Kilpailu 22.5.2016 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 113 jackru Tiltu Pearlfield's Galway Girl Kristina Jokio WALAT 39,96 3,80 -10,04 0 -10,04 LUVA
2 112 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 42,52 3,58 -7,48 0 -7,48 LUVA
3 109 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 52,52 2,89 2,52 0 2,52  
4 118 shelam Ninni Amorousprincess Anu Järvinen FORPK 37,02 4,11 -12,98 5 5  
  108 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA         HYL  
  110 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  111 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  114 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         HYL  
  116 jappys Pyry Donorei Pommi Viritetty Pia Kotro WECA         HYL  
  117 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  

Medi 1, kello 9:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 136 shelam Nalli Mutkis Jare Räppääjä Eva Hillosalo TAMSK 30,40 5,00 -19,60 0 -19,60 SERT
2 121 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU 31,26 4,86 -18,74 0 -18,74 SERT
3 133 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK 36,29 4,19 -13,71 0 -13,71 SERT
4 127 espves Nemi Bonachon Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK 36,53 4,16 -13,47 0 -13,47 LUVA
5 122 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU 37,74 4,03 -12,26 0 -12,26 LUVA
6 128 tiiter Urho Bantam Shepherd's Po Go Pa Mo Heli Keski-Äijö TSAU 52,72 2,88 2,72 0 2,72  
7 135 kääsna Uuno Herttuattaren Don-Juan Heini Mäkelä KSKY 36,58 4,16 -13,42 10 10  
8 123 kääsna Edi Imbrez All Required Ella Sarkula FORPK 58,36 2,61 8,36 10 18,36  
9 130 novnou Vappu Canuck's Midsummer Sunshine Camilla Korte RAUMA 64,00 2,38 14,00 15 29,00  
10 132 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU 71,90 2,11 21,90 10 31,90  
  119 espves Kaya Caraydan Kaya Hanna Nykänen TAMSK         HYL  
  120 espves Nomi Caraydan Mochaccino Elke Eklöf TSAU         HYL  
  131 shelam Jade Hartwell Bonus Surprise Sanna Hovila ATT         HYL  
  134 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT         HYL  

Maksi 1, kello 9:45, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 142 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU 26,51 5,73 -23,49 0 -23,49 LUVA
2 148 parcol Donna Black Quebec's Lady Madonna Linda Virtanen RAUMA 47,37 3,21 -2,63 0 -2,63 LUVA
3 153 bouvie Luna Synovia Minna Tuominen TSAU 48,50 3,13 -1,50 0 -1,50 LUVA
4 139 holpal Taika Kiilankullan Vellamo Anni Petäjoki ATT 35,10 4,33 -14,90 5 5  
5 160 pinser Sara Ference Arabella Eerika Bang TSAU 48,40 3,14 -1,60 5 5  
  137 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT         HYL  
  138 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  140 tsepai Miiru Divoska Z Malého Údolí Tia Lenkkeri ATT         HYL  
  149 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  150 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  151 borcol Ilo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  152 belpam pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6         HYL  
  155 engspa Aapo Rosace's Duke Nukem Anne Ruohola WECA         HYL  
  156 kihnou Unto Juhellus Roller Coaster Jemina Suonpää TSAU         HYL  
  157 mudi Stara Mustapippurin Hullunhauska Anni Petäjoki ATT         HYL  
  158 borcol Raisa Pterodactylus Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  159 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  141 engspa Luna Sweetie-Pie Brown Sugar Joni Kähkönen WECA         POIS  
  147 sakpai Coco Symppis Cokis Susanna Kuisma ATT         POIS  
  154 slapko Jere Ikimuiston Don Huono Petra-Paulina Kahila KISA         POIS  

Mini 2, kello 14:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 115 kääsna Ninja Cheantake My Way Or Highway Marita Yliknuussi SVK 42,80 3,53 -4,20 0 -4,20 LUVA
2 207 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen SKPIN 44,32 3,41 -2,68 5 5  
3 206 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast NODO 55,11 2,74 8,11 0 8,11  
4 202 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 52,02 2,90 5,02 5 10,02  
  201 x-rotu Risto Risto Vera Hakala ATT         HYL  
  208 shelam Hertta Ronja Pirkko Nieminen MYNSK         HYL  
  210 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  212 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  
  200 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU         POIS  
  209 mittel Nala Mintgarden's Torhild Laura Virtanen ATT         POIS  
  211 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU         POIS  

Medi 2, kello 14:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 223 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK 33,30 4,53 -13,70 0 -13,70 LUVA
2 219 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 35,71 4,23 -11,29 0 -11,29 LUVA
  129 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  214 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  215 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU         HYL  
  218 shelam Nelli Kiss Me Quick Fantazija Anu Järvinen FORPK         HYL  
  221 cocspa Ralla Sinnilän Miimii Hanna Hyvärinen TAMSK         HYL  
  220 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         POIS  
  222 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT         POIS  

Maksi 2, kello 14:35, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 18, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 240 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU 44,41 3,40 -2,59 0 -2,59 LUVA
2 238 lagrom Ressu Yestas Tristiano Eveliina Hahl SLAGO 45,94 3,29 -1,06 0 -1,06 LUVA
3 239 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU 31,20 4,84 -15,80 5 5  
4 246 x-rotu Reta Reta Anita Viitanen FORPK 34,09 4,43 -12,91 5 5  
5 227 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 44,18 3,42 -2,82 5 5  
6 247 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU 51,40 2,94 4,40 5 9,40  
7 226 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU 34,84 4,33 -12,16 10 10  
  224 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  225 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  228 borcol Windy Wallxera's Abitabove Linda Lammi TAKUT         HYL  
  235 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT         HYL  
  236 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU         HYL  
  237 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  241 auspai Vappu Attic Angel's Coyote Witch Virpi Ullakonoja ATT         HYL  
  242 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  243 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         HYL  
  244 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  245 borcol Hertta Mcsanikan Enchanting Heart Oona Paltola PORSK         HYL