Kilpailu 22.5.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 9:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 15, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 157 mudi Stara Mustapippurin Hullunhauska Anni Petäjoki ATT 31,55 4,44 -13,45 0 -13,45 LUVA
2 149 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT 28,47 4,92 -16,53 5 5 BC rotumestaruus 1
3 142 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU 30,86 4,54 -14,14 5 5  
4 160 pinser Sara Ference Arabella Eerika Bang TSAU 44,53 3,14 -0,47 5 5  
5 138 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA 36,50 3,84 -8,50 10 10  
6 139 holpal Taika Kiilankullan Vellamo Anni Petäjoki ATT 43,30 3,23 -1,70 10 10  
7 152 belpam pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6 41,41 3,38 -3,59 15 15  
8 155 engspa Aapo Rosace's Duke Nukem Anne Ruohola WECA 46,39 3,02 1,39 20 21,39  
  137 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT         HYL  
  150 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  151 borcol Ilo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  153 bouvie Luna Synovia Minna Tuominen TSAU         HYL  
  156 kihnou Unto Juhellus Roller Coaster Jemina Suonpää TSAU         HYL  
  158 borcol Raisa Pterodactylus Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  159 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  141 engspa Luna Sweetie-Pie Brown Sugar Joni Kähkönen WECA         POIS  
  147 sakpai Coco Symppis Cokis Susanna Kuisma ATT         POIS  
  148 parcol Donna Black Quebec's Lady Madonna Linda Virtanen RAUMA         POIS  
  154 slapko Jere Ikimuiston Don Huono Petra-Paulina Kahila KISA         POIS  

Mini 1, kello 9:30, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 kleins Mimmi Gyanta's Edge Of Sanity Juulia Savolainen ATT 41,22 3,40 -3,78 0 -3,78 LUVA
2 112 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 36,45 3,84 -8,55 5 5  
3 109 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 53,54 2,62 8,54 0 8,54  
4 110 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT 30,46 4,60 -14,54 10 10  
5 114 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK 33,21 4,22 -11,79 10 10  
6 111 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT 45,04 3,11 0,04 15 15,04  
7 113 jackru Tiltu Pearlfield's Galway Girl Kristina Jokio WALAT 48,35 2,90 3,35 15 18,35  
  102 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU         HYL  
  108 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA         HYL  
  116 jappys Pyry Donorei Pommi Viritetty Pia Kotro WECA         HYL  
  117 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  118 shelam Ninni Amorousprincess Anu Järvinen FORPK         HYL  

Medi 1, kello 9:50, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 13, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 espves Kaya Caraydan Kaya Hanna Nykänen TAMSK 31,35 4,47 -13,65 0 -13,65 LUVA
2 122 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU 38,55 3,63 -6,45 0 -6,45 LUVA
3 127 espves Nemi Bonachon Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK 35,93 3,90 -9,07 5 5  
4 123 kääsna Edi Imbrez All Required Ella Sarkula FORPK 50,19 2,79 5,19 5 10,19  
5 130 novnou Vappu Canuck's Midsummer Sunshine Camilla Korte RAUMA 49,21 2,85 4,21 10 14,21  
6 128 tiiter Urho Bantam Shepherd's Po Go Pa Mo Heli Keski-Äijö TSAU 64,42 2,17 19,42 5 24,42  
7 132 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU 88,09 1,59 43,09 20 63,09  
  120 espves Nomi Caraydan Mochaccino Elke Eklöf TSAU         HYL  
  125 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA         HYL  
  126 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  131 shelam Jade Hartwell Bonus Surprise Sanna Hovila ATT         HYL  
  134 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT         HYL  
  135 kääsna Uuno Herttuattaren Don-Juan Heini Mäkelä KSKY         HYL  
  121 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU         POIS  
  133 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK         POIS  
  136 shelam Nalli Mutkis Jare Räppääjä Eva Hillosalo TAMSK         POIS  

Maksi 2, kello 12:30, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 15, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 229 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 36,26 4,61 -15,74 0 -15,74 LUVA
2 242 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 47,45 3,52 -4,55 0 -4,55 LUVA
3 233 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 36,09 4,63 -15,91 5 5  
4 245 borcol Hertta Mcsanikan Enchanting Heart Oona Paltola PORSK 37,88 4,41 -14,12 5 5  
5 228 borcol Windy Wallxera's Abitabove Linda Lammi TAKUT 38,46 4,34 -13,54 5 5  
6 246 x-rotu Reta Reta Anita Viitanen FORPK 45,66 3,66 -6,34 5 5  
7 226 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU 41,82 3,99 -10,18 10 10  
8 232 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 48,18 3,47 -3,82 15 15  
9 244 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 67,90 2,46 15,90 5 20,90  
  224 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  225 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  230 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  234 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT         HYL  
  238 lagrom Ressu Yestas Tristiano Eveliina Hahl SLAGO         HYL  
  247 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  

Mini 2, kello 13:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 9, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen SKPIN 45,18 3,70 -6,82 0 -6,82 LUVA
2 201 x-rotu Risto Risto Vera Hakala ATT 50,44 3,31 -1,56 0 -1,56 LUVA
3 204 pebagv Nappi Newzonen Beata Stella Minna Tuominen TSAU 56,48 2,96 4,48 0 4,48  
4 210 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU 39,25 4,26 -12,75 5 5  
5 115 kääsna Ninja Cheantake My Way Or Highway Marita Yliknuussi SVK 53,05 3,15 1,05 5 6,05  
6 208 shelam Hertta Ronja Pirkko Nieminen MYNSK 54,63 3,06 2,63 20 22,63  
7 206 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast NODO 74,48 2,24 22,48 10 32,48  
  202 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  212 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  
  203 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen TSAU         POIS  

Medi 2, kello 13:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 217 espves Hoppu Veskarin Joven Julio Katja Koskua ATT 38,89 4,29 -13,11 0 -13,11 LUVA
2 223 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK 40,84 4,09 -11,16 0 -11,16 LUVA
3 220 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT 49,51 3,37 -2,49 0 -2,49 SERT
4 129 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 37,26 4,48 -14,74 5 5  
5 218 shelam Nelli Kiss Me Quick Fantazija Anu Järvinen FORPK 51,81 3,22 -0,19 10 10  
  133 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK         HYL  
  136 shelam Nalli Mutkis Jare Räppääjä Eva Hillosalo TAMSK         HYL  
  214 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  215 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU         HYL  
  216 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska KIRSUT         HYL  
  219 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  221 cocspa Ralla Sinnilän Miimii Hanna Hyvärinen TAMSK         HYL  
  222 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT         POIS