Kilpailu 11.6.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:40, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 11, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 116 borter Tirri Matchmeadow's Winter Magic Minna Lagström ATT 34,25 3,97 -5,75 0 -5,75 LUVA
2 118 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU 30,65 4,44 -9,35 5 5  
3 105 lanhee Onni Bonnemin's Aslan Pia Kankare FORPK 49,93 2,72 9,93 5 14,93  
4 114 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT 35,74 3,81 -4,26 15 15  
  103 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Roosa Örling KISA         HYL  
  106 jackru Reiska Tricksy Rogue's Chutney Sari Kokkila ATT         HYL  
  107 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         HYL  
  109 engkte Maddy Stonemeadow´s Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  115 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  101 kääpin Doris Briatzan Ambrocia Heikki Kallio LAGU           POIS
  119 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU           POIS

Medi 1, kello 11:40, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 130 shelam Exe Pikkpaimenen Ode To Excellence Katri Soinne ATD 34,60 3,93 -5,40 0 -5,40  
2 123 shelam KIPA Pirtelön Keikari Sanna Sorjasaari ATT 40,58 3,35 0,58 15 15,58  
  121 engkte Vertti Stonemeadow´s Amandus Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  122 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU         HYL  
  124 isllam Dimma Vongoivan Dimma Riikka Väyrynen LSKK         HYL  
  126 schape Disa Disa Maria-Anniina Kahelin YLÖKK         HYL  
  128 shelam Taavi Pilvimarjan Constantijn Mikaela Burgos ATD         HYL  

Maksi 1, kello 12:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 13, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 151 pyrpap Faron Drole D'oiseau Taille De Hercule Lauri Setälä ÄETSÄ 29,06 4,68 -10,94 0 -10,94 LUVA
2 137 labnou Qelmi Qelmi Roosa Örling KISA 31,48 4,32 -8,52 5 5  
3 138 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 35,16 3,87 -4,84 5 5  
4 131 silnou Ilpo Flatout Google Play Riikka Hinkkanen KIRSUT 38,94 3,49 -1,06 5 5  
5 149 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA 47,27 2,88 7,27 10 17,27  
  132 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  134 borcol Ilo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  136 borcol Ruu Root Mette Vainio SWAT         HYL  
  139 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen SWAT         HYL  
  143 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  
  145 borcol Nova Amazeme Faithful Soul Olli Kovanen TAKUT         HYL  
  147 borcol Simo Woolandian Tiera Taija Heikkilä TASSU         HYL  
  148 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         HYL  

Mini 2, kello 13:15, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 10, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 208 kääpin Ansa Pinserella's Pashmina Elisa Lyyrtö ATT 37,64 3,61 -1,36 0 -1,36 LUVA
2 210 kääsna Ninja Cheantake My Way Or Highway Marita Yliknuussi SVK 40,56 3,35 1,56 0 1,56  
3 120 mittel Mizi Nugadogin Biccolo Päivi Seppälä-Lyly PORSK 44,66 3,05 5,66 0 5,66  
  200 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  206 shelam Lizzy Happy Master's Pure Gold Heidi Lehto ATT         HYL  
  207 kleins Mimmi Gyanta's Edge Of Sanity Juulia Savolainen ATT         HYL  
  209 x-rotu Risto Risto Vera Hakala ATT         HYL  
  211 x-rotu Sofie Sofie Annu Keränen YLÖKK         HYL  
  213 kääsna Wilma Silverjoy Jade Meri Johansson ATT         HYL  
  214 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen SKPIN         HYL  

Medi 2, kello 13:15, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 5, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 220 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU 29,97 4,54 -9,03 0 -9,03 LUVA
2 222 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU 37,97 3,58 -1,03 5 5  
  219 pyrpap Tikra Drole D'oiseau Cymbale Tigre Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  221 espves Hoppu Veskarin Joven Julio Katja Koskua ATT         HYL  
  125 pyrpap Pinea Drole D´oiseau Jaseuse De Pluie Sinikka Nordman LÄGI         HYL  

Maksi 2, kello 13:50, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 12, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 235 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU 27,52 4,94 -11,48 0 -11,48  
2 233 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK 33,68 4,04 -5,32 0 -5,32  
3 236 auskel Kiista Kelmi Minäminäminä Taina Westerholm ATT 31,92 4,26 -7,08 5 5  
4 234 labnou Pommac Pommac Ella Matila KISA 41,18 3,30 2,18 5 7,18  
5 230 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU 41,10 3,31 2,10 10 12,10  
6 232 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 46,64 2,92 7,64 5 12,64  
7 238 lagrom Peppi Chicabeams Santuzza Tarja Salonen TAMSK 44,31 3,07 5,31 10 15,31  
  150 belpam Diva Tämä On Geisha Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  225 lyhcol Sinna Sharleis Velvety Violet Aki Vuorentausta NPKH         HYL  
  231 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  237 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  239 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL