Kilpailu 1.5.2016 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 11:40, tuomari Timo Teileri, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 140 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT 38,73 3,43 -9,27 5 5  
2 147 holpal Taika Kiilankullan Vellamo Anni Petäjoki ATT 45,04 2,95 -2,96 5 5  
3 144 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT 33,16 4,01 -14,84 10 10  
4 136 belpag Hanni Marmara Ukulele Cecilia Jungarå KKK 41,62 3,20 -6,38 10 10  
  133 mudi Stara Mustapippurin Hullunhauska Anni Petäjoki ATT         HYL  
  134 borcol Pingu Something Like Extreme Speed Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  137 lyhcol Ruuu Allegory Belphoebe Heidi Viitaniemi ATT         HYL  
  142 auspai Pontus Apbeat Legolas Veera Sipilä SCKCS         HYL  
  148 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  149 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  146 lagrom Ressu Yestas Tristiano Eveliina Hahl SLAGO         POIS siirto 2.lk

Mini 1, kello 12:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 106 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU 30,62 4,34 -17,38 0 -17,38 SERT
2 100 schipp Mila Bilgepump's Marmoset Pia Rämö TSKK 40,53 3,28 -7,47 0 -7,47 SERT
3 102 jackru Nero Dizeros Master Mind Mirka Pekkalainen ATT 39,72 3,35 -8,28 5 5  
4 101 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA 47,55 2,80 -0,45 5 5  
5 112 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 37,05 3,59 -10,95 10 10  
6 111 schipp Luna Bilgepump's Noelle Nina Rämö TSKK 42,99 3,09 -5,01 10 10  
7 104 lanhee Onni Bonnemin's Aslan Pia Kankare FORPK 52,40 2,54 4,40 15 19,40  
  103 engkte Maddy Stonemeadow´s Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  110 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL  
  113 shelam Ninni Amorousprincess Anu Järvinen FORPK         HYL  
  114 kääsna Ninja Cheantake My Way Or Highway Marita Yliknuussi SVK         POIS  
  116 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen SKPIN         POIS Siirto 2.lk

Medi 1, kello 12:20, tuomari Timo Teileri, koirakoita 7, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 131 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI 30,62 4,34 -17,38 5 5  
2 160 kääsna Amos Willy Lee Pepper Love Affair Maarit Huhti ATT 40,38 3,29 -7,62 5 5  
3 122 slapko Nila Lapinpeikon Pikkulikka Katja Kastman ATT 42,43 3,13 -5,57 5 5  
4 124 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU 50,60 2,63 2,60 5 7,60  
  120 engkte Vertti Stonemeadow´s Amandus Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  126 tiiter Urho Bantam Shepherd's Po Go Pa Mo Heli Keski-Äijö TSAU         HYL  
  127 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  129 kääsna Edi Imbrez All Required Ella Sarkula FORPK         POIS  

Maksi 2, kello 14:45, tuomari Timo Teileri, koirakoita 13, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 232 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA 33,99 4,32 -12,01 0 -12,01 LUVA
2 231 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 38,55 3,81 -7,45 0 -7,45 LUVA
3 220 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU 39,11 3,76 -6,89 5 5  
4 221 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU 35,12 4,19 -10,88 10 10  
  223 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  224 walspa Cosmo Cosmo Marika Sukeva WECA         HYL  
  227 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Tammisto TAMSK         HYL  
  228 belpat Vili Kuunsirpin You Wish Matti Lampinen KOTKA         HYL  
  229 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  230 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  235 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  233 borcol Mojje Mojje Marie Bertell ÅBSK            
  234 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen PORSK         POIS  
  236 belpam Riko No-How Eye Of The Tiger Liisa Elo TVA            

Mini 2, kello 15:10, tuomari Timo Teileri, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU 34,28 4,29 -11,72 0 -11,72 SERT
2 207 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT 45,15 3,26 -0,85 0 -0,85  
3 209 cavspa Lordi Oak*s Limousin Veera Sipilä SCKCS 47,08 3,12 1,08 0 1,08  
  201 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  200 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU         POIS  
  203 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         POIS Siirto 3.lk
  210 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU         POIS  
  211 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         POIS  

Medi 2, kello 15:10, tuomari Timo Teileri, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 pumi Paavo Napos Pásztor Päivi Kurman HANKO 36,36 4,04 -9,64 10 10  
  216 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  217 cocspa Donna Raccoon`s Hot Kiss Mia Karlsson TSAU         HYL  
  218 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  215 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         POIS Siirto 3.lk