Kilpailu 28.8.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 10, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 106 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU 40,35 3,27 -1,65 5 5  
2 111 lägpys Viima Kompiaisen Draamaa Tarjolla Elisa Haatainen RAUMA 48,91 2,70 6,91 0 6,91  
3 107 shelam Ruusa Qtamon Starling Meri Mäntynen PAHA 41,07 3,21 -0,93 10 10  
4 103 x-rotu Vinha Vinha Annina Ekman ATT 50,40 2,62 8,40 5 13,40  
5 105 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK 46,78 2,82 4,78 15 19,78  
6 108 popopl Tilda Sinacria Carnival Of Light Katja Äärilä RAUMA 53,31 2,48 11,31 10 21,31  
  100 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  102 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  110 x-rotu Mökö 'pr' Dunkel's Dough Boy Elina Uski LSKK         HYL  
  112 boster Pepe East Bostons Benedictus Saana Harjula ATT         HYL  
  113 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU         POIS  

Medi 1, kello 10:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU 28,92 4,56 -13,08 0 -13,08 LUVA
2 120 espves Hoppu Ygeia Designed By Zorrazos Eija Virtanen ATT 37,10 3,56 -4,90 5 5  
3 115 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen TSAU 57,54 2,29 15,54 5 20,54  
4 123 pinser Cira Ference Amazing Amy Peppi Lääkäri KISA 64,20 2,06 22,20 5 27,20  
  116 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU         HYL  
  118 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT         HYL  
  122 shelam Batman Rokkitassun Ego Has Landed Fanny Lindfors ATT         HYL  

Maksi 1, kello 10:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 14, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 borcol Shotti Promillen Edradour Minna Martimo ACTIV 30,60 4,31 -11,40 0 -11,40 LUVA
2 128 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 31,64 4,17 -10,36 0 -10,36 LUVA
3 127 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU 29,20 4,52 -12,80 5 5  
4 142 borcol wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH 36,64 3,60 -5,36 5 5  
5 135 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Mia Koivisto RAUMA 40,62 3,25 -1,38 5 5  
6 125 pinser Sara Ference Arabella Eerika Bang TSAU 42,72 3,09 0,72 5 5,72  
7 124 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN 35,64 3,70 -6,36 10 10  
8 126 x-rotu Peppi Peppi Katri Salminen TSAU 46,43 2,84 4,43 10 14,43  
9 141 kulnou Neco Greenhill's Zefyros Johanna Krusviita AN 40,20 3,28 -1,80 20 20  
10 131 bouvie Luna Synovia Minna Tuominen TSAU 55,66 2,37 13,66 10 23,66  
11 136 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU 57,98 2,28 15,98 15 30,98  
  132 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  137 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  139 borcol Rhea Tending Gifted Anna Orenius CITYB         HYL  

Mini 2, kello 13:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 44,30 3,61 -2,70 5 5  
2 232 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 59,54 2,69 12,54 15 27,54  
  101 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU         HYL  
  199 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  200 pebagv Nappi Newzonen Beata Stella Minna Tuominen TSAU         HYL  
  202 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA         HYL  
  203 kääsna Mister Hosszúbereki-Császár Iron Man Nelli Hyvärinen ATT         HYL  
  205 kleins Mimmi Gyanta's Edge Of Sanity Juulia Savolainen ATT         HYL  
  206 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK         HYL  

Medi 2, kello 13:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 210 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen TSAU 30,40 5,26 -16,60 0 -16,60 LUVA
2 207 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT 49,30 3,24 2,30 10 12,30  
  114 kääsna Uuno Herttuattaren Don-Juan Heini Mäkelä KSKY         HYL  
  119 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  209 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU         HYL  
  212 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU         HYL  
  208 schape Elma Vahtivaaran Amanda Linda Virtanen RAUMA         POIS  
  211 espves Nemi Bonachon Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK         POIS  

Maksi 2, kello 13:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 228 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU 32,67 4,90 -14,33 0 -14,33 LUVA
2 224 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY 44 3,64 -3,00 0 -3,00 LUVA
3 222 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU 34,53 4,63 -12,47 5 5  
4 227 borcol Vip Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU 37,73 4,24 -9,27 5 5  
5 214 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH 43,79 3,65 -3,21 5 5  
6 217 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT 38,62 4,14 -8,38 15 15  
7 223 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 59,11 2,71 12,11 5 17,11  
8 220 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 62,23 2,57 15,23 5 20,23  
  133 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  219 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF         HYL  
  221 x-rotu Reta Reta Anita Viitanen FORPK         HYL  
  225 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU         HYL  
  226 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA         HYL  
  230 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Iida Rinne TSAU         HYL  
  215 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT         POIS  
  217 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT