Kilpailu 21.5.2016 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 55, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 553 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 28,97 5,70 -16,03 0 -16,03  
2 512 borcol Uri Littleland's Uri Geller Sari Vähäniitty JOA 29,49 5,59 -15,51 0 -15,51  
3 525 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 30,00 5,50 -15,00 0 -15,00  
4 518 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW 30,67 5,38 -14,33 0 -14,33  
5 560 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 30,71 5,37 -14,29 0 -14,29  
6 562 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW 30,79 5,36 -14,21 0 -14,21  
7 541 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Esa Lehdistö ATT 30,83 5,35 -14,17 0 -14,17  
8 509 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola ATT 30,94 5,33 -14,06 0 -14,06  
9 564 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 31,53 5,23 -13,47 0 -13,47  
10 530 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU 32,82 5,03 -12,18 0 -12,18  
11 537 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 32,84 5,02 -12,16 0 -12,16  
12 552 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 33,34 4,95 -11,66 0 -11,66  
13 558 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 33,58 4,91 -11,42 0 -11,42  
14 536 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 34,96 4,72 -10,04 0 -10,04  
15 503 borcol Jeriko Briskness Jack Daniel's Sabina Lähteenmäki TAMSK 36,03 4,58 -8,97 0 -8,97  
16 502 belpag Teo Willow Creek Unabomber Pauli Hasu ÄETSÄ 38,37 4,30 -6,63 0 -6,63  
17 561 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 30,49 5,41 -14,51 5 5  
18 556 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 30,93 5,34 -14,07 5 5  
19 544 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 40,95 4,03 -4,05 5 5  
20 548 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT 41,10 4,01 -3,90 5 5  
21 539 borcol Dedi Pikkupaimenen Heaven Can Wait Eveliina Mustanoja ÄETSÄ 29,58 5,58 -15,42 10 10  
22 555 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 32,38 5,10 -12,62 15 15  
23 542 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT 37,51 4,40 -7,49 15 15  
24 554 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 42,84 3,85 -2,16 15 15  
  500 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  501 borcol Ava Charmdale Be My Drop Sami Suvanto HAU         HYL  
  504 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  505 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  506 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  507 pitcol Iikki Stoorybook's Minerva Mcgonagall Anna-Reetta Kinnunen ATT         HYL  
  508 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  510 borcol Ralli Rascal Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  513 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  514 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  516 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  519 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  524 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  526 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  528 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  529 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         HYL  
  532 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino ATT         HYL  
  535 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  538 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma PCTEAM         HYL  
  543 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  545 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  546 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         HYL  
  547 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  549 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Suvi Reini ATT         HYL  
  550 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  557 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  559 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  563 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         HYL  
  565 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  566 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta WECA         HYL  
  570 parcol Urho Topikan De Ville Marianna Vähä-Ettala RAUMA         HYL  
  515 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  534 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         POIS  

Mini 3, kello 17:35, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 31, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 325 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK 37,86 4,60 -11,14 0 -11,14  
2 339 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS 38,59 4,51 -10,41 0 -10,41  
3 342 shelam Stenley Elbar*s Golden Dominik Dmitri Kargin (EST) 39,21 4,44 -9,79 0 -9,79  
4 340 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä RAUMA 39,37 4,42 -9,63 0 -9,63  
5 303 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 39,90 4,36 -9,10 0 -9,10  
6 337 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 41,07 4,24 -7,93 0 -7,93  
7 300 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 40,47 4,30 -8,53 5 5  
8 321 käävil Näpsä Sarahill Everlasting Love Justiina Mahlamäki KSKY 52,44 3,32 3,44 5 8,44  
9 308 jackru Nipsu Yhenjyty Onnuako Miia Kortesluoma KSKY 55,85 3,12 6,85 5 11,85  
10 306 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 44,77 3,89 -4,23 15 15  
11 341 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK 60,25 2,89 11,25 5 16,25  
12 330 käävil Enni Aigerillan Rosanna Kaisa Kujala RAUMA 55,75 3,12 6,75 10 16,75  
  301 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  302 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  304 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  305 käävil Ulpu Flash Dancer's Athene Johanna Kulmala ÄETSÄ         HYL  
  310 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT         HYL  
  314 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  320 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAMSK         HYL  
  322 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  323 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  324 borter Elli Junipermoor's Mignotte Bound Päivi Vihe MYNSK         HYL  
  326 borter Tamara Little Duck's Yoko Virpi Ullakonoja ATT         HYL  
  327 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  329 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  331 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  332 shelam Stella Sleepless Eleventh Hour Miia Kortesluoma KSKY         HYL  
  333 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  334 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  336 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         HYL  
  338 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  307 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu ACE         POIS  
  335 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         POIS  

Medi 3, kello 18:35, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 31, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 420 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU 43,89 3,96 -5,11 0 -5,11 SERT-A
2 400 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 45,08 3,86 -3,92 0 -3,92  
3 439 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 47,59 3,66 -1,41 0 -1,41  
4 426 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA 38,02 4,58 -10,98 5 5  
5 410 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA 41,00 4,24 -8,00 5 5  
6 429 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TSAU 41,34 4,21 -7,66 5 5  
7 405 schape Vitti Puuparran Ruusa Hanna Sori TSAU 55,38 3,14 6,38 5 11,38  
8 422 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 43,52 4,00 -5,48 15 15  
  401 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  402 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK         HYL  
  403 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  408 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  409 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  417 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  421 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  423 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  424 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  
  425 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  427 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  428 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta HAU         HYL  
  430 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  431 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  432 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  433 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä I-HAH         HYL  
  434 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  435 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  436 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  437 kääsna Svante Svart Fan Eros Elina Honko WECA         HYL  
  438 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK         HYL  
  440 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  441 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  404 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         POIS  
  406 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         POIS  
  407 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE         POIS