Kilpailu 28.8.2016 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 43,30 3,16 -1,70 0 -1,70 SERT
2 106 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU 40,16 3,41 -4,84 5 5  
3 112 boster Pepe East Bostons Benedictus Saana Harjula ATT 41,74 3,28 -3,26 5 5  
4 111 lägpys Viima Kompiaisen Draamaa Tarjolla Elisa Haatainen RAUMA 48,79 2,81 3,79 5 8,79  
  107 shelam Ruusa Qtamon Starling Meri Mäntynen PAHA         HYL  
  108 popopl Tilda Sinacria Carnival Of Light Katja Äärilä RAUMA         HYL  
  110 x-rotu Mökö 'pr' Dunkel's Dough Boy Elina Uski LSKK         HYL  
  109 borter Tirri Matchmeadow's Winter Magic Minna Lagström ATT         POIS  
  113 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU         POIS  

Medi 1, kello 10:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 120 espves Hoppu Ygeia Designed By Zorrazos Eija Virtanen ATT 47,49 2,88 2,49 10 12,49  
  118 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT         HYL  
  121 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU         HYL  
  122 shelam Batman Rokkitassun Ego Has Landed Fanny Lindfors ATT         HYL  
  123 pinser Cira Ference Amazing Amy Peppi Lääkäri KISA         HYL  

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 14, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 139 borcol Rhea Tending Gifted Anna Orenius CITYB 25,27 5,74 -19,73 0 -19,73 LUVA
2 133 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 27,30 5,31 -17,70 0 -17,70 SERT
3 125 pinser Sara Ference Arabella Eerika Bang TSAU 41,76 3,47 -3,24 5 5  
4 126 x-rotu Peppi Peppi Katri Salminen TSAU 45,33 3,20 0,33 5 5,33  
5 136 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU 34,15 4,25 -10,85 10 10  
6 134 borcol Shotti Promillen Edradour Minna Martimo ACTIV 39,45 3,68 -5,55 10 10  
7 124 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN 39,40 3,68 -5,60 25 25  
  127 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  131 bouvie Luna Synovia Minna Tuominen TSAU         HYL  
  132 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  135 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Mia Koivisto RAUMA         HYL  
  137 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  140 unkviz Lili Kallioalanteen Anna Reea Viljanen TSAU         HYL  
  142 borcol wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH         HYL  
  138 parcol Donna Black Quebec's Lady Madonna Linda Virtanen RAUMA         POIS  

Mini 2, kello 14:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 4, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 35,61 3,96 -8,39 10 10  
2 232 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 56,16 2,51 12,16 10 22,16  
3 199 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 67,00 2,10 23,00 5 28,00  
  206 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK         HYL  

Medi 2, kello 14:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT 36,21 3,89 -7,79 0 -7,79 LUVA
2 119 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 30,68 4,60 -13,32 5 5  
3 212 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU 40,01 3,52 -3,99 5 5  
4 114 kääsna Uuno Herttuattaren Don-Juan Heini Mäkelä KSKY 42,64 3,31 -1,36 10 10  
5 209 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU 42,63 3,31 -1,37 15 15  
  210 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  211 espves Nemi Bonachon Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK         POIS  

Maksi 2, kello 14:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 14, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 217 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT 29,06 4,85 -14,94 0 -14,94 LUVA
2 228 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU 27,24 5,18 -16,76 5 5  
3 214 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH 37,94 3,72 -6,06 5 5  
4 230 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Iida Rinne TSAU 32,28 4,37 -11,72 10 10  
5 223 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 53,22 2,65 9,22 5 14,22  
6 225 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU 33,32 4,23 -10,68 15 15  
  213 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  216 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU         HYL  
  219 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF         HYL  
  221 x-rotu Reta Reta Anita Viitanen FORPK         HYL  
  222 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  224 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY         HYL  
  226 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA         HYL  
  227 borcol Vip Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL