Kilpailu 28.8.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT 25,63 4,72 -14,37 0 -14,37 LUVA
2 110 x-rotu Mökö 'pr' Dunkel's Dough Boy Elina Uski LSKK 26,99 4,48 -13,01 0 -13,01 LUVA
3 102 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT 30,14 4,01 -9,86 10 10  
  105 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         HYL  
  107 shelam Ruusa Qtamon Starling Meri Mäntynen PAHA         HYL  
  113 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU         POIS  

Medi 1, kello 11:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 116 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU 25,62 4,72 -14,38 0 -14,38 SERT
2 121 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU 25,64 4,72 -14,36 5 5  
3 123 pinser Cira Ference Amazing Amy Peppi Lääkäri KISA 37,84 3,20 -2,16 5 5  
4 117 tarupi Bruno Heijdalen`s Bruno Päivi Koivisto KISA 34,18 3,54 -5,82 15 15  
  120 espves Hoppu Ygeia Designed By Zorrazos Eija Virtanen ATT         HYL  

Maksi 1, kello 11:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 128 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 26,71 4,53 -13,29 0 -13,29 SERT
2 139 borcol Rhea Tending Gifted Anna Orenius CITYB 20,87 5,80 -19,13 5 5  
3 131 bouvie Luna Synovia Minna Tuominen TSAU 37,84 3,20 -2,16 5 5  
  127 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  129 auspai Rondo Landzett Corleone Merja Suutari TSAU         HYL  
  130 borcol Flip Flip Mirka Pekkalainen ATT         HYL  
  136 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  
  137 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  140 unkviz Lili Kallioalanteen Anna Reea Viljanen TSAU         HYL  
  142 borcol wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH         HYL  
  138 parcol Donna Black Quebec's Lady Madonna Linda Virtanen RAUMA         POIS  

Mini 2, kello 12:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 4, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 203 kääsna Mister Hosszúbereki-Császár Iron Man Nelli Hyvärinen ATT 34,46 3,83 -5,54 0 -5,54 LUVA
  201 mittel Nala Mintgarden's Torhild Laura Virtanen ATT         HYL  
  205 kleins Mimmi Gyanta's Edge Of Sanity Juulia Savolainen ATT         HYL  
  206 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK         HYL  

Medi 2, kello 12:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 114 kääsna Uuno Herttuattaren Don-Juan Heini Mäkelä KSKY 30,95 4,26 -9,05 0 -9,05 LUVA
  119 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  207 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT         HYL  
  209 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU         HYL  
  210 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  212 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU         HYL  
  208 schape Elma Vahtivaaran Amanda Linda Virtanen RAUMA         POIS  
  211 espves Nemi Bonachon Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK         POIS  

Maksi 2, kello 12:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 11, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 218 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT 26,45 4,99 -13,55 0 -13,55 LUVA
2 215 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT 34,03 3,88 -5,97 0 -5,97 SERT
3 217 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT 30,32 4,35 -9,68 5 5  
4 213 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 27,94 4,72 -12,06 10 10  
  133 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  219 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF         HYL  
  222 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  226 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA         HYL  
  227 borcol Vip Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  229 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT         HYL  
  231 x-rotu Tytti Tytti Jaana Leino HARJA         HYL