Kilpailu 28.3.2016 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 kääsna Ninja Cheantake My Way Or Highway Marita Yliknuussi SVK 40,36 3,47 -4,64 5 5  
2 110 kiihar Siiri Threecheers For Sweet 'n' Fugly Heidi Kursi LSKK 45,58 3,07 0,58 5 5,58  
3 113 shelam Zalza Zoy Zoy's Hot Zalza Gerda Johansson ÅBSK 40,65 3,44 -4,35 10 10  
4 115 kääsna Mister Hosszúbereki-Császár Iron Man Nelli Hyvärinen ATT 45,79 3,06 0,79 10 10,79  
  108 schipp Luna Bilgepump's Noelle Nina Rämö TSKK         HYL  
  111 engkte Maddy Stonemeadow´s Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  114 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  

Medi 1, kello 10:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 11, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 130 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA 31,69 4,42 -13,31 0 -13,31 SERT
2 116 kääpin Max Sakeros Madmax Nina Tuominen ATT 43,71 3,20 -1,29 0 -1,29 LUVA
3 124 shelam Donna Mistelin Dancing Waves Agnetha Laaksonen TSAU 44,75 3,13 -0,25 0 -0,25 LUVA
4 126 shelam Sylvi Snowpaw Asio Flammeus Heli Kauppila TAMSK 39,47 3,55 -5,53 5 5  
5 129 engkte Vertti Stonemeadow´s Amandus Kaisa Karanko TSAU 44,54 3,14 -0,46 10 10  
6 128 slapko Nila Lapinpeikon Pikkulikka Katja Kastman ATT 51,61 2,71 6,61 10 16,61  
  117 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT         HYL  
  122 shelam Halla Käpäläkoplan Halla Taina Lahnakoski SHELT         HYL  
  123 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  125 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  127 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU         HYL  

Maksi 1, kello 10:40, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 18, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 152 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo I-HAH 33,62 4,16 -11,38 0 -11,38 LUVA
2 136 auspai Miisa Riekonhovin Hazelhouse Glenmi Taina Haapala WECA 39,43 3,55 -5,57 0 -5,57 SERT
3 147 borcol Wiksu Easypower´s Aurora Saana Koivunen TSAU 29,92 4,68 -15,08 5 5  
4 154 borcol Shotti Promillen Edradour Minna Kirveskoski ACTIV 32,45 4,31 -12,55 5 5  
5 137 engspa Luna Sweetie-Pie Brown Sugar Joni Kähkönen WECA 42,51 3,29 -2,49 5 5  
6 138 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Santtu Stenberg TSAU 35,32 3,96 -9,68 10 10  
7 135 labnou Ava Ava Heini-Maria Uusikauppila KSKY 36,51 3,84 -8,49 10 10  
8 155 kulnou Senna Greenhill's Sweet Candy Taina Haapala WECA 45,85 3,05 0,85 10 10,85  
9 156 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Myllyviita AN 37,88 3,70 -7,12 15 15  
10 146 kihnou Unto Juhellus Roller Coaster Jemina Suonpää TSAU 39,20 3,57 -5,80 15 15  
11 148 pumi Vili Elohopean Alati Äänessä Marja-Leena Helenius POPDOG 51,06 2,74 6,06 10 16,06  
12 133 auspai Lahja Puuttomantorpan Taivaan-Lahja Maria Maljanen TAMSK 31,81 4,40 -13,19 20 20  
  131 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI         HYL  
  132 isovil Severi Jutajaisen Pan Riikka Koistinen LÄGI         HYL  
  144 engspa Aapo Rosace's Duke Nukem Anne Ruohola WECA         HYL  
  150 pitcol Raisa Goldentroll's Snow Cloudberry Raila Mattila RÄ-KÄ         HYL  
  151 pinser Sara Ference Arabella Eerika Bang TSAU         HYL  
  153 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL  

Mini 2, kello 15:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 12, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA 34,91 4,24 -9,09 0 -9,09 SERT
2 208 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA 35,64 4,15 -8,36 0 -8,36 LUVA
3 201 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU 39,76 3,72 -4,24 5 5  
4 205 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT 42,42 3,49 -1,58 5 5  
5 204 schipp Flash Flash-Fandal Des Chevaloupsgreg Nina Rämö TSKK 43,59 3,39 -0,41 5 5  
6 203 borter Felix Verticaltail`s Itelix Maren Konttinen PAWS 39,54 3,74 -4,46 10 10  
7 200 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 54,44 2,72 10,44 5 15,44  
8 206 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 54,98 2,69 10,98 5 15,98  
9 210 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 60,17 2,46 16,17 5 21,17  
  202 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         HYL  
  207 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  209 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast NODO         HYL  

Medi 2, kello 15:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 3, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 212 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU 35,74 4,14 -8,26 0 -8,26 LUVA
  213 cocspa Donna Raccoon`s Hot Kiss Mia Karlsson TSAU         HYL  
  214 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä TAMSK         HYL  

Maksi 2, kello 15:55, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 16, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 143 borcol Mawr Mawr Magdalena Ziolkowska (POL) 28,14 5,26 -15,86 0 -15,86 LUVA
2 149 borcol Bend`it Bend It Like Beckham Jenni Lehtinen (NOR) 32,71 4,53 -11,29 0 -11,29 LUVA
3 218 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU 33,00 4,49 -11,00 0 -11,00 LUVA
4 237 belpag Naku Valkohampaan Au-Au Emilia Välttilä I-HAH 33,64 4,40 -10,36 0 -10,36 LUVA
5 232 borcol Pepsi Rugersuper Leena Välimäki TSAU 38,54 3,84 -5,46 0 -5,46  
6 238 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 48,85 3,03 4,85 0 4,85  
7 145 lyhcol Kundi Judy's Magician Come And Get It Mira Salokangas AK-6 37,04 4,00 -6,96 5 5  
8 231 borcol Turi Born To Run Czech Fan Pavel Kosek (CZE) 31,46 4,70 -12,54 10 10  
9 240 borcol Mojje Mojje Marie Bertell ÅBSK 39,21 3,78 -4,79 20 20  
  215 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Petteri Pitkänen LÄGI         HYL  
  217 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU         HYL  
  219 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         HYL  
  233 auskel Iisa Musnat Deeragun Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  234 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  239 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  241 belpam Riko No-How Eye Of The Tiger Liisa Elo TVA         HYL  
  228 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS         POIS  
  229 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT         POIS  
  230 borcol Olavi Sauropod Tuomas Oksanen TSAU         POIS  
  235 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         POIS