Kilpailu 11.6.2016 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 14, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 118 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU 29,24 4,68 -14,76 0 -14,76 LUVA
2 100 x-rotu Wimmu Wimmu Roosa Koski HARJA 39,44 3,47 -4,56 0 -4,56 LUVA
3 120 mittel Mizi Nugadogin Biccolo Päivi Seppälä-Lyly PORSK 40,92 3,35 -3,08 0 -3,08 SERT
4 112 kääsna Ninni Darya`s Joyful Jasmin Elli Kaukola ATT 42,74 3,20 -1,26 0 -1,26 LUVA
5 111 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU 42,36 3,23 -1,64 5 5  
6 116 borter Tirri Matchmeadow's Winter Magic Minna Lagström ATT 43,44 3,15 -0,56 5 5  
7 114 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT 36,57 3,75 -7,43 10 10  
8 104 kääsna Kössi Imagine Des Diables D'ebene Jenni Helander WUH 49,49 2,77 5,49 5 10,49  
  102 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT         HYL  
  103 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Roosa Örling KISA         HYL  
  110 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  113 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  115 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  117 cottul Peppi Rose Roosa Örling KISA         HYL  
  108 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA         POIS  

Medi 1, kello 10:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 5, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 129 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 30,24 4,53 -13,76 0 -13,76 LUVA
2 130 shelam Exe Pikkpaimenen Ode To Excellence Katri Soinne ATD 37,13 3,69 -6,87 0 -6,87 LUVA
3 126 schape Disa Disa Maria-Anniina Kahelin YLÖKK 44,97 3,05 0,97 10 10,97  
4 127 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT 39,35 3,48 -4,65 15 15  
  128 shelam Taavi Pilvimarjan Constantijn Mikaela Burgos ATD         HYL  

Maksi 1, kello 10:40, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 15, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 150 belpam Diva Tämä On Geisha Tanja Pitkänen RAUMA 29,38 4,66 -14,62 0 -14,62 SERT
2 133 x-rotu Peppi Peppi Katri Salminen TSAU 44,82 3,06 0,82 0 0,82  
3 149 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA 48,19 2,84 4,19 0 4,19  
4 146 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN 44,83 3,06 0,83 5 5,83  
5 147 borcol Simo Woolandian Tiera Taija Heikkilä TASSU 34,20 4,01 -9,80 10 10  
6 143 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU 48,40 2,83 4,40 10 14,40  
7 141 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT 31,88 4,30 -12,12 15 15  
8 145 borcol Nova Amazeme Faithful Soul Olli Kovanen TAKUT 35,45 3,87 -8,55 25 25  
  131 silnou Ilpo Flatout Google Play Riikka Hinkkanen KIRSUT         HYL  
  132 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  134 borcol Ilo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  142 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         HYL  
  144 x-rotu Riku Richard Roosa Koski HARJA         HYL  
  148 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  151 pyrpap Faron Drole D'oiseau Taille De Hercule Lauri Setälä ÄETSÄ         HYL  
  140 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT         POIS  

Mini 2, kello 14:40, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 11, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 212 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU 37,71 3,87 -6,29 0 -6,29 SERT
2 215 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 47,94 3,05 3,94 0 3,94  
3 201 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 48,97 2,98 4,97 0 4,97  
4 214 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen SKPIN 40,07 3,64 -3,93 5 5  
5 210 kääsna Ninja Cheantake My Way Or Highway Marita Yliknuussi SVK 48,40 3,02 4,40 5 9,40  
6 208 kääpin Ansa Pinserella's Pashmina Elisa Lyyrtö ATT 54,81 2,66 10,81 5 15,81  
  213 kääsna Wilma Silverjoy Jade Meri Johansson ATT 91,56 1,60 47,56 15 HYL  
  203 jackru Tiltu Pearlfield's Galway Girl Kristina Jokio WALAT         HYL  
  204 x-rotu Jekku Jekku Sari Kokkila ATT         HYL  
  211 x-rotu Sofie Sofie Annu Keränen YLÖKK         HYL  
  216 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  202 x-rotu Robin Robin Jenni Tiihonen YLÖKK         POIS  
  205 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         POIS  
  209 x-rotu Risto Risto Vera Hakala ATT         POIS  

Medi 2, kello 14:40, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 4, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 222 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU 45,56 3,20 1,56 0 1,56  
2 217 schape Sade Lumikuono Nortada Fada Annina Könönen YLÖKK 46,19 3,16 2,19 0 2,19  
3 218 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO 41,32 3,53 -2,68 5 5  
  220 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 15:15, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 10, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 235 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU 35,67 4,09 -8,33 0 -8,33 SERT
2 225 lyhcol Sinna Sharleis Velvety Violet Aki Vuorentausta NPKH 40,07 3,64 -3,93 0 -3,93 SERT
3 237 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT 34,92 4,18 -9,08 5 5  
4 135 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta TSAU 38,76 3,77 -5,24 5 5  
5 227 shelam Ykä Svarzekoks Kind Of K 9 Heli Kalves YLÖKK 39,29 3,72 -4,71 5 5  
6 229 belpag Hanni Marmara Ukulele Cecilia Jungarå KKK 49,08 2,97 5,08 0 5,08  
7 239 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU 35 4,17 -9,00 15 15  
8 224 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU 39,31 3,71 -4,69 15 15  
  228 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU         HYL  
  238 lagrom Peppi Chicabeams Santuzza Tarja Salonen TAMSK         HYL  
  226 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         POIS