Kilpailu 30.4.2016 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 11:25, tuomari Timo Teileri, koirakoita 29, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 335 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 32,90 4,71 -11,10 0 -11,10  
2 304 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 33,40 4,64 -10,60 0 -10,60  
3 327 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 33,49 4,63 -10,51 0 -10,51  
4 313 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen SWAU 34,79 4,45 -9,21 0 -9,21  
5 325 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 35,15 4,41 -8,85 0 -8,85  
6 336 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY 35,48 4,37 -8,52 0 -8,52  
7 328 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 35,72 4,34 -8,28 0 -8,28  
8 318 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 35,83 4,33 -8,17 0 -8,17  
9 321 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 37,20 4,17 -6,80 0 -6,80  
10 330 parson Tyyne Mahottoman Peloton Pulmu Laura Pälä ÄETSÄ 38,85 3,99 -5,15 0 -5,15  
11 324 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA 41,02 3,78 -2,98 0 -2,98  
12 323 koohon Bitti Wishdecoy Phantom Nicole Petteri Kerminen ATT 41,57 3,73 -2,43 0 -2,43  
13 305 kääpin Penni Humblepup Goldie Henna Pöysti WECA 42,60 3,64 -1,40 0 -1,40  
14 314 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 44,96 3,45 0,96 0 0,96  
15 319 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 34,66 4,47 -9,34 5 5  
16 310 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Ilari Heikkinen VEIKK 36,33 4,27 -7,67 5 5  
17 332 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 34,63 4,48 -9,37 15 15  
  303 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD         HYL  
  308 bichav Leo Suzuida's Milo's Mascot Senni Aaltonen KKK         HYL  
  309 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU         HYL  
  312 schipp Aappa Bilgepump's Ginnie Pia Rämö TSKK         HYL  
  315 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  316 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu ACE         HYL  
  317 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  322 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  326 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  329 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  331 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  333 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  

Medi 3, kello 12:20, tuomari Timo Teileri, koirakoita 28, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 437 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU 32,09 4,83 -11,91 0 -11,91  
2 435 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 35,10 4,42 -8,90 0 -8,90  
3 416 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 35,16 4,41 -8,84 0 -8,84  
4 442 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 35,51 4,36 -8,49 0 -8,49  
5 432 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 36,16 4,29 -7,84 0 -7,84  
6 418 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 36,92 4,20 -7,08 0 -7,08  
7 428 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 38,45 4,03 -5,55 0 -5,55  
8 433 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 42,27 3,67 -1,73 0 -1,73  
9 439 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 45,25 3,42 1,25 0 1,25  
10 420 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 47,67 3,25 3,67 0 3,67  
11 406 espves Åsa Tulimaan Onerva Emma Velling ATT 35,88 4,32 -8,12 5 5  
12 436 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 40,92 3,79 -3,08 5 5  
13 421 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU 41,61 3,72 -2,39 5 5  
14 422 kromfo Rauha Raasillan Carpe Diem Jani Kantola TORKK 47,78 3,24 3,78 5 8,78  
15 417 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 52,66 2,94 8,66 5 13,66  
16 412 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA 52,44 2,96 8,44 10 18,44  
  407 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  414 kesvil Melba Caneris Greyrose Melina Suves SVK         HYL  
  415 shelam Pampula Bumtsi Bum Trick Or Treat Marko Mäkelä PCTEAM         HYL  
  423 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  425 kesvil Sändi Hamidullan Marie Johanna Suuronen ATT         HYL  
  426 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  427 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  429 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  431 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  434 schape Tesla Flying Duster's Time Bomb Riina Pullinen WECA         HYL  
  440 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE         HYL  
  441 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  404 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Tuomas Oksanen TSAU         POIS  
  410 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         POIS  
  419 koohon Dave Chirpy Superhero Petri Tamminen TAMSK         POIS  

Maksi 3, kello 13:30, tuomari Timo Teileri, koirakoita 42, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 546 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU 31,21 4,97 -12,79 0 -12,79  
2 549 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 32,50 4,77 -11,50 0 -11,50  
3 525 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW 33,34 4,65 -10,66 0 -10,66 SERT-A
4 538 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 33,88 4,57 -10,12 0 -10,12  
5 536 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 34,10 4,55 -9,90 0 -9,90  
6 520 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 34,25 4,53 -9,75 0 -9,75  
7 515 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT 42,81 3,62 -1,19 0 -1,19  
8 533 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 31,38 4,94 -12,62 5 5  
9 552 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU 33,91 4,57 -10,09 5 5  
10 527 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 35,44 4,37 -8,56 5 5  
11 509 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT 40,63 3,82 -3,37 5 5  
12 513 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 42,67 3,63 -1,33 5 5  
13 542 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 38,04 4,07 -5,96 10 10  
14 521 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ 48,07 3,22 4,07 15 19,07  
  500 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD         HYL  
  501 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  502 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  503 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  505 borcol Taavi Despina Gard Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  506 labnou Ninja Helkyn Talvikki Sari Hammar ATT         HYL  
  507 belpag Teo Willow Creek Unabomber Pauli Hasu ÄETSÄ         HYL  
  508 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU         HYL  
  511 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  512 borcol Lumi Something Like Against All Odds Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  514 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  516 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  517 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK         HYL  
  519 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  522 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Suvi Reini ATT         HYL  
  523 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  524 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  528 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  529 borcol Dedi Pikkupaimenen Heaven Can Wait Eveliina Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  532 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  534 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  539 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  540 auspai Sara Attic Angel's Coyote She-Ra Irene Erling ATD         HYL  
  543 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU         HYL  
  544 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki WECA         HYL  
  545 borcol Hertz Eyewitness Soulmate Jenni Leino LAW         HYL  
  547 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT         HYL  
  551 borcol Pirkko Velociraptor Tuomas Oksanen TSAU         HYL  
  510 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         POIS