Kilpailu 12.6.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Medi 3] [Mini 3] [Maksi 3]

Medi 3, kello 10:00, tuomari Jari Helin, koirakoita 20, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 408 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 34,10 4,81 -13,90 0 -13,90  
2 415 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT 35,43 4,63 -12,57 0 -12,57 SERT-A
3 407 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 36,86 4,45 -11,14 0 -11,14  
4 419 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK 42,69 3,84 -5,31 0 -5,31  
5 426 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 44,74 3,67 -3,26 0 -3,26  
6 422 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 38,48 4,26 -9,52 5 5  
7 420 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 38,61 4,25 -9,39 5 5  
8 417 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 45,10 3,64 -2,90 5 5  
9 401 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 43,76 3,75 -4,24 10 10  
  402 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  403 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  404 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  405 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  406 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  412 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  413 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  416 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  418 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen KIRSUT         HYL  
  423 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  425 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  414 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK         POIS  

Mini 3, kello 10:40, tuomari Jari Helin, koirakoita 19, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 313 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 37,95 4,32 -10,05 0 -10,05  
2 303 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT 41,86 3,92 -6,14 0 -6,14  
3 310 shelam Luna Tähtihovin Gabriella Noora Lappalainen NODO 43,10 3,81 -4,90 0 -4,90  
4 306 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 46,44 3,53 -1,56 0 -1,56  
5 304 ventol Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Määttä TSKK 48,44 3,39 0,44 0 0,44  
6 315 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 36,35 4,51 -11,65 5 5  
  300 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen RFF         HYL  
  301 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  302 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  305 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT         HYL  
  312 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  316 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  317 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  318 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  319 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen RFF         HYL  
  320 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  321 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  322 kleins Taika Lecibsin Tiptop Reetta Kangaslampi TAMSK         HYL  
  323 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  

Maksi 3, kello 15:35, tuomari Jari Helin, koirakoita 30, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 547 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 34,67 4,99 -13,33 0 -13,33  
2 513 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 35,68 4,85 -12,32 0 -12,32  
3 514 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW 35,75 4,84 -12,25 0 -12,25 SERT-A
4 534 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 37,40 4,63 -10,60 5 5  
5 542 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU 37,72 4,59 -10,28 5 5  
6 535 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 38,26 4,52 -9,74 5 5  
7 525 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää ACTIV 38,76 4,46 -9,24 5 5  
8 511 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 39,45 4,39 -8,55 5 5  
9 500 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 39,62 4,37 -8,38 5 5  
10 503 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW 51,80 3,34 3,80 5 8,80  
11 524 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 35,22 4,91 -12,78 10 10  
12 516 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW 43,65 3,96 -4,35 15 15  
13 545 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU 51,04 3,39 3,04 15 18,04  
  501 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL  
  504 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  506 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  507 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  508 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  510 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW         HYL  
  515 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         HYL  
  517 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  518 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  522 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  523 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  526 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  528 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  531 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  532 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT         HYL  
  537 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  538 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  509 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi TSAU         POIS  
  512 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT         POIS  
  519 parcol Urho Topikan De Ville Marianna Vähä-Ettala RAUMA         POIS  
  529 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         POIS  
  533 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         POIS  
  543 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         POIS