Kilpailu 28.8.2016 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 12:05, tuomari Anne Savioja, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 boster Pepe East Bostons Benedictus Saana Harjula ATT 40,99 3,66 -6,01 0 -6,01 LUVA
2 105 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK 38,87 3,86 -8,13 10 10  
3 104 cottul Peppi Rose Roosa Örling KISA 61,33 2,45 14,33 5 19,33  
  107 shelam Ruusa Qtamon Starling Meri Mäntynen PAHA         HYL  
  109 borter Tirri Matchmeadow's Winter Magic Minna Lagström ATT         POIS  
  113 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU         POIS  

Medi 1, kello 12:05, tuomari Anne Savioja, koirakoita 2, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 115 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen TSAU 41,74 3,59 -5,26 0 -5,26 SERT
  117 tarupi Bruno Heijdalen`s Bruno Päivi Koivisto KISA         HYL  

Maksi 1, kello 12:05, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU 32,42 4,63 -14,58 0 -14,58 SERT
2 135 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Mia Koivisto RAUMA 36,08 4,16 -10,92 0 -10,92 SERT
3 129 auspai Rondo Landzett Corleone Merja Suutari TSAU 41,19 3,64 -5,81 20 20  
  134 borcol Shotti Promillen Edradour Minna Martimo ACTIV         HYL  
  137 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  139 borcol Rhea Tending Gifted Anna Orenius CITYB         HYL  
  142 borcol wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH         HYL  
  128 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         POIS  
  138 parcol Donna Black Quebec's Lady Madonna Linda Virtanen RAUMA         POIS  

Mini 2, kello 14:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 206 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 48,26 3,13 3,26 5 8,26  
2 101 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 51,71 2,92 6,71 5 11,71  
3 232 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 58,93 2,56 13,93 10 23,93  
  202 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA         HYL  
  204 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  

Medi 2, kello 14:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT 44,09 3,42 -0,91 0 -0,91 LUVA
2 210 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen TSAU 32,49 4,65 -12,51 5 5  
3 209 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU 44,33 3,41 -0,67 5 5  
4 114 kääsna Uuno Herttuattaren Don-Juan Heini Mäkelä KSKY 46,68 3,23 1,68 5 6,68  
5 212 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU 52,19 2,89 7,19 0 7,19  
6 119 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 37,57 4,02 -7,43 10 10  
  116 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 14:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 14, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 228 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU 33,95 4,45 -11,05 0 -11,05 SERT
2 224 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY 42,62 3,54 -2,38 0 -2,38 SERT
3 219 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF 35,48 4,26 -9,52 5 5  
4 213 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 38,21 3,95 -6,79 10 10  
5 231 x-rotu Tytti Tytti Jaana Leino HARJA 54,67 2,76 9,67 5 14,67  
6 222 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU 34,96 4,32 -10,04 15 15  
7 226 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA 57,87 2,61 12,87 10 22,87  
8 220 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 63,41 2,38 18,41 10 28,41  
  133 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  214 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         HYL  
  216 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU         HYL  
  218 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         HYL  
  227 borcol Vip Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  230 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Iida Rinne TSAU         HYL  
  217 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT         POIS