Kilpailu 11.6.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:05, tuomari Jari Helin, koirakoita 12, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 151 pyrpap Faron Drole D'oiseau Taille De Hercule Lauri Setälä ÄETSÄ 34,23 4,21 -13,77 0 -13,77 LUVA
2 133 x-rotu Peppi Peppi Katri Salminen TSAU 43,92 3,28 -4,08 0 -4,08 LUVA
3 150 belpam Diva Tämä On Geisha Tanja Pitkänen RAUMA 32,14 4,48 -15,86 15 15  
  131 silnou Ilpo Flatout Google Play Riikka Hinkkanen KIRSUT         HYL  
  132 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  134 borcol Ilo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  141 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  142 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         HYL  
  146 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN         HYL  
  147 borcol Simo Woolandian Tiera Taija Heikkilä TASSU         HYL  
  148 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  149 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  140 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT         POIS  

Mini 1, kello 10:35, tuomari Jari Helin, koirakoita 15, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 111 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU 43,74 3,29 -4,26 0 -4,26 LUVA
2 118 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU 29,29 4,92 -18,71 5 5  
3 103 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Roosa Örling KISA 34,42 4,18 -13,58 5 5  
4 115 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU 41,14 3,50 -6,86 5 5  
5 106 jackru Reiska Tricksy Rogue's Chutney Sari Kokkila ATT 54,52 2,64 6,52 10 16,52  
6 104 kääsna Kössi Imagine Des Diables D'ebene Jenni Helander WUH 63,53 2,27 15,53 10 25,53  
  102 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT         HYL  
  105 lanhee Onni Bonnemin's Aslan Pia Kankare FORPK         HYL  
  107 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         HYL  
  109 engkte Maddy Stonemeadow´s Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  110 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  112 kääsna Ninni Darya`s Joyful Jasmin Elli Kaukola ATT         HYL  
  113 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  114 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  117 cottul Peppi Rose Roosa Örling KISA         HYL  
  108 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA         POIS  

Medi 1, kello 10:35, tuomari Jari Helin, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT 34,22 4,21 -13,78 5 5  
2 123 shelam KIPA Pirtelön Keikari Sanna Sorjasaari ATT 43,59 3,30 -4,41 5 5  
3 126 schape Disa Disa Maria-Anniina Kahelin YLÖKK 47,41 3,04 -0,59 15 15  
4 128 shelam Taavi Pilvimarjan Constantijn Mikaela Burgos ATD 46,55 3,09 -1,45 20 20  
  121 engkte Vertti Stonemeadow´s Amandus Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  122 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU         HYL  
  129 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  130 shelam Exe Pikkpaimenen Ode To Excellence Katri Soinne ATD         HYL  

Maksi 2, kello 13:20, tuomari Jari Helin, koirakoita 15, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 226 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU 42,18 4,03 -10,82 0 -10,82 SERT
2 238 lagrom Peppi Chicabeams Santuzza Tarja Salonen TAMSK 48,69 3,49 -4,31 0 -4,31 LUVA
3 224 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU 34,10 4,99 -18,90 5 5  
4 225 lyhcol Sinna Sharleis Velvety Violet Aki Vuorentausta NPKH 43,64 3,90 -9,36 5 5  
5 223 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 45,63 3,73 -7,37 10 10  
6 227 shelam Ykä Svarzekoks Kind Of K 9 Heli Kalves YLÖKK 47,89 3,55 -5,11 10 10  
7 231 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH 36,33 4,68 -16,67 15 15  
8 232 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 58,14 2,92 5,14 10 15,14  
  229 belpag Hanni Marmara Ukulele Cecilia Jungarå KKK         HYL  
  230 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  233 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK         HYL  
  234 labnou Pommac Pommac Ella Matila KISA         HYL  
  235 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  236 auskel Kiista Kelmi Minäminäminä Taina Westerholm ATT         HYL  
  135 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta TSAU         HYL  

Mini 2, kello 13:45, tuomari Jari Helin, koirakoita 13, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 x-rotu Robin Robin Jenni Tiihonen YLÖKK 47,73 3,56 -5,27 0 -5,27 SERT
2 209 x-rotu Risto Risto Vera Hakala ATT 48,27 3,52 -4,73 0 -4,73 SERT
3 207 kleins Mimmi Gyanta's Edge Of Sanity Juulia Savolainen ATT 50,87 3,34 -2,13 0 -2,13 LUVA
4 214 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen SKPIN 52,13 3,26 -0,87 5 5  
5 204 x-rotu Jekku Jekku Sari Kokkila ATT 54,31 3,13 1,31 10 11,31  
6 216 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 66,81 2,55 13,81 20 33,81  
  203 jackru Tiltu Pearlfield's Galway Girl Kristina Jokio WALAT         HYL  
  206 shelam Lizzy Happy Master's Pure Gold Heidi Lehto ATT         HYL  
  208 kääpin Ansa Pinserella's Pashmina Elisa Lyyrtö ATT         HYL  
  210 kääsna Ninja Cheantake My Way Or Highway Marita Yliknuussi SVK         HYL  
  211 x-rotu Sofie Sofie Annu Keränen YLÖKK         HYL  
  212 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  213 kääsna Wilma Silverjoy Jade Meri Johansson ATT         HYL  
  205 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         POIS  

Medi 2, kello 13:45, tuomari Jari Helin, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 218 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO 44,45 3,83 -8,55 0 -8,55 LUVA
2 220 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU 45,95 3,70 -7,05 10 10  
3 222 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU 56,37 3,02 3,37 10 13,37  
  125 pyrpap Pinea Drole D´oiseau Jaseuse De Pluie Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  217 schape Sade Lumikuono Nortada Fada Annina Könönen YLÖKK         HYL  
  219 pyrpap Tikra Drole D'oiseau Cymbale Tigre Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  221 espves Hoppu Veskarin Joven Julio Katja Koskua ATT         HYL