Kilpailu 21.5.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Medi 3] [Mini 3]

Maksi 3, kello 10:25, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 63, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 560 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 29,62 5,06 -12,38 0 -12,38 borcol rotum. 1
2 518 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW 30,86 4,86 -11,14 0 -11,14 borcol rotum. 2
3 512 borcol Uri Littleland's Uri Geller Sari Vähäniitty JOA 30,97 4,84 -11,03 0 -11,03 borcol rotum. 3
4 538 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma PCTEAM 31,21 4,81 -10,79 0 -10,79 auskel rotum. 1
5 547 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 31,79 4,72 -10,21 0 -10,21  
6 543 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 33,01 4,54 -8,99 0 -8,99 auskel rotum. 2
7 503 borcol Jeriko Briskness Jack Daniel's Sabina Lähteenmäki TAMSK 35,96 4,17 -6,04 0 -6,04  
8 535 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT 38,28 3,92 -3,72 0 -3,72  
9 548 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT 42,79 3,51 0,79 0 0,79  
10 555 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 31,12 4,82 -10,88 5 5  
11 565 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 31,74 4,73 -10,26 5 5  
12 527 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 31,83 4,71 -10,17 5 5  
13 531 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 32,45 4,62 -9,55 5 5  
14 540 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 32,47 4,62 -9,53 5 5  
15 558 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 32,83 4,57 -9,17 5 5  
16 536 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 39,12 3,83 -2,88 5 5  
17 537 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 39,34 3,81 -2,66 5 5  
18 544 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 43,80 3,42 1,80 5 6,80  
19 526 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 29,25 5,13 -12,75 10 10  
20 525 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 36,24 4,14 -5,76 10 10  
21 564 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 37,12 4,04 -4,88 10 10  
22 549 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Suvi Reini ATT 34,54 4,34 -7,46 15 15  
23 542 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT 36,11 4,15 -5,89 15 15  
  500 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  501 borcol Ava Charmdale Be My Drop Sami Suvanto HAU         HYL  
  502 belpag Teo Willow Creek Unabomber Pauli Hasu ÄETSÄ         HYL  
  504 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  505 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  506 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  507 pitcol Iikki Stoorybook's Minerva Mcgonagall Anna-Reetta Kinnunen ATT         HYL  
  508 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  509 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola ATT         HYL  
  510 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  513 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  514 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  516 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  517 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  519 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  520 auskel Lahja Spinifex Lahja Tapio Mäntysalo ATT         HYL  
  523 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ         HYL  
  524 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  528 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  529 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         HYL  
  530 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  532 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT         HYL  
  533 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  539 borcol Dedi Pikkupaimenen Heaven Can Wait Eveliina Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  541 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Esa Lehdistö ATT         HYL  
  545 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  546 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         HYL  
  550 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  551 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  552 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  553 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  554 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  556 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  557 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  559 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  561 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  562 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  563 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         HYL  
  566 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta WECA         HYL  
  570 parcol Urho Topikan De Ville Marianna Vähä-Ettala RAUMA         HYL  
  511 borcol Jippo Pikkupaimenen Ex-Treme Action Minna Räsänen TAMSK         POIS  
  515 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  534 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  567 borcol Tazma Pikkupaimenen The Next Page Minna Räsänen TAMSK         POIS  

Medi 3, kello 17:25, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 37, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 422 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 30,49 5,25 -13,51 0 -13,51  
2 410 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA 32,03 4,99 -11,97 0 -11,97  
3 402 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK 34,84 4,59 -9,16 0 -9,16  
4 420 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU 36,35 4,40 -7,65 0 -7,65  
5 437 kääsna Svante Svart Fan Eros Elina Honko WECA 39,06 4,10 -4,94 0 -4,94  
6 427 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 40,30 3,97 -3,70 0 -3,70  
7 441 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH 32,04 4,99 -11,96 5 5 AK rotumestaruus 1
8 438 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 35,54 4,50 -8,46 5 5  
9 423 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 36,44 4,39 -7,56 5 5  
10 419 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT 36,60 4,37 -7,40 5 5  
11 412 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT 37,54 4,26 -6,46 5 5  
12 426 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA 35,79 4,47 -8,21 10 10  
13 433 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä I-HAH 49,32 3,24 5,32 5 10,32  
14 431 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 55,81 2,87 11,81 0 11,81  
15 405 schape Vitti Puuparran Ruusa Hanna Sori TSAU 52,55 3,05 8,55 10 18,55  
  400 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  401 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  403 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  408 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  409 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  411 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  415 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  416 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA         HYL  
  417 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  418 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  421 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  424 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  
  425 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  428 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta HAU         HYL  
  429 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TSAU         HYL  
  430 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  432 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  434 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  435 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  436 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  439 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  440 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  406 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         POIS  
  407 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE         POIS  

Mini 3, kello 18:25, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 25, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 305 käävil Ulpu Flash Dancer's Athene Johanna Kulmala ÄETSÄ 31,26 5,12 -12,74 0 -12,74  
1 325 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK 31,26 5,12 -12,74 0 -12,74  
3 303 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 33,72 4,74 -10,28 0 -10,28  
4 329 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 35,58 4,50 -8,42 0 -8,42  
5 337 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 37,40 4,28 -6,60 0 -6,60  
6 336 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT 41,95 3,81 -2,05 0 -2,05  
7 308 jackru Nipsu Yhenjyty Onnuako Miia Kortesluoma KSKY 42,36 3,78 -1,64 0 -1,64  
8 339 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS 31,42 5,09 -12,58 5 5  
9 327 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA 39,81 4,02 -4,19 5 5  
10 330 käävil Enni Aigerillan Rosanna Kaisa Kujala RAUMA 45,38 3,53 1,38 5 6,38  
11 322 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT 35,79 4,47 -8,21 10 10  
  302 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  304 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  310 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT         HYL  
  314 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  320 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAMSK         HYL  
  321 käävil Näpsä Sarahill Everlasting Love Justiina Mahlamäki KSKY         HYL  
  323 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  331 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  332 shelam Stella Sleepless Eleventh Hour Miia Kortesluoma KSKY         HYL  
  333 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  334 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  340 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä RAUMA         HYL  
  341 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK         HYL  
  342 shelam Stenley Elbar*s Golden Dominik Dmitri Kargin (EST)         HYL  
  300 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT         POIS  
  301 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         POIS  
  335 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         POIS  
  338 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         POIS