Kilpailu 28.3.2016 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 11:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 18, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 138 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Santtu Stenberg TSAU 38,02 4,47 -17,98 0 -17,98 LUVA
2 135 labnou Ava Ava Heini-Maria Uusikauppila KSKY 46,98 3,62 -9,02 5 5  
3 155 kulnou Senna Greenhill's Sweet Candy Taina Haapala WECA 56,12 3,03 0,12 5 5,12  
4 148 pumi Vili Elohopean Alati Äänessä Marja-Leena Helenius POPDOG 60,06 2,83 4,06 5 9,06  
5 140 auskel Mio Promotion Benelli Tornado Noora Salminen ATT 49,78 3,41 -6,22 20 20  
6 150 pitcol Raisa Goldentroll's Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ 58,16 2,92 2,16 20 22,16  
7 156 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Myllyviita AN 54,62 3,11 -1,38 30 30  
  131 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI         HYL  
  133 auspai Lahja Puuttomantorpan Taivaan-Lahja Maria Maljanen TAMSK         HYL  
  134 auspai Tintti Wirneen Ilmiliekki Sari Koivunen TSAU         HYL  
  137 engspa Luna Sweetie-Pie Brown Sugar Joni Kähkönen WECA         HYL  
  139 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  142 borcol Turma Tending Glint Jessi Landen KLUBI         HYL  
  144 engspa Aapo Rosace's Duke Nukem Anne Ruohola WECA         HYL  
  147 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  152 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo I-HAH         HYL  
  153 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL  
  154 borcol Shotti Promillen Edradour Minna Kirveskoski ACTIV         HYL  
  132 isovil Severi Jutajaisen Pan Riikka Koistinen LÄGI         POIS  

Mini 1, kello 12:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 6, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 kääsna Ninja Cheantake My Way Or Highway Marita Yliknuussi SVK 45,59 3,73 -10,41 5 5  
2 104 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU 53,58 3,17 -2,42 10 10  
3 114 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 50,90 3,34 -5,10 15 15  
4 103 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT 44,10 3,86 -11,90 20 20  
  107 kleins Mimmi Gyanta's Edge Of Sanity Juulia Savolainen ATT         HYL  
  113 shelam Zalza Zoy Zoy's Hot Zalza Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  100 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA         POIS  

Medi 1, kello 12:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 120 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen TSAU 50,41 3,37 -5,59 0 -5,59 LUVA
2 122 shelam Halla Käpäläkoplan Halla Taina Lahnakoski SHELT 38,51 4,41 -17,49 5 5  
3 119 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU 42,75 3,98 -13,25 5 5  
  117 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT         HYL  
  124 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU         HYL  
  125 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  126 shelam Sylvi Snowpaw Asio Flammeus Heli Kauppila TAMSK         HYL  
  127 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU         HYL  
  123 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         POIS  

Maksi 2, kello 15:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 22, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 230 borcol Olavi Sauropod Tuomas Oksanen TSAU 35,10 4,76 -15,90 0 -15,90 SERT
2 220 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU 35,22 4,74 -15,78 0 -15,78 LUVA
3 241 belpam Riko No-How Eye Of The Tiger Liisa Elo TVA 39,56 4,22 -11,44 0 -11,44 LUVA
4 229 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT 40,34 4,14 -10,66 0 -10,66 SERT
5 143 borcol Mawr Mawr Magdalena Ziolkowska (POL) 31,98 5,22 -19,02 5 5  
6 222 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU 57,76 2,89 6,76 0 6,76  
7 234 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU 31,97 5,22 -19,03 10 10  
8 149 borcol Bend`it Bend It Like Beckham Jenni Lehtinen (NOR) 37,16 4,49 -13,84 10 10  
9 219 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6 37,78 4,42 -13,22 10 10  
10 240 borcol Mojje Mojje Marie Bertell ÅBSK 39,73 4,20 -11,27 10 10  
11 232 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU 40,61 4,11 -10,39 10 10  
12 145 lyhcol Kundi Judy's Magician Come And Get It Mira Salokangas AK-6 45,13 3,70 -5,87 10 10  
13 215 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Petteri Pitkänen LÄGI 38,24 4,37 -12,76 15 15  
14 238 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 64,12 2,60 13,12 5 18,12  
  136 auspai Miisa Riekonhovin Hazelhouse Glenmi Taina Haapala WECA         HYL  
  217 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU         HYL  
  218 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  221 belpag Naku Valkohampaan Au-Au Senni Huotari VEIKK         HYL  
  223 whippe Stella Besties Sniff Satu Mäkinen RÄ-KÄ         HYL  
  233 auskel Iisa Musnat Deeragun Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  236 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  239 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  228 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS         POIS  
  235 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         POIS  

Mini 2, kello 16:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU 41,21 4,05 -9,79 0 -9,79 LUVA
2 101 mittel Nala Mintgarden's Torhild Laura Virtanen ATT 52,50 3,18 1,50 0 1,50  
3 205 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT 51,87 3,22 0,87 10 10,87  
4 200 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 73,47 2,27 22,47 10 32,47  
5 210 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 74,44 2,24 23,44 10 33,44  
  202 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         HYL  
  203 borter Felix Verticaltail`s Itelix Maren Konttinen PAWS         HYL  
  207 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  208 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  109 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         POIS  

Medi 2, kello 16:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 3, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 214 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä TAMSK 42,00 3,98 -9,00 10 10  
2 130 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA 48,63 3,43 -2,37 10 10  
  212 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL