Kilpailu 1.5.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:35, tuomari Eija Berglund, koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 kleins Mimmi Gyanta's Edge Of Sanity Juulia Savolainen ATT 39,63 3,77 -8,37 0 -8,37 LUVA
2 112 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 48,86 3,06 0,86 10 10,86  
  104 lanhee Onni Bonnemin's Aslan Pia Kankare FORPK         HYL  
  105 parson Hyrrä Pitmywits Let It Spin Tiina Jaakkola ATT         HYL  
  106 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  107 gribru Igor Mustamimmin Igor Merja Tapola LSKK         HYL  
  108 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  110 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL  
  117 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen KISA         HYL  
  115 käävil Sulo Trucker´s Sweet Hitchhiker Maria Iinatti ATT         POIS  

Medi 1, kello 11:55, tuomari Eija Berglund, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 128 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT 34,25 4,36 -13,75 0 -13,75 SERT
2 126 tiiter Urho Bantam Shepherd's Po Go Pa Mo Heli Keski-Äijö TSAU 49,58 3,01 1,58 0 1,58  
  118 pumi Uffe Napos Udvarlo Martin Kurman HANKO         HYL  
  121 pumi Szuka Napos Topàz Noora-Stiina Kekki RAUMA         HYL  
  123 stbter Tara Noble Ally No Doubt Suvi Pulliainen ATT         HYL  
  124 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU         HYL  
  127 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  160 kääsna Amos Willy Lee Pepper Love Affair Maarit Huhti ATT         HYL  
  129 kääsna Edi Imbrez All Required Ella Sarkula FORPK         POIS  

Maksi 1, kello 12:15, tuomari Eija Berglund, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 136 belpag Hanni Marmara Ukulele Cecilia Jungarå KKK 35,58 4,20 -12,42 0 -12,42 SERT
2 142 auspai Pontus Apbeat Legolas Veera Sipilä SCKCS 43,87 3,40 -4,13 0 -4,13 LUVA
3 149 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Karoliina Nyyssönen KAT 36,79 4,06 -11,21 5 5  
4 141 belpag Yxi Je M' Appelle Yxi Pia Rämö TSKK 40,73 3,67 -7,27 5 5  
  132 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         HYL  
  134 borcol Pingu Something Like Extreme Speed Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  137 lyhcol Ruuu Allegory Belphoebe Heidi Viitaniemi ATT         HYL  
  138 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL  
  140 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT         HYL  
  148 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  139 novnou Ruuti Jadored´s Beauty Bean Sari Talvenheimo AN         POIS  

Mini 2, kello 13:15, tuomari Eija Berglund, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 203 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 38,50 3,82 -6,50 0 -6,50 LUVA
2 205 x-rotu Robin Robin Jenni Tiihonen YLÖKK 39,90 3,68 -5,10 0 -5,10  
3 204 kääsna Mister Hosszúbereki-Császár Iron Man Nelli Hyvärinen ATT 43,23 3,40 -1,77 0 -1,77  
4 209 cavspa Lordi Oak*s Limousin Veera Sipilä SCKCS 52,82 2,78 7,82 10 17,82  
  202 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  206 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen TSAU         HYL  
  208 schipp Flash Flash-Fandal Des Chevaloupsgreg Nina Rämö TSKK         HYL  
  211 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  

Medi 2, kello 13:15, tuomari Eija Berglund, koirakoita 5, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  119 pumi Paavo Napos Pásztor Päivi Kurman HANKO         HYL  
  213 shelam Nelli Kiss Me Quick Fantazija Anu Järvinen FORPK         HYL  
  214 kääsna Frodo Peacemaker's Frosted Frodo Nelli Hyvärinen ATT         HYL  
  215 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  218 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  212 espves Hoppu Veskarin Joven Julio Katja Koskua ATT         POIS  

Maksi 2, kello 13:45, tuomari Eija Berglund, koirakoita 10, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 220 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU 35,48 4,14 -9,52 0 -9,52 LUVA
2 237 auspai Vappu Attic Angel's Coyote Witch Virpi Ullakonoja ATT 43,92 3,35 -1,08 5 5  
3 224 walspa Cosmo Cosmo Marika Sukeva WECA 50,32 2,92 5,32 0 5,32  
4 229 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK 33,06 4,45 -11,94 10 10  
5 223 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU 37,34 3,94 -7,66 10 10  
6 235 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 55,72 2,64 10,72 15 25,72  
  221 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  225 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU         HYL  
  226 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  227 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Tammisto TAMSK         HYL  
  219 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         POIS  
  228 belpat Vili Kuunsirpin You Wish Matti Lampinen KOTKA         POIS  
  233 borcol Mojje Mojje Marie Bertell ÅBSK         POIS  
  234 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen PORSK         POIS