Kilpailu 30.4.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Medi 3] [Mini 3] [Maksi 3]

Medi 3, kello 9:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 29, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 416 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 35,31 4,96 -14,69 0 -14,69  
2 411 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 36,95 4,74 -13,05 0 -13,05  
3 426 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 38,00 4,61 -12,00 0 -12,00  
4 415 shelam Pampula Bumtsi Bum Trick Or Treat Marko Mäkelä PCTEAM 38,11 4,59 -11,89 0 -11,89  
5 422 kromfo Rauha Raasillan Carpe Diem Jani Kantola TORKK 38,63 4,53 -11,37 0 -11,37  
6 428 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 38,82 4,51 -11,18 0 -11,18  
7 439 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 48,63 3,60 -1,37 0 -1,37  
8 431 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA 36,31 4,82 -13,69 5 5  
9 413 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 36,36 4,81 -13,64 5 5  
10 400 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 37,20 4,70 -12,80 5 5  
11 429 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH 49,94 3,50 -0,06 5 5  
12 420 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 51,75 3,38 1,75 5 6,75  
13 434 schape Tesla Flying Duster's Time Bomb Riina Pullinen WECA 52,92 3,31 2,92 5 7,92  
14 418 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 46,56 3,76 -3,44 10 10  
15 417 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 59,42 2,94 9,42 10 19,42  
16 421 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU 45,26 3,87 -4,74 20 20  
  405 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  406 espves Åsa Tulimaan Onerva Emma Velling ATT         HYL  
  407 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  423 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  424 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  425 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  430 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK         HYL  
  436 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  437 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  438 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  440 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE         HYL  
  441 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  442 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  402 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki KIRSUT         POIS  
  404 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Tuomas Oksanen TSAU         POIS  
  408 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         POIS  
  410 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         POIS  
  419 koohon Dave Chirpy Superhero Petri Tamminen TAMSK         POIS  
  432 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         POIS  

Mini 3, kello 10:05, tuomari Timo Teileri, koirakoita 26, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 317 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 36,14 4,84 -13,86 0 -13,86  
2 322 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 36,83 4,75 -13,17 0 -13,17  
3 318 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 37,61 4,65 -12,39 0 -12,39  
4 303 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 39,18 4,47 -10,82 0 -10,82  
5 321 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 40,53 4,32 -9,47 0 -9,47  
6 302 parson Enni Scotstyles Super Chili Hanna Häkkinen ATT 38,43 4,55 -11,57 5 5  
7 307 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 40,91 4,28 -9,09 5 5  
8 309 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU 41,52 4,22 -8,48 5 5  
9 327 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Antti Huotari PIRKU 42,41 4,13 -7,59 5 5  
10 323 koohon Bitti Wishdecoy Phantom Nicole Petteri Kerminen ATT 44,09 3,97 -5,91 5 5  
11 334 shelam Milla Shet Up Qamomilla Raija Småträsk ATT 47,28 3,70 -2,72 5 5  
12 330 parson Tyyne Mahottoman Peloton Pulmu Laura Pälä ÄETSÄ 51,80 3,38 1,80 10 11,80  
  300 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT         HYL  
  301 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT         HYL  
  304 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU         HYL  
  305 kääpin Penni Humblepup Goldie Henna Pöysti WECA         HYL  
  308 bichav Leo Suzuida's Milo's Mascot Senni Aaltonen KKK         HYL  
  315 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  319 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT         HYL  
  324 phalen Frey Lead- Star' S Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  326 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  328 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  331 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  333 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  335 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  336 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  320 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         POIS  

Maksi 3, kello 15:40, tuomari Timo Teileri, koirakoita 43, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 535 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 33,64 5,20 -16,36 0 -16,36 SERT-A
2 549 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 34,93 5,01 -15,07 0 -15,07  
3 552 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU 36,23 4,83 -13,77 0 -13,77  
4 525 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW 36,54 4,79 -13,46 0 -13,46  
5 545 borcol Hertz Eyewitness Soulmate Jenni Leino LAW 36,56 4,79 -13,44 0 -13,44  
6 504 borcol Loox Jakovall Oh You Pretty Thing Jenni Leino LAW 37,59 4,66 -12,41 0 -12,41  
7 542 borcol Soihtu Eyewitness Wildfire Anna-Maija Saharanta LAW 37,76 4,64 -12,24 0 -12,24  
8 521 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ 42,84 4,09 -7,16 0 -7,16  
9 531 auskel Lahja Spinifex Lahja Tapio Mäntysalo ATT 42,98 4,07 -7,02 0 -7,02  
10 546 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU 33,82 5,17 -16,18 5 5  
11 543 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 37,89 4,62 -12,11 5 5  
12 538 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 38,44 4,55 -11,56 5 5  
13 541 borcol Urho Päkäpaimenen Luojan Lykky Jussi Hintikka TAMSK 40,28 4,34 -9,72 5 5  
14 506 labnou Ninja Helkyn Talvikki Sari Hammar ATT 40,80 4,29 -9,20 5 5  
15 507 belpag Teo Willow Creek Unabomber Pauli Hasu ÄETSÄ 44,09 3,97 -5,91 5 5  
16 536 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 36,35 4,81 -13,65 10 10  
17 501 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 39,31 4,45 -10,69 10 10  
18 526 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 47,68 3,67 -2,32 10 10  
19 523 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM 49,73 3,52 -0,27 10 10  
  502 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  503 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  508 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen TSAU         HYL  
  509 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  510 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  511 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  513 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA         HYL  
  514 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT         HYL  
  516 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  519 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  520 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  522 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Suvi Reini ATT         HYL  
  524 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  527 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  528 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  529 borcol Dedi Pikkupaimenen Heaven Can Wait Eveliina Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  530 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  532 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  534 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  537 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ         HYL  
  539 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  544 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki WECA         HYL  
  548 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  550 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         HYL  
  500 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD         POIS  
  512 borcol Lumi Something Like Against All Odds Janika Karenmaa RAUMA         POIS  
  540 auspai Sara Attic Angel's Coyote She-Ra Irene Erling ATD         POIS