Kilpailu 1.5.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 13, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 146 lagrom Ressu Yestas Tristiano Eveliina Hahl SLAGO 39,62 3,66 -14,38 0 -14,38 SERT
2 136 belpag Hanni Marmara Ukulele Cecilia Jungarå KKK 40,09 3,62 -13,91 0 -13,91 LUVA
3 149 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Karoliina Nyyssönen KAT 30,62 4,74 -23,38 5 5  
4 133 mudi Stara Mustapippurin Hullunhauska Anni Petäjoki ATT 33,14 4,38 -20,86 5 5  
5 137 lyhcol Ruuu Allegory Belphoebe Heidi Viitaniemi ATT 41,41 3,50 -12,59 10 10  
6 147 holpal Taika Kiilankullan Vellamo Anni Petäjoki ATT 57,10 2,54 3,10 10 13,10  
7 148 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU 38,39 3,78 -15,61 15 15  
8 142 auspai Pontus Apbeat Legolas Veera Sipilä SCKCS 47,71 3,04 -6,29 15 15  
9 139 novnou Ruuti Jadored´s Beauty Bean Sari Talvenheimo AN 62,53 2,32 8,53 10 18,53  
  134 borcol Pingu Something Like Extreme Speed Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  135 holpal Wimma Kare-saran Ai´mää Vai Taina Korhonen TSAU         HYL  
  141 belpag Yxi Je M' Appelle Yxi Pia Rämö TSKK         HYL  
  145 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT         HYL  
  143 belpag Buntta Bilgebump's Acer Henrik Ragnell ATT         POIS  

Mini 1, kello 10:25, tuomari Timo Teileri, koirakoita 10, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 schipp Mila Bilgepump's Marmoset Pia Rämö TSKK 41,89 3,46 -12,11 0 -12,11 LUVA
2 110 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH 42,62 3,40 -11,38 0 -11,38 LUVA
3 108 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT 32,84 4,41 -21,16 5 5  
4 112 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 39,91 3,63 -14,09 5 5  
5 102 jackru Nero Dizeros Master Mind Mirka Pekkalainen ATT 46,56 3,11 -7,44 10 10  
6 101 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA 52,83 2,74 -1,17 10 10  
7 103 engkte Maddy Stonemeadow´s Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU 54,03 2,68 0,03 10 10,03  
  109 kleins Mimmi Gyanta's Edge Of Sanity Juulia Savolainen ATT         HYL  
  111 schipp Luna Bilgepump's Noelle Nina Rämö TSKK         HYL  
  113 shelam Ninni Amorousprincess Anu Järvinen FORPK         HYL  
  114 kääsna Ninja Cheantake My Way Or Highway Marita Yliknuussi SVK         POIS  
  115 käävil Sulo Trucker´s Sweet Hitchhiker Maria Iinatti ATT         POIS  

Medi 1, kello 10:50, tuomari Timo Teileri, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 128 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT 37,97 3,82 -16,03 0 -16,03 LUVA
2 125 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen TASSU 39,56 3,66 -14,44 0 -14,44 LUVA
3 131 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI 33,95 4,27 -20,05 5 5  
  118 pumi Uffe Napos Udvarlo Martin Kurman HANKO         HYL  
  120 engkte Vertti Stonemeadow´s Amandus Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  124 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU         HYL  
  126 tiiter Urho Bantam Shepherd's Po Go Pa Mo Heli Keski-Äijö TSAU         HYL  
  127 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  130 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT         HYL  
  129 kääsna Edi Imbrez All Required Ella Sarkula FORPK         POIS  

Maksi 2, kello 13:20, tuomari Timo Teileri, koirakoita 12, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 236 belpam Riko No-How Eye Of The Tiger Liisa Elo TVA 36,50 4,24 -11,50 0 -11,50 SERT
2 235 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 48,03 3,22 0,03 0 0,03  
3 224 walspa Cosmo Cosmo Marika Sukeva WECA 51,79 2,98 3,79 0 3,79  
4 229 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK 31,73 4,87 -16,27 5 5  
5 228 belpat Vili Kuunsirpin You Wish Matti Lampinen KOTKA 34,32 4,51 -13,68 5 5  
  220 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  222 shelam Ykä Svarzekoks Kind Of K 9 Heli Kalves YLÖKK         HYL  
  225 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU         HYL  
  226 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  227 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Tammisto TAMSK         HYL  
  230 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  232 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  233 borcol Mojje Mojje Marie Bertell ÅBSK         POIS  
  234 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen PORSK         POIS  

Mini 2, kello 13:40, tuomari Timo Teileri, koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 203 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 37,49 4,11 -10,51 0 -10,51 SERT
2 205 x-rotu Robin Robin Jenni Tiihonen YLÖKK 45,70 3,37 -2,30 0 -2,30 LUVA
3 206 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen TSAU 35,59 4,33 -12,41 5 5  
4 208 schipp Flash Flash-Fandal Des Chevaloupsgreg Nina Rämö TSKK 44,68 3,45 -3,32 5 5  
5 209 cavspa Lordi Oak*s Limousin Veera Sipilä SCKCS 46,05 3,34 -1,95 5 5  
  106 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  201 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  202 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  207 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         HYL  
  116 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen SKPIN         POIS siirto 2.lk

Medi 2, kello 13:40, tuomari Timo Teileri, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 pumi Paavo Napos Pásztor Päivi Kurman HANKO 35,08 4,41 -12,92 0 -12,92 LUVA
2 215 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU 38,67 4,00 -9,33 0 -9,33 LUVA
3 218 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 40,39 3,83 -7,61 0 -7,61  
4 213 shelam Nelli Kiss Me Quick Fantazija Anu Järvinen FORPK 42,99 3,60 -5,01 0 -5,01  
5 214 kääsna Frodo Peacemaker's Frosted Frodo Nelli Hyvärinen ATT 46,97 3,29 -1,03 5 5  
6 216 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI 36,25 4,26 -11,75 20 20  
  212 espves Hoppu Veskarin Joven Julio Katja Koskua ATT         POIS