä JAU         HYL  
  74 borcol Fizz Absinth Czech Fan Lotta Tervo ÄETSÄ         HYL  
  77 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko TSAU         HYL  
  76 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Tammisto TAMSK         POIS  

Mini 2, kello 14:05, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT 47,58 3,57 -4,42 0 -4,42 SERT
2 50 kääpin Ansa Pinserella's Pashmina Elisa Lyyrtö ATT 47,74 3,56 -4,26 0 -4,26 LUVA
3 51 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU 35,79 4,75 -16,21 10 10  
4 49 jackru Tiltu Pearlfield's Galway Girl Kristina Jokio WALAT 58,16 2,92 6,16 5 11,16  
5 46 shelam Toffee Huisin Summernight Sun Tarja Rostén ATT 53,33 3,19 1,33 10 11,33  
6 44 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 62,89 2,70 10,89 5 15,89  
  47 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  
  45 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         POIS  

Medi 2, kello 14:05, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT 40,79 4,17 -11,21 0 -11,21 SERT
2 10 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen TSAU 46,10 3,69 -5,90 0 -5,90 LUVA
3 57 schape Elma Vahtivaaran Amanda Linda Virtanen RAUMA 48,49 3,51 -3,51 5 5  
4 55 espves Nemi Bonachon Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK 46,50 3,66 -5,50 10 10  
5 58 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi PAWS 58,21 2,92 6,21 5 11,21  
  53 shelam Seri Kilpop Thunder Minna Pikkarainen STAR         HYL  
  54 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         HYL  
  56 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU         HYL