Kilpailu 11.6.2016 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 11:45, tuomari Jari Helin, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 borcol Ilo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA 32,43 4,87 -19,57 5 5  
2 148 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA 33,59 4,70 -18,41 10 10  
3 138 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 46,12 3,43 -5,88 10 10  
4 131 silnou Ilpo Flatout Google Play Riikka Hinkkanen KIRSUT 59,64 2,65 7,64 10 17,64  
5 132 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT 41,40 3,82 -10,60 25 25  
  136 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT         HYL  
  144 x-rotu Riku Richard Roosa Koski HARJA         HYL  
  147 borcol Simo Woolandian Tiera Taija Heikkilä TASSU         HYL  
  149 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  151 pyrpap Faron Drole D'oiseau Taille De Hercule Lauri Setälä ÄETSÄ         HYL  
  140 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT         POIS  

Mini 1, kello 12:15, tuomari Jari Helin, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 x-rotu Wimmu Wimmu Roosa Koski HARJA 49,10 3,22 -2,90 5 5  
2 118 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU 32,92 4,80 -19,08 10 10  
3 104 kääsna Kössi Imagine Des Diables D'ebene Jenni Helander WUH 56,76 2,78 4,76 15 19,76  
  105 lanhee Onni Bonnemin's Aslan Pia Kankare FORPK         HYL  
  106 jackru Reiska Tricksy Rogue's Chutney Sari Kokkila ATT         HYL  
  107 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         HYL  
  110 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  113 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  114 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  115 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  119 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU           POIS

Medi 1, kello 12:15, tuomari Jari Helin, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 130 shelam Exe Pikkpaimenen Ode To Excellence Katri Soinne ATD 40,83 3,87 -11,17 0 -11,17 SERT
2 128 shelam Taavi Pilvimarjan Constantijn Mikaela Burgos ATD 39,62 3,99 -12,38 5 5  
3 122 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU 51,61 3,06 -0,39 10 10  
4 126 schape Disa Disa Maria-Anniina Kahelin YLÖKK 54,10 2,92 2,10 15 17,10  
  124 isllam Dimma Vongoivan Dimma Riikka Väyrynen LSKK         HYL  

Maksi 2, kello 14:45, tuomari Jari Helin, koirakoita 13, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 155 s, eteneminopeus 2,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 231 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH 34,06 2,82 -13,94 0 -13,94 LUVA
2 150 belpam Diva Tämä On Geisha Tanja Pitkänen RAUMA 39,57 2,43 -8,43 10 10  
3 223 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 49,34 1,95 1,34 10 11,34  
4 228 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU 54,43 1,76 6,43 15 21,43  
  224 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  225 lyhcol Sinna Sharleis Velvety Violet Aki Vuorentausta NPKH         HYL  
  229 belpag Hanni Marmara Ukulele Cecilia Jungarå KKK         HYL  
  230 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  233 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK         HYL  
  235 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  237 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  239 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  135 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta TSAU         HYL  
  226 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         POIS  

Mini 2, kello 15:10, tuomari Jari Helin, koirakoita 7, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 48,32 3,21 0,32 0 0,32  
  204 x-rotu Jekku Jekku Sari Kokkila ATT         HYL  
  208 kääpin Ansa Pinserella's Pashmina Elisa Lyyrtö ATT         HYL  
  210 kääsna Ninja Cheantake My Way Or Highway Marita Yliknuussi SVK         HYL  
  211 x-rotu Sofie Sofie Annu Keränen YLÖKK         HYL  
  215 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU         HYL  
  216 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  202 x-rotu Robin Robin Jenni Tiihonen YLÖKK         POIS  
  203 jackru Tiltu Pearlfield's Galway Girl Kristina Jokio WALAT         POIS  
  205 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         POIS  
  212 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         POIS  

Medi 2, kello 15:10, tuomari Jari Helin, koirakoita 4, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 218 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO 45,03 3,44 -2,97 0 -2,97 SERT
2 217 schape Sade Lumikuono Nortada Fada Annina Könönen YLÖKK 47,33 3,28 -0,67 0 -0,67  
  220 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  222 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU         HYL