Kilpailu 27.8.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 16:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 18, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 302 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 31,45 4,51 -8,55 0 -8,55  
2 326 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU 34,03 4,17 -5,97 0 -5,97  
3 313 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 35,12 4,04 -4,88 0 -4,88  
4 301 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 38,14 3,72 -1,86 0 -1,86  
5 304 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS 34,20 4,15 -5,80 5 5  
6 317 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 35,38 4,01 -4,62 5 5  
7 320 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu ACE 37,03 3,84 -2,97 10 10  
8 322 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK 48,79 2,91 8,79 5 13,79  
  300 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  303 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU         HYL  
  305 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  306 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU         HYL  
  307 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT         HYL  
  312 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  316 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  319 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  323 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  325 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  

Medi 3, kello 16:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 15, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 422 novnou Raili Myrock's X-Mas Angel Ninni Uusitalo WECA 33,02 4,30 -6,98 0 -6,98  
2 415 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU 40,41 3,51 0,41 0 0,41  
3 425 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 32,38 4,39 -7,62 5 5  
4 405 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 35,97 3,95 -4,03 5 5  
  401 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  402 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  403 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  404 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  411 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  414 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  416 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         HYL  
  419 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  421 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE         HYL  
  423 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  424 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  412 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm ATT         POIS  

Maksi 3, kello 11:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 49, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 526 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 28,50 5,09 -12,50 0 -12,50  
2 502 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 31,08 4,66 -9,92 0 -9,92  
3 544 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 32,96 4,40 -8,04 0 -8,04 SERT-A
4 524 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT 34,65 4,18 -6,35 0 -6,35  
5 522 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Anne Linsuri TSAU 35,63 4,07 -5,37 0 -5,37  
6 505 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Heriikka Eloluoto TSAU 36,37 3,99 -4,63 0 -4,63 Rotumestari 2016
7 533 kulnou Nelly Pammukan Vilinä Anu Seppänen FPUKO 40,12 3,61 -0,88 0 -0,88 Rotumestari 2016
8 538 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 31,71 4,57 -9,29 5 5  
9 536 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen KOVA 34,14 4,25 -6,86 5 5  
10 503 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU 34,32 4,22 -6,68 5 5  
11 517 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD 36,82 3,94 -4,18 5 5  
12 521 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 35,63 4,07 -5,37 15 15  
  501 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  504 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  506 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  507 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  508 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  509 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD         HYL  
  510 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  511 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  512 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  515 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU         HYL  
  516 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  518 borcol Otti Punasukan Oliivi Suvi Heinonen RIMA         HYL  
  519 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  520 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  525 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  527 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  528 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  529 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää TSAU         HYL  
  530 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  531 sakpai Face Svarzekoks Face Kairi Sälik TAMSK         HYL  
  532 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  534 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  535 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  537 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  539 borcol Pirkko Velociraptor Anette Lindell TASSU         HYL  
  540 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen SPOK         HYL  
  541 borcol Gwen North Hill Gwen Sanni Husso ATD         HYL  
  542 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  543 kulnou Suvi Ruokorapseen Auriina Markku Pajulahti TAMSK         HYL  
  545 kulnou Jake Pammukan Albin Lumitassu Johanna Helminen TAMSK         HYL  
  547 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  548 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  549 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  550 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  551 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  552 kulnou Kisu Weljesten Love Story Au Elina Kettunen JOA         HYL  
  553 sakpai Emppu Sonorian Despina Birgitta Johansson KKK         HYL  
  546 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW         POIS