Kilpailu 28.3.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:05, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 19, ihanneaika 60 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 145 lyhcol Kundi Judy's Magician Come And Get It Mira Salokangas AK-6 43,62 4,13 -16,38 0 -16,38 SERT
2 134 auspai Tintti Wirneen Ilmiliekki Sari Koivunen TSAU 39,19 4,59 -20,81 5 5  
3 150 pitcol Raisa Goldentroll's Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ 53,96 3,34 -6,04 10 10  
4 144 engspa Aapo Rosace's Duke Nukem Anne Ruohola WECA 55,16 3,26 -4,84 10 10  
5 133 auspai Lahja Puuttomantorpan Taivaan-Lahja Maria Maljanen TAMSK 38,49 4,68 -21,51 15 15  
6 153 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT 44,37 4,06 -15,63 15 15  
7 131 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 48,08 3,74 -11,92 15 15  
  132 isovil Severi Jutajaisen Pan Riikka Koistinen LÄGI         HYL  
  135 labnou Ava Ava Heini-Maria Uusikauppila KSKY         HYL  
  136 auspai Miisa Riekonhovin Hazelhouse Glenmi Taina Haapala WECA         HYL  
  137 engspa Luna Sweetie-Pie Brown Sugar Joni Kähkönen WECA         HYL  
  146 kihnou Unto Juhellus Roller Coaster Jemina Suonpää TSAU         HYL  
  147 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  148 pumi Vili Elohopean Alati Äänessä Marja-Leena Helenius POPDOG         HYL  
  151 pinser Sara Ference Arabella Eerika Bang TSAU         HYL  
  152 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo I-HAH         HYL  
  154 borcol Shotti Promillen Edradour Minna Kirveskoski ACTIV         HYL  
  155 kulnou Senna Greenhill's Sweet Candy Taina Haapala WECA         HYL  
  156 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Myllyviita AN         HYL  

Mini 1, kello 10:35, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 60 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 kääsna Ninja Cheantake My Way Or Highway Marita Yliknuussi SVK 47,90 3,76 -12,10 5 5  
2 115 kääsna Mister Hosszúbereki-Császár Iron Man Nelli Hyvärinen ATT 63,76 2,82 3,76 5 8,76  
3 114 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 49,39 3,64 -10,61 10 10  
4 107 kleins Mimmi Gyanta's Edge Of Sanity Juulia Savolainen ATT 61,92 2,91 1,92 15 16,92  
  108 schipp Luna Bilgepump's Noelle Nina Rämö TSKK         HYL  
  110 kiihar Siiri Threecheers For Sweet 'n' Fugly Heidi Kursi LSKK         HYL  
  113 shelam Zalza Zoy Zoy's Hot Zalza Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  100 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Nora Keto KISA         POIS  
  102 pkkämä Ruu Täystuhon Unexpected Kiss Tommi Larikka ATT         POIS  

Medi 1, kello 10:35, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 60 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 x-rotu Skrållan Heikym Pocahontas Åsa Rancken TSAU 46,18 3,90 -13,82 0 -13,82 LUVA
2 127 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU 46,89 3,84 -13,11 5 5  
3 128 slapko Nila Lapinpeikon Pikkulikka Katja Kastman ATT 60,83 2,96 0,83 5 5,83  
4 126 shelam Sylvi Snowpaw Asio Flammeus Heli Kauppila TAMSK 46,20 3,90 -13,80 10 10  
5 124 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU 69,32 2,60 9,32 5 14,32  
6 117 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT 43,72 4,12 -16,28 15 15  
  122 shelam Halla Käpäläkoplan Halla Taina Lahnakoski SHELT         HYL  
  123 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  125 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  129 engkte Vertti Stonemeadow´s Amandus Kaisa Karanko TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 13:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 26, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 228 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS 34,92 4,70 -16,08 0 -16,08 SERT
2 235 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU 35,22 4,66 -15,78 0 -15,78 SERT
3 149 borcol Bend`it Bend It Like Beckham Jenni Lehtinen (NOR) 39,37 4,17 -11,63 0 -11,63 LUVA
4 224 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU 43,86 3,74 -7,14 0 -7,14 LUVA
5 217 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU 29,37 5,58 -21,63 5 5  
6 216 borcol Lila Vinha Petra Malin ATT 37,59 4,36 -13,41 5 5  
7 220 x-rotu Laku Laku Saku Kedonpää TSAU 41,82 3,92 -9,18 5 5  
8 234 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU 30,39 5,40 -20,61 10 10  
9 221 belpag Naku Valkohampaan Au-Au Senni Huotari VEIKK 49,04 3,34 -1,96 10 10  
10 222 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU 66,77 2,46 15,77 10 25,77  
11 233 auskel Iisa Musnat Deeragun Matti Tynkkynen HSKK 75,25 2,18 24,25 10 34,25  
12 238 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 63,80 2,57 12,80 30 42,80  
  215 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Petteri Pitkänen LÄGI         HYL  
  218 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  219 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         HYL  
  225 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  226 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  227 belpat Taisto Akatemian Eero Jessi Landen NU-PU         HYL  
  229 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT         HYL  
  230 borcol Olavi Sauropod Tuomas Oksanen TSAU         HYL  
  231 borcol Turi Born To Run Czech Fan Pavel Kosek (CZE)         HYL  
  232 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU         HYL  
  236 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  239 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  240 borcol Mojje Mojje Marie Bertell ÅBSK         HYL  
  241 belpam Riko No-How Eye Of The Tiger Liisa Elo TVA         HYL  

Mini 2, kello 14:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 11, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA 36,55 4,49 -14,45 0 -14,45 LUVA
2 202 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT 47,41 3,46 -3,59 10 10  
3 206 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 55,07 2,98 4,07 10 14,07  
4 203 borter Felix Verticaltail`s Itelix Maren Konttinen PAWS 46,63 3,52 -4,37 15 15  
5 201 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU 45,88 3,58 -5,12 20 20  
  101 mittel Nala Mintgarden's Torhild Laura Virtanen ATT         HYL  
  204 schipp Flash Flash-Fandal Des Chevaloupsgreg Nina Rämö TSKK         HYL  
  205 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  207 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  208 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  209 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast NODO         HYL  

Medi 2, kello 14:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 212 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU 38,64 4,24 -12,36 0 -12,36 LUVA
2 118 espves Toto Bonachón Procol Harum Liisa Haapsaari MYNSK 50,76 3,23 -0,24 0 -0,24 LUVA
3 213 cocspa Donna Raccoon`s Hot Kiss Mia Karlsson TSAU 49,90 3,29 -1,10 5 5  
4 211 kääsna Frodo Peacemaker's Frosted Frodo Nelli Hyvärinen ATT 56,56 2,90 5,56 10 15,56  
  130 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA         HYL  
  214 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä TAMSK         HYL