Kilpailu 24.9.2016 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU 34,62 4,07 -12,38 0 -12,38 LUVA
2 9 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT 28,04 5,03 -18,96 10 10  
3 5 x-rotu Ella Ella Timo Latovehmas FPUKO 37,03 3,81 -9,97 15 15  
  7 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         HYL  
  8 kääsna Lego Ugly Duckling's Shadows Run Black Kirsti Kauppi PAWS         HYL  
  6 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT         POIS  

Medi 1, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 espves Hoppu Ygeia Designed By Zorrazos Eija Virtanen ATT 34,11 4,13 -12,89 5 5  
2 18 cocspa Lysti Puvepapan Coc-o Chanel Emmi Virtanen ATT 49,94 2,82 2,94 10 12,94  
  19 koohon Breco Boodwijnbroke Jenni Vepsäläinen KOOHO         HYL  
  20 espves Unna Cabravos Liljan Kukka Heidi Heikonen TSAU         HYL  
  21 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA         HYL  

Maksi 1, kello 10:35, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 17, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT 36,56 3,86 -10,44 0 -10,44 LUVA
2 23 borcol Hippi Durante Starlight Miia Kaplas ACTIV 32,92 4,28 -14,08 5 5  
3 38 auspai Tintti Wirneen Ilmiliekki Sari Koivunen TSAU 33,48 4,21 -13,52 5 5  
3 42 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU 33,48 4,21 -13,52 5 5  
5 36 porves Myy Gotcha Tiger Lily Petra Pippingsköld ATT 39,80 3,54 -7,20 10 10  
6 24 parcol Donna Black Quebec's Lady Madonna Linda Virtanen RAUMA 55,77 2,53 8,77 10 18,77  
7 26 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT 57,38 2,46 10,38 10 20,38  
  25 borcol Kerttu Qma Kerttu Sanna Ketola TASSU         HYL  
  31 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  32 novnou Esta Aitoc's Avon Esta Est Kiara Sonja Pallaskorpi NU-PU         HYL  
  33 lyhcol Pekko Dandinas Smooth Motion Mari Välikangas TSAU         HYL  
  34 borcol Flap Funway Fkin Perfect Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  35 novnou Lumo Hedera's Just A Magic Star Jarno Latva HSKH         HYL  
  37 mudi Stara Mustapippurin Hullunhauska Anni Petäjoki ATT         HYL  
  39 whippe Lenni Encautom's Eros With Love Susanne Haanpää KOIVU         HYL  
  40 lyhcol Lyyli Black Elles Harmonic Magic Heini Siltainsuu SCY         HYL  
  41 espves Lizzy Aquatic Lissette Tiina Ranne HAU         HYL  

Mini 2, kello 15:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 54,68 3,18 0,68 0 0,68  
2 50 kääpin Ansa Pinserella's Pashmina Elisa Lyyrtö ATT 57,36 3,03 3,36 0 3,36  
3 44 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 58,18 2,99 4,18 0 4,18  
4 43 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 64,64 2,69 10,64 0 10,64  
  47 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  
  49 jackru Tiltu Pearlfield's Galway Girl Kristina Jokio WALAT         HYL  
  51 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU         HYL  
  45 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         POIS  
  48 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         POIS  

Medi 2, kello 15:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 espves Nemi Bonachon Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK 44,84 3,88 -9,16 0 -9,16 LUVA
2 54 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU 50,63 3,44 -3,37 0 -3,37 LUVA
3 57 schape Elma Vahtivaaran Amanda Linda Virtanen RAUMA 51,98 3,35 -2,02 5 5  
4 58 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi PAWS 62,46 2,79 8,46 0 8,46  
  53 shelam Seri Kilpop Thunder Minna Pikkarainen STAR         HYL  
  56 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 15:55, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 12, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 borcol Fizz Absinth Czech Fan Lotta Tervo ÄETSÄ 37,70 4,61 -16,30 0 -16,30 SERT
2 77 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko TSAU 30,88 5,64 -23,12 5 5  
3 63 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU 39,38 4,42 -14,62 5 5  
4 75 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA 54,71 3,18 0,71 10 10,71  
  62 borcol Quick Promillen Daiquiri Vappu Alatalo HAU         HYL  
  69 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU         HYL  
  70 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  71 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Iida Rinne TSAU         HYL  
  72 briard Lasse Boondock's Last Call To Flight Tiina Sköönilä JAU         HYL  
  73 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  78 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         HYL  
  79 borcol Ilo Overdo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  76 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Tammisto TAMSK         POIS