Kilpailu 12.6.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Medi 3] [Mini 3] [Maksi 3]

Medi 3, kello 11:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 21, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 400 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 28,62 5,42 -11,38 0 -11,38  
2 407 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 29,71 5,22 -10,29 0 -10,29  
3 424 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 30,94 5,01 -9,06 0 -9,06  
4 422 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 32,33 4,79 -7,67 0 -7,67  
5 402 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 35,08 4,42 -4,92 0 -4,92  
6 425 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 38,20 4,06 -1,80 0 -1,80  
7 426 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 39,63 3,91 -0,37 0 -0,37  
8 418 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen KIRSUT 39,78 3,90 -0,22 0 -0,22  
9 408 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 31,20 4,97 -8,80 5 5  
10 411 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT 32,57 4,76 -7,43 5 5  
11 404 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 36,01 4,30 -3,99 5 5  
12 410 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 38,95 3,98 -1,05 5 5  
13 416 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU 43,41 3,57 3,41 5 8,41  
14 427 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 31,47 4,93 -8,53 10 10  
15 419 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK 38,59 4,02 -1,41 10 10  
16 401 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 46,88 3,31 6,88 10 16,88  
  406 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  412 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  417 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  421 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  423 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  409 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         POIS  

Mini 3, kello 12:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 22, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 323 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 30,12 5,15 -9,88 0 -9,88  
2 306 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 30,82 5,03 -9,18 0 -9,18  
3 314 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 31,61 4,90 -8,39 0 -8,39  
4 315 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 31,94 4,85 -8,06 0 -8,06  
5 313 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 32,21 4,81 -7,79 0 -7,79  
6 307 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI 33,06 4,69 -6,94 0 -6,94  
7 302 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 33,31 4,65 -6,69 0 -6,69  
8 300 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen RFF 33,37 4,64 -6,63 0 -6,63  
9 322 kleins Taika Lecibsin Tiptop Reetta Kangaslampi TAMSK 34,66 4,47 -5,34 0 -5,34  
10 320 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 37,57 4,13 -2,43 0 -2,43  
11 318 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 38,11 4,07 -1,89 0 -1,89  
12 304 ventol Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Määttä TSKK 41,98 3,69 1,98 0 1,98  
13 321 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT 33,77 4,59 -6,23 5 5  
14 311 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 34,57 4,48 -5,43 5 5  
15 308 borter Sani Punaruskan Tinny Saara Immonen YLÖKK 36,97 4,19 -3,03 5 5  
16 317 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA 38,02 4,08 -1,98 5 5  
17 319 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen RFF 38,36 4,04 -1,64 5 5  
  301 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  303 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT         HYL  
  312 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  316 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  324 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  

Maksi 3, kello 13:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 36, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 506 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 29,76 5,21 -10,24 0 -10,24 SERT-H
2 528 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 30,07 5,16 -9,93 0 -9,93  
3 545 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU 30,29 5,12 -9,71 0 -9,71  
4 533 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 31,90 4,86 -8,10 0 -8,10  
5 500 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 32,00 4,84 -8,00 0 -8,00  
6 502 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 32,38 4,79 -7,62 0 -7,62  
7 503 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW 32,61 4,75 -7,39 0 -7,39  
8 544 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Taina Korhonen TSAU 33,45 4,63 -6,55 0 -6,55  
9 517 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 33,60 4,61 -6,40 0 -6,40  
10 520 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 37,62 4,12 -2,38 0 -2,38  
11 525 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää ACTIV 28,70 5,40 -11,30 5 5  
12 547 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 29,65 5,23 -10,35 5 5  
13 507 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 29,82 5,20 -10,18 5 5  
14 501 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK 31,00 5,00 -9,00 5 5  
15 504 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 32,93 4,71 -7,07 5 5  
16 514 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW 33,28 4,66 -6,72 5 5  
17 527 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 35,98 4,31 -4,02 5 5  
18 534 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 33,80 4,59 -6,20 10 10  
19 531 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 38,41 4,03 -1,59 10 10  
20 537 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 41,28 3,76 1,28 15 16,28  
  511 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU         HYL  
  513 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  515 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         HYL  
  518 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  521 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841         HYL  
  522 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  523 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  526 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  530 borcol Olli Piggyland's Irsay Oliver Tiina Järvinen ATT         HYL  
  532 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT         HYL  
  535 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  536 samoje Tico Frostbite's Nimbus Of The North Maria Eerola JANKK         HYL  
  539 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  540 borcol Eino Jippon Jenni Inkinen ATT         HYL  
  542 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU         HYL  
  546 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  509 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi TSAU         POIS  
  512 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT         POIS  
  529 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         POIS  
  541 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU         POIS  
  543 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         POIS