Kilpailu 1.5.2016 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:05, tuomari Eija Berglund, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 116 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen SKPIN 37,64 3,72 -8,36 0 -8,36 SERT
2 112 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 41,93 3,34 -4,07 5 5  
3 100 schipp Mila Bilgepump's Marmoset Pia Rämö TSKK 45,24 3,10 -0,76 5 5  
  108 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  110 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL  
  111 schipp Luna Bilgepump's Noelle Nina Rämö TSKK         HYL  
  113 shelam Ninni Amorousprincess Anu Järvinen FORPK         HYL  
  117 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen KISA         HYL  
  114 kääsna Ninja Cheantake My Way Or Highway Marita Yliknuussi SVK         POIS  
  115 käävil Sulo Trucker´s Sweet Hitchhiker Maria Iinatti ATT         POIS  

Medi 1, kello 10:20, tuomari Eija Berglund, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 130 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT 40,95 3,42 -5,05 10 10  
2 128 novnou Tessa Ainstainin Bufferi Täynnä Tuija Vilppola ATT 42,53 3,29 -3,47 10 10  
  125 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen TASSU         HYL  
  126 tiiter Urho Bantam Shepherd's Po Go Pa Mo Heli Keski-Äijö TSAU         HYL  
  127 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  131 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  129 kääsna Edi Imbrez All Required Ella Sarkula FORPK         POIS  

Maksi 1, kello 10:35, tuomari Eija Berglund, koirakoita 12, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 149 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Karoliina Nyyssönen KAT 29,59 4,73 -16,41 0 -16,41 LUVA
2 135 holpal Wimma Kare-saran Ai´mää Vai Taina Korhonen TSAU 37,96 3,69 -8,04 0 -8,04 LUVA
3 145 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto ATT 37,83 3,70 -8,17 5 5  
4 137 lyhcol Ruuu Allegory Belphoebe Heidi Viitaniemi ATT 46,38 3,02 0,38 5 5,38  
5 133 mudi Stara Mustapippurin Hullunhauska Anni Petäjoki ATT 39,72 3,53 -6,28 10 10  
6 147 holpal Taika Kiilankullan Vellamo Anni Petäjoki ATT 48,81 2,87 2,81 15 17,81  
  132 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         HYL  
  134 borcol Pingu Something Like Extreme Speed Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  141 belpag Yxi Je M' Appelle Yxi Pia Rämö TSKK         HYL  
  142 auspai Pontus Apbeat Legolas Veera Sipilä SCKCS         HYL  
  144 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  148 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  143 belpag Buntta Bilgebump's Acer Henrik Ragnell ATT         POIS  

Mini 2, kello 14:40, tuomari Eija Berglund, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 209 cavspa Lordi Oak*s Limousin Veera Sipilä SCKCS 56,52 3,01 6,52 0 6,52  
2 205 x-rotu Robin Robin Jenni Tiihonen YLÖKK 56,88 2,99 6,88 5 11,88  
  106 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  201 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  202 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  204 kääsna Mister Hosszúbereki-Császár Iron Man Nelli Hyvärinen ATT         HYL  
  206 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen TSAU         HYL  
  207 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         HYL  
  208 schipp Flash Flash-Fandal Des Chevaloupsgreg Nina Rämö TSKK         HYL  
  200 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU         POIS  
  203 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         POIS siirto 3. lk
  210 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU         POIS  

Medi 2, kello 14:40, tuomari Eija Berglund, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 215 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU 43,78 3,88 -6,22 0 -6,22 SERT
2 218 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 44,33 3,84 -5,67 0 -5,67  
3 217 cocspa Donna Raccoon`s Hot Kiss Mia Karlsson TSAU 54,78 3,10 4,78 0 4,78  
  216 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  

Maksi 2, kello 15:50, tuomari Eija Berglund, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 232 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA 42,70 3,98 -7,30 0 -7,30 SERT
2 222 shelam Ykä Svarzekoks Kind Of K 9 Heli Kalves YLÖKK 45,90 3,70 -4,10 5 5  
3 237 auspai Vappu Attic Angel's Coyote Witch Virpi Ullakonoja ATT 51,93 3,27 1,93 5 6,93  
  220 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  221 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  223 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  227 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Tammisto TAMSK         HYL  
  228 belpat Vili Kuunsirpin You Wish Matti Lampinen KOTKA         HYL  
  229 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  230 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  231 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  235 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  146 lagrom Ressu Yestas Tristiano Eveliina Hahl SLAGO         POIS Siirto 2 lk
  219 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         POIS  
  233 borcol Mojje Mojje Marie Bertell ÅBSK         POIS  
  234 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen PORSK         POIS  
  236 belpam Riko No-How Eye Of The Tiger Liisa Elo TVA         POIS