Kilpailu 30.4.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Medi 3] [Mini 3] [Maksi 3]

Medi 3, kello 11:15, tuomari Eija Berglund, koirakoita 33, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 422 kromfo Rauha Raasillan Carpe Diem Jani Kantola TORKK 34,30 5,13 -14,70 0 -14,70  
2 415 shelam Pampula Bumtsi Bum Trick Or Treat Marko Mäkelä PCTEAM 36,28 4,85 -12,72 0 -12,72 SERT-H
3 442 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 36,29 4,85 -12,71 0 -12,71  
4 425 kesvil Sändi Hamidullan Marie Johanna Suuronen ATT 43,30 4,07 -5,70 0 -5,70  
5 417 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 47,03 3,74 -1,97 0 -1,97  
6 416 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 36,04 4,88 -12,96 5 5  
7 427 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 40,95 4,30 -8,05 5 5  
8 428 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 41,56 4,24 -7,44 5 5  
9 407 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK 42,57 4,13 -6,43 5 5  
10 412 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA 46,74 3,77 -2,26 5 5  
11 418 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 47,32 3,72 -1,68 10 10  
12 420 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 55,44 3,17 6,44 10 16,44  
  401 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS         HYL  
  405 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  406 espves Åsa Tulimaan Onerva Emma Velling ATT         HYL  
  411 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  413 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT         HYL  
  414 kesvil Melba Caneris Greyrose Melina Suves SVK         HYL  
  421 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  423 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  424 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  426 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  429 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  431 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  432 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  433 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         HYL  
  434 schape Tesla Flying Duster's Time Bomb Riina Pullinen WECA         HYL  
  435 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  436 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  437 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  439 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  440 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE         HYL  
  441 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  402 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki KIRSUT         POIS  
  403 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm ATT         POIS  
  404 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Tuomas Oksanen TSAU         POIS  
  408 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         POIS  
  410 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         POIS  
  419 koohon Dave Chirpy Superhero Petri Tamminen TAMSK         POIS  

Mini 3, kello 12:10, tuomari Eija Berglund, koirakoita 30, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 319 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 34,01 5,18 -14,99 0 -14,99  
2 318 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 36,40 4,84 -12,60 0 -12,60 SERT-H
3 322 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 37,68 4,67 -11,32 0 -11,32  
4 306 käävil Kiiru Inwhite Hasty Impression Anne Teileri VAS 37,96 4,64 -11,04 0 -11,04  
5 328 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 38 4,63 -11,00 0 -11,00  
6 321 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 41,56 4,24 -7,44 0 -7,44  
7 324 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA 42,26 4,16 -6,74 0 -6,74  
8 323 koohon Bitti Wishdecoy Phantom Nicole Petteri Kerminen ATT 43,60 4,04 -5,40 0 -5,40  
9 333 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 45,40 3,88 -3,60 0 -3,60  
10 310 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Ilari Heikkinen VEIKK 36,70 4,80 -12,30 5 5  
11 309 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 45,37 3,88 -3,63 5 5  
12 312 schipp Aappa Bilgepump's Ginnie Pia Rämö TSKK 51,68 3,41 2,68 5 7,68  
13 314 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 54,37 3,24 5,37 5 10,37  
  301 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT         HYL  
  302 parson Enni Scotstyles Super Chili Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  307 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  311 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  313 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen SWAU         HYL  
  315 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  316 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu ACE         HYL  
  317 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  325 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  327 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         HYL  
  329 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  330 parson Tyyne Mahottoman Peloton Pulmu Laura Pälä ÄETSÄ         HYL  
  331 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  332 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  335 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  336 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  337 kääpin Pitsi A'dreams Black Katinka Henna Pöysti WECA         HYL  
  320 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         POIS  

Maksi 3, kello 14:30, tuomari Eija Berglund, koirakoita 46, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 544 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki WECA 39,87 4,41 -9,13 0 -9,13 SERT-H
2 513 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 42,24 4,17 -6,76 0 -6,76  
3 546 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU 34,64 5,08 -14,36 5 5  
4 529 borcol Dedi Pikkupaimenen Heaven Can Wait Eveliina Mustanoja ÄETSÄ 35,68 4,93 -13,32 5 5  
5 530 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT 41,14 4,28 -7,86 5 5  
6 548 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 43,09 4,08 -5,91 5 5  
7 533 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 33,61 5,24 -15,39 10 10  
8 519 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 38,78 4,54 -10,22 10 10  
9 543 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 46,38 3,80 -2,62 10 10  
10 545 borcol Hertz Eyewitness Soulmate Jenni Leino LAW 39,84 4,42 -9,16 15 15  
  500 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD         HYL  
  501 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  502 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  503 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  505 borcol Taavi Despina Gard Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  506 labnou Ninja Helkyn Talvikki Sari Hammar ATT         HYL  
  507 belpag Teo Willow Creek Unabomber Pauli Hasu ÄETSÄ         HYL  
  508 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU         HYL  
  509 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  511 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  512 borcol Lumi Something Like Against All Odds Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  514 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  515 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT         HYL  
  516 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  517 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK         HYL  
  518 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  520 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  521 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ         HYL  
  522 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Suvi Reini ATT         HYL  
  523 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  524 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  525 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW         HYL  
  527 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  528 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  532 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  534 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  535 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  536 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  537 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ         HYL  
  538 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  541 borcol Urho Päkäpaimenen Luojan Lykky Jussi Hintikka TAMSK         HYL  
  542 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW         HYL  
  547 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT         HYL  
  549 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  550 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         HYL  
  552 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU         HYL  
  510 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         POIS