Kilpailu 28.3.2016 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Medi 2] [Mini 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:40, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU 34,80 3,74 -4,20 0 -4,20 LUVA
2 106 x-rotu Wimmu Wimmu Roosa Koski HARJA 35,28 3,68 -3,72 0 -3,72 LUVA
3 108 schipp Luna Bilgepump's Noelle Nina Rämö TSKK 36,72 3,54 -2,28 0 -2,28 LUVA
4 110 kiihar Siiri Threecheers For Sweet 'n' Fugly Heidi Kursi LSKK 37,89 3,43 -1,11 0 -1,11 LUVA
5 105 x-rotu Vinha Vinha Annina Ekman ATT 40,18 3,23 1,18 0 1,18  
  103 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  113 shelam Zalza Zoy Zoy's Hot Zalza Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  102 pkkämä Ruu Täystuhon Unexpected Kiss Tommi Larikka ATT         POIS  

Medi 1, kello 11:40, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 8, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU 27,93 4,65 -11,07 0 -11,07 LUVA
2 116 kääpin Max Sakeros Madmax Nina Tuominen ATT 38,34 3,39 -0,66 0 -0,66 LUVA
3 120 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen TSAU 33,74 3,85 -5,26 5 5  
4 126 shelam Sylvi Snowpaw Asio Flammeus Heli Kauppila TAMSK 36,00 3,61 -3,00 5 5  
  119 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU         HYL  
  121 pyrpal Rudzia Mira Willa Mora Barbara Członkowska (POL)         HYL  
  122 shelam Halla Käpäläkoplan Halla Taina Lahnakoski SHELT         HYL  
  123 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  

Maksi 1, kello 12:25, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 15, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 141 x-rotu Riku Richard Roosa Koski HARJA 36,53 3,56 -2,47 0 -2,47 LUVA
2 139 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT 27,36 4,75 -11,64 5 5  
3 131 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 33,47 3,88 -5,53 5 5  
4 133 auspai Lahja Puuttomantorpan Taivaan-Lahja Maria Maljanen TAMSK 30,64 4,24 -8,36 15 15  
  132 isovil Severi Jutajaisen Pan Riikka Koistinen LÄGI         HYL  
  138 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  140 auskel Mio Promotion Benelli Tornado Noora Salminen ATT         HYL  
  142 borcol Turma Tending Glint Jessi Landen 11019783         HYL  
  147 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  148 pumi Vili Elohopean Alati Äänessä Marja-Leena Helenius POPDOG         HYL  
  150 pitcol Raisa Goldentroll's Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ         HYL  
  152 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo I-HAH         HYL  
  153 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL  
  154 borcol Shotti Promillen Edradour Minna Kirveskoski ACTIV         HYL  
  155 kulnou Senna Greenhill's Sweet Candy Taina Haapala WECA         HYL  

Medi 2, kello 13:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 4, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 118 espves Toto Bonachón Procol Harum Liisa Haapsaari MYNSK 34,48 4,20 -6,52 0 -6,52 LUVA
2 130 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA 31,93 4,54 -9,07 5 5  
3 214 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä TAMSK 48,94 2,96 7,94 10 17,94  
  212 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  

Mini 2, kello 13:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA 30,70 4,72 -10,30 0 -10,30  
2 202 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT 35,62 4,07 -5,38 0 -5,38 LUVA
3 201 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU 36,92 3,93 -4,08 5 5  
4 204 schipp Flash Flash-Fandal Des Chevaloupsgreg Nina Rämö TSKK 41,40 3,50 0,40 5 5,40  
5 206 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 47,38 3,06 6,38 5 11,38  
  203 borter Felix Verticaltail`s Itelix Maren Konttinen PAWS         HYL  
  208 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  

Maksi 2, kello 14:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 21, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 231 borcol Turi Born To Run Czech Fan Pavel Kosek (CZE) 27,90 5,20 -13,10 0 -13,10 LUVA
2 219 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6 31,34 4,63 -9,66 0 -9,66  
3 224 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 33,82 4,29 -7,18 0 -7,18 LUVA
4 136 auspai Miisa Riekonhovin Hazelhouse Glenmi Taina Haapala WECA 36,61 3,96 -4,39 0 -4,39 LUVA
5 222 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU 38,31 3,79 -2,69 0 -2,69 LUVA
6 143 borcol Mawr Mawr Magdalena Ziolkowska (POL) 27,70 5,24 -13,30 5 5  
7 236 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH 32,14 4,51 -8,86 5 5  
8 237 belpag Naku Valkohampaan Au-Au Emilia Välttilä I-HAH 33,47 4,33 -7,53 5 5  
9 226 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU 33,85 4,28 -7,15 5 5  
10 225 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 34,62 4,19 -6,38 10 10  
  149 borcol Bend`it Bend It Like Beckham Jenni Lehtinen (NOR)         HYL  
  215 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Petteri Pitkänen LÄGI         HYL  
  216 borcol Lila Vinha Petra Malin ATT         HYL  
  217 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU         HYL  
  218 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  223 whippe Stella Besties Sniff Satu Mäkinen RÄ-KÄ         HYL  
  227 belpat Taisto Akatemian Eero Jessi Landen 11019783         HYL  
  232 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  234 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  239 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  240 borcol Mojje Mojje Marie Bertell ÅBSK         HYL  
  228 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS         POIS