Kilpailu 22.5.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:45, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 14, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT 36,06 4,02 -10,94 0 -10,94 LUVA
2 109 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 47,45 3,06 0,45 0 0,45  
3 105 cottul Peppi Rose Roosa Örling KISA 40,84 3,55 -6,16 5 5  
4 106 gribru Igor Mustamimmin Igor Merja Tapola LSKK 47,99 3,02 0,99 5 5,99  
  100 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  102 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU         HYL  
  104 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen KIRSUT         HYL  
  110 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  111 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  112 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK         HYL  
  114 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         HYL  
  116 jappys Pyry Donorei Pommi Viritetty Pia Kotro WECA         HYL  
  117 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  170 parson Hyrrä Pitmywits Let It Spin Tiina Jaakkola ATT         HYL  
  107 lanhee Onni Bonnemin's Aslan Pia Kankare FORPK         POIS  

Medi 1, kello 11:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 125 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA 28,10 5,16 -18,90 0 -18,90  
2 122 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU 33,81 4,29 -13,19 0 -13,19 SERT
3 123 kääsna Edi Imbrez All Required Ella Sarkula FORPK 69,06 2,10 22,06 10 32,06  
  120 espves Nomi Caraydan Mochaccino Elke Eklöf TSAU         HYL  
  126 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  130 novnou Vappu Canuck's Midsummer Sunshine Camilla Korte RAUMA         HYL  
  135 kääsna Uuno Herttuattaren Don-Juan Heini Mäkelä KSKY         HYL  
  119 espves Kaya Caraydan Kaya Hanna Nykänen TAMSK         POIS  
  124 kääsna Amos Willy Lee Pepper Love Affair Maarit Huhti ATT         POIS  

Maksi 1, kello 11:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 149 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT 26,70 5,43 -20,30 0 -20,30 LUVA
2 146 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 46,29 3,13 -0,71 0 -0,71 LUVA
3 138 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA 31,55 4,60 -15,45 5 5  
4 148 parcol Donna Black Quebec's Lady Madonna Linda Virtanen RAUMA 44,26 3,28 -2,74 5 5  
5 152 belpam pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6 27,20 5,33 -19,80 10 10  
6 145 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen SWAT 45,49 3,19 -1,51 15 15  
7 144 labnou Qelmi Qelmi Roosa Örling KISA 45,94 3,16 -1,06 15 15  
  140 tsepai Miiru Divoska Z Malého Údolí Tia Lenkkeri ATT         HYL  
  150 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  151 borcol Ilo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  153 bouvie Luna Synovia Minna Tuominen TSAU         HYL  
  143 silnou OONA Majakkasaaren Oona Tupuli Jonna Ruohonen ATT         POIS  
  147 sakpai Coco Symppis Cokis Susanna Kuisma ATT         POIS  
  154 slapko Jere Ikimuiston Don Huono Petra-Paulina Kahila KISA         POIS  

Mini 2, kello 12:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 4, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 203 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen TSAU 30,14 4,55 -10,86 0 -10,86 SERT
2 207 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen SKPIN 33,58 4,08 -7,42 0 -7,42  
3 213 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 45,67 3,00 4,67 0 4,67  
4 201 x-rotu Risto Risto Vera Hakala ATT 42 3,26 1,00 5 6,00  
  209 mittel Nala Mintgarden's Torhild Laura Virtanen ATT         POIS  

Medi 2, kello 12:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 129 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 25,47 5,38 -15,53 0 -15,53 LUVA
2 133 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK 26,14 5,24 -14,86 0 -14,86 LUVA
3 223 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK 29,33 4,67 -11,67 0 -11,67  
4 215 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU 30,37 4,51 -10,63 0 -10,63  
5 216 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska KIRSUT 43,29 3,16 2,29 0 2,29  
6 221 cocspa Ralla Sinnilän Miimii Hanna Hyvärinen TAMSK 24,53 5,59 -16,47 10 10  
7 217 espves Hoppu Veskarin Joven Julio Katja Koskua ATT 33 4,15 -8,00 10 10  
  218 shelam Nelli Kiss Me Quick Fantazija Anu Järvinen FORPK         HYL  
  222 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT         POIS  

Maksi 2, kello 13:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 13, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 224 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU 25,07 5,47 -15,93 0 -15,93 LUVA
2 233 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 25,42 5,39 -15,58 0 -15,58  
3 236 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU 33,80 4,05 -7,20 0 -7,20 LUVA
4 238 lagrom Ressu Yestas Tristiano Eveliina Hahl SLAGO 35,55 3,85 -5,45 0 -5,45  
5 226 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU 32,20 4,26 -8,80 5 5  
6 229 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 26,22 5,22 -14,78 10 10  
7 247 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU 43,32 3,16 2,32 10 12,32  
  230 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  231 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         HYL  
  234 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT         HYL  
  239 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  241 auspai Vappu Attic Angel's Coyote Witch Virpi Ullakonoja ATT         HYL  
  245 borcol Hertta Mcsanikan Enchanting Heart Oona Paltola PORSK         HYL