Kilpailu 21.5.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Medi 3] [Mini 3]

Maksi 3, kello 12:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 53, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 553 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 26,92 5,68 -14,08 0 -14,08  
2 564 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 27,10 5,65 -13,90 0 -13,90  
3 512 borcol Uri Littleland's Uri Geller Sari Vähäniitty JOA 27,96 5,47 -13,04 0 -13,04  
4 514 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 28,18 5,43 -12,82 0 -12,82 SERT-H
5 556 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 28,19 5,43 -12,81 0 -12,81  
6 523 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ 28,54 5,36 -12,46 0 -12,46  
7 562 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW 28,62 5,35 -12,38 0 -12,38  
8 547 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 28,70 5,33 -12,30 0 -12,30  
9 540 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 28,89 5,30 -12,11 0 -12,11  
10 530 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU 29,37 5,21 -11,63 0 -11,63  
11 518 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW 29,46 5,19 -11,54 0 -11,54  
12 536 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 30,30 5,05 -10,70 0 -10,70  
13 542 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT 30,68 4,99 -10,32 0 -10,32  
14 546 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU 30,82 4,96 -10,18 0 -10,18  
15 552 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 30,86 4,96 -10,14 0 -10,14  
16 532 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT 32,72 4,68 -8,28 0 -8,28  
17 566 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta WECA 35,47 4,31 -5,53 0 -5,53  
18 522 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 38,06 4,02 -2,94 0 -2,94  
19 517 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 26,53 5,77 -14,47 5 5  
20 541 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Esa Lehdistö ATT 27,79 5,51 -13,21 5 5  
21 527 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 29,01 5,27 -11,99 5 5  
22 559 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA 29,24 5,23 -11,76 5 5  
23 563 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU 29,32 5,22 -11,68 5 5  
24 537 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 30,14 5,08 -10,86 5 5  
25 519 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA 31,17 4,91 -9,83 5 5  
26 531 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 31,64 4,84 -9,36 5 5  
27 558 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 31,67 4,83 -9,33 5 5  
28 549 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Suvi Reini ATT 33,92 4,51 -7,08 5 5  
29 521 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU 35,76 4,28 -5,24 5 5  
30 504 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM 28,10 5,45 -12,90 10 10  
31 529 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6 31,13 4,91 -9,87 10 10  
32 554 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 34,76 4,40 -6,24 10 10  
  500 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  501 borcol Ava Charmdale Be My Drop Sami Suvanto HAU         HYL  
  502 belpag Teo Willow Creek Unabomber Pauli Hasu ÄETSÄ         HYL  
  503 borcol Jeriko Briskness Jack Daniel's Sabina Lähteenmäki TAMSK         HYL  
  505 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  506 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  508 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  509 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola ATT         HYL  
  513 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  524 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  525 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  526 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  528 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  535 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  538 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma PCTEAM         HYL  
  543 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  545 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  550 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  555 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  557 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  561 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  511 borcol Jippo Pikkupaimenen Ex-Treme Action Minna Räsänen TAMSK         POIS  
  515 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  534 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  560 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  567 borcol Tazma Pikkupaimenen The Next Page Minna Räsänen TAMSK         POIS  

Medi 3, kello 14:50, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 31, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 431 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 30,36 4,71 -6,64 0 -6,64  
2 427 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 40,65 3,52 3,65 0 3,65  
3 435 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU 30,00 4,77 -7,00 5 5  
4 421 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 33,91 4,22 -3,09 5 5  
5 408 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH 34,88 4,10 -2,12 5 5  
6 422 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 37,30 3,83 0,30 5 5,30  
7 423 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 40,04 3,57 3,04 5 8,04  
8 414 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA 45,90 3,12 8,90 10 18,90  
  400 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  401 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  403 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  409 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  410 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  411 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  412 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  415 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  416 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA         HYL  
  418 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  424 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  
  426 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  428 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta HAU         HYL  
  429 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TSAU         HYL  
  430 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  432 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  433 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä I-HAH         HYL  
  434 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  436 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  437 kääsna Svante Svart Fan Eros Elina Honko WECA         HYL  
  439 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  440 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  441 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  404 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         POIS  
  406 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         POIS  
  407 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE         POIS  
  413 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT         POIS  
  420 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         POIS  
  425 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT         POIS  

Mini 3, kello 15:50, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 32, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 339 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS 31,06 4,60 -5,94 0 -5,94  
2 300 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 32,39 4,41 -4,61 0 -4,61  
3 340 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä RAUMA 32,72 4,37 -4,28 0 -4,28  
4 303 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 33,38 4,28 -3,62 0 -3,62  
5 314 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 33,94 4,21 -3,06 0 -3,06  
6 324 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe MYNSK 35,28 4,05 -1,72 0 -1,72  
7 318 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Emilia Välttilä I-HAH 35,67 4,01 -1,33 0 -1,33  
8 306 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 36,94 3,87 -0,06 0 -0,06  
9 338 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 37,28 3,84 0,28 0 0,28  
10 308 jackru Nipsu Yhenjyty Onnuako Miia Kortesluoma KSKY 39,52 3,62 2,52 0 2,52  
11 341 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK 40,71 3,51 3,71 0 3,71  
12 320 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAMSK 32,92 4,34 -4,08 5 5  
13 305 käävil Ulpu Flash Dancer's Athene Johanna Kulmala ÄETSÄ 32,40 4,41 -4,60 10 10  
14 309 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT 49,08 2,91 12,08 0 12,08  
  301 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  302 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  304 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  311 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK         HYL  
  312 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  315 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman ATT         HYL  
  316 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  317 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  319 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  321 käävil Näpsä Sarahill Everlasting Love Justiina Mahlamäki KSKY         HYL  
  322 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  323 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  327 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  328 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  330 käävil Enni Aigerillan Rosanna Kaisa Kujala RAUMA         HYL  
  332 shelam Stella Sleepless Eleventh Hour Miia Kortesluoma KSKY         HYL  
  333 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  334 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  307 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu ACE         POIS  
  335 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         POIS